Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 20:56

Radek71 píše:... ale ten druhy nejlepsi sportovni fotograf, to mi prijde jako sprajc proti svetu z nevyspani. Asi celou noc rve.


:lol:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2018 21:03

Já jen nechápu, pokud je někdo fotograf, tak snad s sebou nosí fotoaparát, aspoň v mém pojetí to tak je. Pokud není úplně na začátku, tak má aspoň jeden světelnější objektiv (portrétní 85/1.8G by nikoho nemusela zruinovat a pokud je moc drahá, tak objektivy typu 35/1.8G nebo 50/1.8G) a stejný nebo lepší efekt bez těch zbytečných artefaktů má v pohodě.

Pokud dá přednost mobilu, pak buď není fotograf, nebo ty artefakty nevidí, nebo je to geek. Nic proti tomu, já si také zageekuji s AI, až mi přijde objednaný Arsenal, pak s tím tady budu chvilku prudit :-), a vy se mi budete smát, jaká jsem LAMA.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2018 21:06

I Sibik leti 5000km s mobilem fotit. Mobil je plnohodnotny. Takovy deleni je smesny.
Smesny je treba to, ze nemas na kabelku Guči, tak si fixou dokreslis ten design na nejakou jinou kabelku ze Sapy a pak delas ze jses v pohode a kreten je ten co se ti smeje.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2018 21:14

Šibíka prosím nepřipomínat, ten ať si fotí politiku čím chce, to jdu velebnosti blejt (i když řemeslo umí, když chce). Mobil plnohodnotný podle mne jako profi nástroj není, nedovedu si zatím představit profi fotografa, co přijde fotit akci mobilem.

Schválně, když jsme u toho, kolik fotografií z mobilu v portrétním módu u profesionálních fotografů v jejich galeriích napočítáme?
Naposledy upravil pemar dne 18. 10. 2018 21:17, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2018 21:16

Radek, pemar

Vy holt na to máte oko, s tím se nedá nic dělat.

Jako fotka k prezentaci to je samozřejmě nanic, jako zpráva pár kamarádům, že jsem na Sella Rondě to ale myslím docela jde.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 18. 10. 2018 21:18

To je OK, ale proč to mršit tím portrétním módem?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 21:22

pemar píše:nedovedu si zatím představit profi fotografa, co přijde fotit akci mobilem.


To mi pripomnelo vcerejsi zazitek z STK, kdy technik evidencku naferovku nafotil komplet mobilem. I "blesk" si na to zapnul :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 10. 2018 21:22

Mě teda kamarádi nikdy nenapsali či neřekli, že jsem to "dojebal" portrétním režimem. Tam vždy vítězí sdělení fotky. Ale tady na tomto místě to samozřejmě je přesně naopak. Nejdřív technikálie a pak možná, ale fakt možná se bude řešit sdělení fotky. Svět je naruby. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2018 21:23

Nejaky spojity pozadi jsem chtel. Treba toto.


Obrázek

-- 18. 10. 2018 22:32 --

Tady je to hodne keltske. Nejake korporace, ktere maji prostredky na osidleni Marsu neco vymysli, nekdo napostuje vysledek pak to zacne.
A) To je pekna vec, to funguje moc pekne
b) To je prece hruza co z toho leze
A) Ale kdepak, tady je to videt jak to pekne funguje
b) vzdyt je to hruza hruz, tady, tady a tady taky
A) No jsou tam drobne chybky, i zrcadlovka ma FF/BF a v Čadu je hladomor
b) Tak vyberme nekde kde se to povedlo
A) .... dalsich 8 fotek kde to vypada katastrofalne nebo je to kocka pred cernou stenou
b) Asi to moc nefunguje
A) Nikdo nerikal ze to funguje, je to jenom na FB, uz jsem to 10x pouzil a vsem se to libilo
b) No vypadalo to, ze to ma fungovat a ze si tady myslite ze to funguje
A) ad hominem, kdo urcuje co je pekne, kazdemu se libi neco jineho, kazdy ma pravo aby se mu libilo co chce, ad hominem,

Pritom stacilo napsat "jeee to je ale picovina, to jsem zvedavej kam se to pohne za dva roky".

-- 18. 10. 2018 22:33 --

No Jolanda taky jeste nemela stiznost.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 10. 2018 21:42

Tak kdo jde v sobotu...?
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 18. 10. 2018 22:14

Davidof píše:Řekl bych, že mkozak a flor nikde netvrdí, že našli velkou lásku.
Jen napsali, že už to celkem funguje a že to spoustě lidí na sociálních sítích stačí :-)

No a zasadni nedorozumění je světe div se v tom, že pod pojmem už to celkem funguje si každej může představit zcela jinou míru funkčnosti.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 18. 10. 2018 22:30

Taky jde o to, kde to pises. Ja jsem si na http://www.dacia.cz vykonfuguroval novyho Dustera a tchanovi jsem to rekl s tim, ze fakt jako dobry, naraznik v barve vozu, radio s BT, predni vokna v elektrice apod a nekdo me udal v praci a tam jsem to musel rezolutne poprit. Bubliny se nemaj dotykat, natoz mit prunik.

https://www.dacia.cz/cfign/e1a96b1bb6849bf29086405bf770b100.html
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 18. 10. 2018 23:10

Radek71 píše:A mas flore jeste nekde ten clanek s kravou? Ja si proste pamatuji opak. Pamatuji "kdyz se sikovne pracuje s kompaktem, tak je z toho takovato krava" a nasledne velka diskuze jak extra je to nevhodne zvoleny priklad a myslim ze se do toho vlozil PL s tim, ze se do toho zatahlo ohnisko 24mm s F1,4 nebo neco podobneho.


Ten článek vyšel i tu na Digiareně - https://digiarena.e15.cz/zrcadlovka-kom ... ticleStart To si s něčím pleteš, je tam jen napsáno, že se zrcadlovkou se dá víc rozostřit pozadí. Ani v diskuzi se kráva neřeší.



To jsi ale našel jen popis aplikačního rozhraní k dual cameře, jak můžou vývojáři získat zvlášť depth map a zvlášť originální fotku k využití ve své vlastní aplikaci. O fungování samotné technologie je tam minimum.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 19. 10. 2018 03:56

To nemůžete čekat, že tam Apple napíše ten algoritmus, ale ten základní popis fungování a že se ukládání data o barvách a hloubkové mapě zvlášť a že to umí počítat depth map relativně i absolutně ... to tam je. A je tam popsáno, jak vytáhnout depth map data ze zařízení, z toho by se dal revezně ten algoritmus získat, ale je to moc práce kvůli nějaké diskusi, co tady někdo vede, o právním aspektu takového počínání nemluvě.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 10. 2018 06:49

cport píše:
kozakm píše:Podivej se na ukazku depthmapy ve videu, ktere jsem sem postoval. Je to z dual objektivu nejakeho Honoru a je tam jasne videt, ze to spravne rozpoznalo, co je bliz a co je dal. Vic nevim, co bych k tomu dodal


Mas nekde ten link? Ja tu nectu vsechno a tohle z minulosti jsem minul :)

Jinak jestli to bylo na me - nezpochybnuji, ze to (simulace hloubky ostrosti) je nasazovano, nezpohcybnuji,ze to dritve vetsine lidi bude stacit a treba za 5 let uz budou mit vychytane ty nejbeznejsi situace.

Ale zajima me, co je za tim. Neverim, ze je ta technologie postavena na tom, ze se snimaji dva obrazy z ruznych mist. Ale verim tomu, ze se to marketingove dobre prodava. Proto me zajimalo, jaky je za tim dopocitanim vzdalenosti algoritmus (myslim ten, ktery vyuziva dvou obrazu.)

Ten argument s lidskymi oky 10 cm od sebe ... ono se to takhle neda rict. Obraz z lidskeho oka je zpracovavany mozkem, ktery ty objekty dokaze rozpoznat, ktery je schopny jim priradit nejake vlastnosti, ktery ma nejakou prostorovou predstavivost. Je to neco jineho nez zpracovani pouhe obrazove informace tupymi neuronkami. Analogicky treba rozpoznani reci jakz takz funguje, v beznych situacich uz "robot" dokaze i konverzovat, ale az za X let dojde k tomu, ze bude schopny rozpoznat nadsazku, ironii, sarkasmus ...

Jsem teda zatim presvedceny o tom, ze hloubkove mapy se jakz takz generuji, ale vyuzivaji se tam z drtive vetsiny jine veci nez 2 kamerky 2cm od sebe.


Nebylo to na tebe, ostatně to bylo hned za Radkovým příspěvkem a bezprostředně předchozí příspěvky se při reakci necitují. Stejně tak na ten mozek jsem tu už odpovídal. Projdi pár stránek zpátky, nebudu to dělat za tebe ;)

-- 19. 10. 2018 07:50 --

pemar píše:Já jen nechápu, pokud je někdo fotograf, tak snad s sebou nosí fotoaparát, aspoň v mém pojetí to tak je. Pokud není úplně na začátku, tak má aspoň jeden světelnější objektiv (portrétní 85/1.8G by nikoho nemusela zruinovat a pokud je moc drahá, tak objektivy typu 35/1.8G nebo 50/1.8G) a stejný nebo lepší efekt bez těch zbytečných artefaktů má v pohodě.

Pokud dá přednost mobilu, pak buď není fotograf, nebo ty artefakty nevidí, nebo je to geek. Nic proti tomu, já si také zageekuji s AI, až mi přijde objednaný Arsenal, pak s tím tady budu chvilku prudit :-), a vy se mi budete smát, jaká jsem LAMA.


Zase my o voze a ty o koze, jen abys vypadal super erudovaně.
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků