Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 10. 2018 17:22

No tie ceny su naozaj blaznive. Obzvlast ked si vezmes ze vacsina ich skiel nema stabilizaciu.

U Panasonicu je to ine, tie skla stabilizaciu sice maju, ale inak mi tie PanaLeica pridu take ... neviem. 100-400 sa mi paci opticky, materialy a konstrukcia na vybornu, ale konstrukcia clony a zoomovaci prstenec su tragicke. 8-18 zase vraj trpi znacnou kusovou variabilitou a neviem, v mFT svete som v tom jediny, ale za tie prachy vzhladom k tomu co mi tie skla ponuknu ak zohladnim snimac by som ocakaval dokonalost a nie konstrukcne nedostatky a softwarove korekcie. Toto mi vadi. Na druhej strane ak clovek nechce pro skla, tak mFT ma dost slusne setaky a niektore tie Premium sklicka ma fajn. Mozno je pravda, ze by sa mali sustredit viac na tuto triedu a nie na PRO skla a tela kde to straca zmysel.
Naposledy upravil Fidko dne 21. 10. 2018 17:27, celkově upraveno 1
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2018 17:24

pemar píše:Hmotnost je jedna věc, druhá pro mne zajímavá věc jsou ty ceny. Já jsem se o to předtím nezajímal, věděl jsem, že Olympus není levný, ale že je o tolik dražší, než moje cestovní sestava od Nikonu, to mne fakt překvapilo. To pak chápu, proč lidi řeší akce a slevy !

Myslim, ze ked pribudne viac nativnych skiel pre bezzrkadlovky Canikon + ked sa do ich bajonetov pusti aj Sigma, tak Oly bude na tom asi dost biedne.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2018 17:43

Ten nápad s cestovní sestavou se mi velmi osvědčil, lehký stativ a lehká skla. Je to sice také kompromis, mám i opticky lepší skla, ale na cesty je to geniální a kdybych náhodou něco z toho zničil, tak kromě těla a 300/4 by obnova byla za hubičku. Ještě větší radost mám z toho batohu, je velmi šikovně řešený, vejde se do něj skoro jako do Lowenpra 450 a přitom to váží třetinu. Viděl jsem ho ale jenom v Asii, tady mají jiné provedení, trochu robustnější, ale o 300 gramů těžší.

Kompromis dělám v tom, že netahám 14-24 a netahám těžká světelná portrétní skla.

U mne to celé vzniklo tak, že nechci fototechniku nechávat na letišti bez dozoru, takže ji beru s sebou, a proto se mi nechce vláčet s ničím těžším, kromě fototechniky tam mám jen tablet, peněženku, klíče od bytu a pas.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2018 17:49

Môžeš dat link na ten batoh?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2018 18:02

Na ten můj přímo nemohu, ten jsem objevil v Šanghaji. Je to od firmy Tonba, myslel jsem, že jsou to podle ceny Číňani, ale prý je to americká firma. U nás tuhle značku prodávají v Megapixelu, ale ne ten můj typ, konstrukčně podobný je ten typ s 18l, provedení a materiál ale vypadá úplně jinak. Já už ho mám asi 2 nebo 3 roky, ukazoval jsem ho v našich velkých prodejnách, ale nic podobného nemají, přitom to není žádná raketová věda. Už jsou na něm vidět stopy používání, jestli mi nevydrží, tak mám problém.

Jestli budu jezdit s D850, tak asi ještě vyměním 40/2.8 za 60/2.8, protože 40/2.8 je jen DX.

Teď vidím, že ten můj fotobatoh je Tonba a ty v Megapixelu jsou od firmy Tenba. Takže to mám fakt od Číňanů :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2018 18:19

pemar píše:Těžší je 300/4, o více než půl kila, protože nemá Fresnel. Těžký je i 40-150/2.8, těžší než OM-D, 880 gramů je dost.
Síce mZuiko nemá Fresnel, ale ten Nikon toho nemá podstatne viac:
- objímku na statív (200g)
- ani telekonvertor kvôli podobnému dosahu (190g)
- ani slnečnú clonu (90g)
=> a zrazu je fuč tých "více než půl kila" (presne to bolo 515g) a rozdiel je neznateľný

No a 40-150/2.8 (880 g) je len o 30g ľahší ako 70-200/4 (850 g), to rovnako svetelná 70-200/2.8 (1430 g) je už rádovo ťažšia.

Keďže je ale telo D500 skoro o 300g ťažšie, tak je tá Oly zostava aj tak ľahšia, pri porovnávaní porovnateľného.
(a to napriek tomu, že si vybral menej svetelný telezoom a najľahšiu 300-ku; tá predtým vážila viac ako to mZuiko)
Na mFT ale existujú aj iné/ľahšie možnosti: napr. Panasonic 34-100/2.8 (357 g) alebo 50-200/2.8-4.0 (655 g)

pemar píše:Šestice baterií do Olympusu váží 444 gramů, zatímco 2 baterie do Nikonu 160 gramů. Takže výhoda lehkého těla je vniveč.
Výhoda ľahšieho tela sa prejavuje hlavne pri fotení, kedy sa používa tá batéria len jediná.
Naposledy upravil Ganec dne 21. 10. 2018 18:28, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2018 18:24

pemar píše: Ještě větší radost mám z toho batohu, je velmi šikovně řešený, vejde se do něj skoro jako do Lowenpra 450 a přitom to váží třetinu. Viděl jsem ho ale jenom v Asii, tady mají jiné provedení, trochu robustnější, ale o 300 gramů těžší.


Ale ktora 450ka od Lowepra ? On ma totiz tych 450 viac druhov, takze neviem ktory mas na mysli?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2018 18:32

wikxzen píše:Mirrorless Sports: Canon EOS R, Nikon Z7, Fuji X-T3, Sony a7 III, a7R III, a9 camera review
Mňa tam zaujalo, že všetky FF museli byť s telekonvertorom .. lebo 70-200 je podľa neho na šport príliš málo :-))
(no a to potom CaNikony s DSLR sklami dosahovali len nejaké ~3 fps, čo je na šport nepoužiteľné)

No a v 14-tej minúte vraví, že odkedy pozná A9, tak ho to so zrkadlovkami "prestalo baviť":
"it was the first time we ever saw no blackout in the viewfindfer. And I merely thought: I can never ever pick up an 1DX mark II or Nikon D5 again. Those were previously my favorite sports cameras"
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2018 19:03

Vcera jsem si zkousel Z7 a ta zmena jasu EVF pokazde, kdyz jsem zaostroval, je pro me naproste no-go. To mzikove probliknuti EVF (aby se hadam AF v tom seru lepe chytil) je strasne neprijemne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2018 19:13

Tak omluva, ten Lowepro, na který se mi práší ve skříni není 450, ale 400 a byl to nějaký Flipside 400 AW, pokud si pamatuji. On je dobrý, hodně lidí si ho pochvaluje, jen je na moje použití zbytečně těžký.

Teď zrovna dělám Micině doprovod, má taneční, shodou okolností na stejném místě, na kterém jsme včera byli na Foto Expo.

Na Foto Expo jsem čekal velký zájem o Nikon Z7, ale co jsem viděl, moc zájemců o vyzkoušení nebylo, mnohem větší zájem byl o F-kové objektivy.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 10. 2018 20:56

Ešte k tomuto:
pemar píše:Patrik Staněk trochu zbytečně věnoval čtvrt hodiny tomu, že Olympus je nejlepší a během přednášky měl na Nikon několik kritických poznámek, které ale platily jen v případě levných nebo starších modelů, což řekl až tehdy, když viděl, Micina s D500 na krku při některých kritických komentářích pubertálně kroutí hlavou a otáčí oči v sloup.
Nemyslím si, že to bolo zbytočne: keby to nepovedal hneď, tak by to aj tak musel riešiť, lebo by sa ho na to isto niekto spýtal. Tým že to "vybavil" hneď na začiatku, mohol sa potom naplno venovať konkrétnej prednáške.

No ale privádza ma to k otázke: Dokázal by si aj ty rozprávať tak isto, ale o Nikone?
Teda: štvrť hodiny sa venovať tomu, že Nikon je najlepší .. čo by si na jeho adresu asi tak mohol povedať? :hm

No a nech by aj bol Nikon použiteľný s novými a drahými modelmi .. tebe sa to nezdá ako problém?
(veď nie každý Nikonista si môže dovoliť tie najnovšie telá alebo najdrahšie sklá)

Čo tam vtedy vlastne kritizoval? :--

pemar píše:Pak tam byla část, kterou si zaplatil Olympus, ta byla na začátku (odhadem 15 minut), to bylo jak od prodavačů hrnců, jak mohl hlupák fotit Nikonem a tahat s sebou 19 kg, když teď má Olympus a tahá kila čtyři.
Máš na to nejaký dôkaz, že ho platil Olympus? :nenapadne
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 21. 10. 2018 20:59

Petr Luňák píše:Vcera jsem si zkousel Z7 a ta zmena jasu EVF pokazde, kdyz jsem zaostroval, je pro me naproste no-go. To mzikove probliknuti EVF (aby se hadam AF v tom seru lepe chytil) je strasne neprijemne.

Skusal si s nativnymi sklami ? Alebo aj s F - ak ano ,aka bola rychlost ostrenia ?
Naposledy upravil landov dne 21. 10. 2018 20:59, celkově upraveno 1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2018 20:59

Na těch tanečních je pekelná nuda, příště sem pošlu manželku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 10. 2018 21:35

landov: jen s nativnim 24-70/4. Bylo to "pomale", pomalejsi jak DSLR a pomalejsi i nez OMD. A vzhledem k tomu, jak me ten EVF s*al, tak jsem nemel zajem se tim fotakem zabyvat dele jak 5 minut.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2018 21:58

Mohu potvrdit, že hledáček byl pro mne také zklamání. To co vadilo PL, jsem tak nějak akceptoval v duchu, “no, jo, je to EVF, co bys chtěl”, ale vadilo mi ztmavnutí na vyšší ISO, opět je to o zvyku. Když se subjekt nehýbal, tak to zaostřovalo i v bídných světelných podmínkách v prodejně Megapixelu dobře (tam je to tradičně velká bída, ale jako test na low light je to dobré). Jak se ale subjekt začal hýbat, tak ostření bylo pomalé a ztrácelo subjekt. To s D500 neznám a nepamatuji to ani s D7100. Já jsem tam měl na Z7 24-70/4, se světelnějším objektivem by to mohlo být lepší. Na druhou stranu, vzpomínám na první fotky s D7100 a 70-200/4 na ISO 6400, AF šlapalo jako hodinky. Nebylo to jako u D850 a D500, které zaostřují i tam, kde už je pro mne velké šero.

AF s adaptérem jsem viděl jen na videu s 300/4 PF a bylo to pomalé, osobní zkušenost zatím nemám.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků