Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Anarki3 22. 10. 2018 12:53

Najlepší športový nefotograf ganec je už ak najlepší nekameramanom. Tvl to je fakt magor, zasa žiadna skúsenosť, prax... - len bludy! a najhoršie je, že si to ani neuvedomuje, preto je aj stále na mieste, respektíve cúva... . vysvetliť si též nič nedá... no škoda sa ním zaoberať...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 10. 2018 12:59

Davidof píše:
kozakm píše:Cvrček jede (vypadlo na mě na FB).
...


No a co ti vyšlo ? ;-)


Neodvážil jsem se :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 13:09

Anarki3 píše:Najlepší športový nefotograf ganec
hehe .. "trafená hus zagágala" (napriek tomu že nikto sa do nej netriafal) .. presne ako som písal:
Ganec píše:Očuj .. nepodpichol si ho (ty alebo niekto iný) náhodou niečím podobným (hoci nechtiac) .. ale ešte predtým? ^^
(keď už sa musel takto "odplácať" .. lebo za normálnych okolností sa "takto rozhovor nezačína" .. navyše takéto podpichovanie - alebo ironické poznámky - by dokázali vysvetliť aj tú jeho "apatiu" :oops: )

Ja sa občas zamýšľam, čím som koho tak "naštval", keď je potom na mňa taký zlý. A bývajú to "prkotiny".
(tu napríklad stačila zmienka že "Canon snímače majú najnižší DR" => a už bol "oheň na streche")


Anarki3: neber si to tak vážne .. foťák je len kus železa, plastov a pár sklíčok .. netreba sa kvôli nemu hnevať na celý svet :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2018 13:18

pemar píše:Tak omluva, ten Lowepro, na který se mi práší ve skříni není 450, ale 400 a byl to nějaký Flipside 400 AW, pokud si pamatuji. On je dobrý, hodně lidí si ho pochvaluje, jen je na moje použití zbytečně těžký.

Ja som kupil Lowepro Flipside sport 15AW (ale z Ebay)
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... 5L_AW.html
Vazi 1,1kg a zmesti sa mi tam D500 s nasadenou N200-500. Aj rozmerovo je extremne kompaktny. Proste skvely batoh.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 22. 10. 2018 13:23

Najlepší športový nefotograf ganec a najlepší nekameraman v jednej osobe. Ja sa nemám na čo hnevať. To že si trafený tu vedia všetci a kľudne tu rob zo seba debila ďalej, ja sa práveže rád pobavím, veď ľudská hlúposť nemá hranice a ty si toho dokonalým príkladom.
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 22. 10. 2018 13:51

landov píše:
pemar píše:Tak omluva, ten Lowepro, na který se mi práší ve skříni není 450, ale 400 a byl to nějaký Flipside 400 AW, pokud si pamatuji. On je dobrý, hodně lidí si ho pochvaluje, jen je na moje použití zbytečně těžký.

Ja som kupil Lowepro Flipside sport 15AW (ale z Ebay)
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... 5L_AW.html
Vazi 1,1kg a zmesti sa mi tam D500 s nasadenou N200-500. Aj rozmerovo je extremne kompaktny. Proste skvely batoh.


Byl výrazně levnější? Na eBay byly falešné Lowepro, pokud se nepletu...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 10. 2018 14:05

Davidof píše:
pemar píše:zkuste si namontovat Z7 s adaptérem na stativ, nevím jak vám, ale mně se pere s Arca Swiss destičkou.
pemar

Neříkej, že už ho máš doma ... :-)
Fakt .. máš? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2018 14:08

kozakm píše:
Davidof píše:
kozakm píše:Cvrček jede (vypadlo na mě na FB).
...


No a co ti vyšlo ? ;-)


Neodvážil jsem se :)



To lze pochopit :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2018 14:11

kozakm píše:
Byl výrazně levnější? Na eBay byly falešné Lowepro, pokud se nepletu...


No...stal ma asi 50€, takze da sa to tak povedat. Pokial je to napodobenina, tak naozaj certovsky dobra. Skumal som rozne detaily podla dostupnych fotiek (u nas sa nedal kupit) a nic som nenasiel. Takisto aj pouzite materialy vyzeraju OK (kedze pouzivam asi 3 dalsie batohy od Lowepro). A hlavne ho puzivam uz 3 roky a velka spokojnost.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod msp_x 22. 10. 2018 14:22

Ganec píše:
msp_x píše:STM vzniklo primárně kvůli videu. T.j. větší důraz byl tichý chod než na rychlost
To nie je bohvieaká výhovorka:

Pokud se mají porovnávat rychlosti podle typu ostření (fázové/kontrastní), tak budťo musí být na obou tělech stejně rychlý objektiv (zde nesplnitelné), nebo musí být natolik rychlé, aby jejich rychlost byla oproti ostatním zpožděním v systému ostření co nejnižší, zanedbatelná. Tohle splněno není.

Ganec píše:Navyše: okrem jedinkého USM skla, sú všetky nové Canoňácke APS-C sklá od roku 2012 len typu STM.
To akože sklá na APS-C nemusia byť rýchle? ;-)
Pokud je zapotřebí rychlost, stále zde jsou k dispozici skla s USM ostřením.
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2018 14:23

Já mám tohle, líbí se, co se tam vejde a jak snadno se to dá předělat podle potřeby těma přihrádkama, které už bohužel jeví známky opotřebení:

Obrázek

Horní strana má kapsu na iPad, na druhou stranu dávám SSD na zálohy, klíče od auta a peněženku:

Obrázek

na boku kapsa na láhev a na druhé straně na stativ.

Je to tak jednoduché, a přitom plně funkční.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 10. 2018 14:42

Tiez som premyslal nad tymi fake lowerpro. Idu kupit aj na alliexpresse a ceny su skvele.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 22. 10. 2018 14:53

Tak zpátky z podzimní dovolené - focení opět nevyšlo, teda vlastně rodinné jo, ale krajina vůbec. Ale tak s tím se dalo počítat.

Nějaký tip kam dát v Praze vyvolat/vytisknout barevné fotky v běžných rozměrech 9x13 až 30x20? Velké tisky vim, ale tyhle malé sem nějakou dobu neřešil... Fotoškoda? Nebo je něco rozumějšího?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2018 14:59

Foto Škoda je o kousek dražší, ale nezkazili mi zatím nic.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 10. 2018 15:13

Chci

-- 22. 10. 2018 16:14 --

Jo kruci, to se ma psat jinam.

-- 22. 10. 2018 16:24 --

pemar píše:Já mám tohle, líbí se, co se tam vejde a jak snadno se to dá předělat podle potřeby těma přihrádkama, které už bohužel jeví známky opotřebení:

Obrázek

Horní strana má kapsu na iPad, na druhou stranu dávám SSD na zálohy, klíče od auta a peněženku:

Obrázek

na boku kapsa na láhev a na druhé straně na stativ.

Je to tak jednoduché, a přitom plně funkční.

To vypadá jako ten batoh, kteremu pricitam vsechny moje neuspechy. Tak jak je HDR hole, tak je i bag hole, podle mne, kazdy ma nekdy v linii zivota totalni krizi, pripadne nejhorsi obdobi a to presne ladi s nakupem takovehoto batohu. 8 skel, dve tela, notebook v kapse na notebook a stativ poveseny za poutka na stativ a jdu fotit mlynek na Vydre... a kaplicku. Nasleduje rozposilani na FB,fickery, 500px a jinam.
Jedinou zabavnou prihodu jsem mel, kdyz jsem si vysypal do toho batohu arasidy, peclive vysbiral, ale jeste pred tim jsem z toho vyndal objektivy a 70-200 jsem nemel zadelany zadni krytkou, tak jsem tam tu krytku dal, batoh vyklepal od arasidu, vsechno nahazel zpet a sel zbytek tury. Asi za 4 hodiny jsem vymenil skla a dal 70-200 a bylo to mlecny jak kdyz se orosi objektiv, poradne jsem zkontroloval prvni cocku a nic. Tak panika, ze jsem to rozbil, a kdyz jsem to sundaval a nasazoval zase krytku, tak jsem si vsiml, ze ta plastova krytka je divne pomalovana mastnejma carama. A pak jsem uvidel na zemi ten arasidovy orisek, ktery jsem zavrel pod zadni krytku a 4 hodiny jsem s nim natrasal, nez vypadl pri meneni objektivu. Kouklnul jsem na sklo a bylo to jak plexisklo na stene za sporakem. Horsi varianta by byla ze bych to nasadil i s tim arasidem. A to vsechno kvuliva TAMRAC Expedition7x.
Radek71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků