Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 15. 10. 2018 09:27

Ganec píše:ondrasheq: pemar sa už na tejto strane asi neukáže
=> proti argumentu "ostatní už v DX (a APS-C DSLR) neveria" si neviem predstaviť rozumne vysvetliteľný proti-argument.
.....
.. kvap ..
.. kvap ..
...

Toliko genilních myšlenek pohromadě jsem viděl naposledy, když jsem kontroloval svůj příspěvek.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2018 09:43

rodri píše:Jsem zasadne proti banu! Kdo nechce, tak s gancem diskutovat nemusi. Kdyz na nej nebudete reagovat, necha toho sam. Navic si muzete gance dat na ignore list, nebo jak se ta p*covina jmenuje a budete mit klid.


Souhlasim. Pokud si nekdo nedokaze uprit reagovani na Gance ci kohokoliv jineho, tak je to jeho problem, jeho mentalni slabost, nikoliv Gance. Pripomina mi to tu misty jedince, kteri si zapli TV a nadavaji na obsah programu, ktery si dobrovolne zvolili a dozaduji se jeho zruseni. To vlakno "Gancovi vstup zakazan" je pak vyvrcholenim one mentalni slabosti, kterou tim zakladatel nakrasno priznal.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 10. 2018 10:42

chvd píše:
ja teda ešte stále verím v úspech mFT (a MILC celkovo)

Nerozumím té formulaci. Však MFT snad už je úspěšný systém, ne?
zaujímavé zistenie .. ja teda ešte stále verím v úspech mFT (a MILC celkovo) .. ale ostatní už v DX (a APS-C DSLR) neveria

Celkově nesmyslné srovnání.
Jednak viz předešlý bod, druhak srovnáváš
víru v úspěch jednoho systému
versus
víru v systém druhý
Co to má mít za smysl?
"úspech" .. "budúcnosť" .. "podporu" .. dosaď si tam hocičo, čo požaduješ za dôležité .. už ti to dáva zmysel? :--

Úspech je kladný výsledok nejakého úsilia, podujatia, zdar v práci.


Skrátka kvôli mFT sa ešte stále oplatí pokračovať (*) .. no kvôli APS-C DSLR už nie.
(*) Pokračovať: v diskutovaní, zlepšovaní sa, v investíciách, v čakaní na ďalšie vylepšenia, v očakávaní prekvapení, ...

U APS-C DSLR proste neviem o žiadnom dôvode, kvôli ktorému by sa oplatilo zotrvávať.
(no a podľa reakcií pemara alebo FOE-ho, už ani len o dôvode ten systém obhajovať)

Pre zrkadlovkárov teda nastáva zásadný problém, ktorý ja našťastie nemusím riešiť:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 15. 10. 2018 11:19

Petr Luňák píše:kteri si zapli TV a nadavaji na obsah programu, ktery si dobrovolne zvolili

To je ale OK. ne?
To je ale přeci typické chování naši společnosti viz naše demokracie/politický systém. Jasně volíme určitý ("morální") profil (ne)volbou svych zastupitelů. Pravidelně nadáváme na to, co jsme si zvolili a když jsme zvoleni sami, chováme se stejně podle vzorců, na které jsme buď nadávali nebo stále nadáváme.

-- 15. 10. 2018 12:21 --

Ganec píše:"úspech" .. "budúcnosť" .. "podporu" .. dosaď si tam hocičo, čo požaduješ za dôležité .. už ti to dáva zmysel?

Bohužel nedává ještě více, pokud si tam mám sám nyní něco dosadit, asi vysíláme na rozdílných frekvencích. :)

-- 15. 10. 2018 12:23 --

Skrátka kvôli mFT sa ešte stále oplatí pokračovať (*) .. no kvôli APS-C DSLR už nie.
(*) Pokračovať: v diskutovaní, zlepšovaní sa, v investíciách, v čakaní na ďalšie vylepšenia, v očakávaní prekvapení, ...

Aha takhle. Tak to nesdílím tento názor nicméně není to věc, která se dá odargumentovat IMO.

Ganec píše:Pre zrkadlovkárov teda nastáva zásadný problém, ktorý ja našťastie nemusím riešiť:

To jsi IMO zcela mimo. technické parametry a funkce nejsou zdaleka to jediné, co dělá dobré ani použitelné fotky. Takhle to funguje jen v očích e-pro-foto-expertů, kterých jsou plné diskuze a "odborné" fotokomunity :). Aspoň se člověk pobaví a má snadný přístup k možnosti dokázat si, že sám není zdaleka ten největší fototuleň.
Navíc jsem tedy přesvědčen, že ani v oblasti těch parametrů a funkcí nemáš s tímhle pohledem moc pravdu.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 10. 2018 12:23

chvd píše:
Skrátka kvôli mFT sa ešte stále oplatí pokračovať (*) .. no kvôli APS-C DSLR už nie.
(*) Pokračovať: v diskutovaní, zlepšovaní sa, v investíciách, v čakaní na ďalšie vylepšenia, v očakávaní prekvapení, ...

Aha takhle. Tak to nesdílím tento názor nicméně není to věc, která se dá odargumentovat IMO.
Že sa nezhodneme je úplne normálne; od toho sú diskusie.
Ale uvedom si, že už si "v menšine" .. názor, že sa oplatí "investovať" do ASP-C DSLR tu už mnohí nemajú :eh

chvd píše:
Ganec píše:Pre zrkadlovkárov teda nastáva zásadný problém, ktorý ja našťastie nemusím riešiť:

To jsi IMO zcela mimo. technické parametry a funkce nejsou zdaleka to jediné, co dělá dobré ani použitelné fotky. Takhle to funguje jen v očích e-pro-foto-expertů, kterých jsou plné diskuze a "odborné" fotokomunity :).
Ja sa ale stretávam aj so skutočnými fotografmi a oni fakt musia riešiť aj budúcnosť:
- čo keď sa im pokazí foťák?
(majú si kúpiť taký istý, alebo vyššiu/drahšiu verziu s minimálnym vylepšením .. alebo prejsť na inú značku?)
- zaradiť do svojho portfólia aj natáčanie videí?
(keďže to je to, čo dnes okrem samotných fotiek frčí)
- čo poskytnúť navyše oproti mobilom, ktoré dnes už tiež dokážu rozmazať pozadie?
(takže obyčajné použitie ultrasvetelného skla dnes už nestačí)

No a síce tie "funkcie" síce nie sú jediné, ale bývajú tiež potrebné/užitočné.
Ak chýbajú, tak ich treba niečím nahradiť, čo môže stáť až príliš veľa času alebo námahy.
Bolo by "mrhaním príležistoťami" nevyužiť ich, ak môžu poskytnú nejakú výhodu. Hlavne voči konkurenčným fotografom.
Alebo ak by dokázali zefektívniť workflow alebo samotné fotenie (čo napríklad detekcia tvárí/očí určite dokáže).

chvd píše:Navíc jsem tedy přesvědčen, že ani v oblasti těch parametrů a funkcí nemáš s tímhle pohledem moc pravdu.
Ty vari ešte dúfaš, že budúce DSLR budú mať nejaké zásadné vylepšenia? Lebo ja nie.
(a to sa o vylepšovania foťáky zaujímam dlhé roky, takže mám celkom dobrý prehľad o tom, čo môže a čo nemôže prísť)

Skús mi zopár takých funkcií a parametrov vymenovať .. to som fakt zvedavý :kuk:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 15. 10. 2018 12:34

Když mi bylo osm let, měl jsem krásný digitální hodinky s kalkulačkou, ale pančelka mi je nedovolila pří písemkách z matematiky používat. Musel jsem do těch malých čudlíčků píchat perem, takže mi počítání s nimi trochu trvalo. Pančelka měla asi pravdu, takhle jsem měl jedničky, kdybych počítal na hodinkách, nestihl bych ani první příklad.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 15. 10. 2018 12:51

Ganec píše:Ale uvedom si, že už si "v menšine" .. názor, že sa oplatí "investovať" do ASP-C DSLR tu už mnohí nemajú

No pokud myslíš menšinu z řad internetoforových fotoexpertů, tak to asi ano.
Nicméně být ve většině mě většinu života spíše odpuzovalo tak nějak z principu :)
Ja sa ale stretávam aj so skutočnými fotografmi a oni fakt musia riešiť aj budúcnosť:
- čo keď sa im pokazí foťák?

A co by jako? Nějak to vyřeší. Pokud mají Canon nebo Nikon systém nebude moc problém rozhodnout se co dál a pokud mají Oly atd tak to bude trochu složitější no..ale proč s tím dělat vědu..to je majoritně otázka peněz ne techniky.
zaradiť do svojho portfólia aj natáčanie videí?

Jako na základě pořízení těla, co to umí? :) K točení videa je toho třeba mnohem více ne?
Nicméně všechno je to otázka, o čem či o okom se vlastně bavíme, protože ono dnes není problém koupit si techniku třeba za 20000 a začít se s tím živit coby "fotograf/filmař".
No a síce tie "funkcie" síce nie sú jediné, ale bývajú tiež potrebné/užitočné.

No to vyplývá z té mé formulace, že "nejsou to jediné", že význam mají.
Ty vari ešte dúfaš, že budúce DSLR budú mať nejaké zásadné vylepšenia? Lebo ja nie.
(a to sa o vylepšovania foťáky zaujímam dlhé roky, takže mám celkom dobrý prehľad o tom, čo môže a čo nemôže prísť)Skús mi zopár takých funkcií a parametrov vymenovať .. to som fakt zvedavý

Budou či nebudou, nic mě nenutí nad tím přemýšlet. Začne mě to nutit myslím nejdříve ve chvíli, kdy se začnou na trhu objevovat vylepšení, u kterých budu mát pocit, že je moooc chci. A to nemusí přijít klidně deset let. Co ti mám jmenovat? Jaká přijdou vylepšení? O tom mě ani nebaví uvažovat.Já spíše řeším, jak se zlepšit, abych dokázal co nejvíce využít techniku, kterou mám. A taky jak se dostat k více fotopříležitostem. A z techniky řeším spíše to ostatní k tělu.
Naposledy upravil chvd dne 15. 10. 2018 13:18, celkově upraveno 2
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2018 13:05

Dolgor píše:Když mi bylo osm let, měl jsem krásný digitální hodinky s kalkulačkou, ale pančelka mi je nedovolila pří písemkách z matematiky používat. Musel jsem do těch malých čudlíčků píchat perem, takže mi počítání s nimi trochu trvalo. Pančelka měla asi pravdu, takhle jsem měl jedničky, kdybych počítal na hodinkách, nestihl bych ani první příklad.

Mě čelka zakázala kalkulačku, protože "tu nebudeme mít nikdy u sebe a musíme si umět poradit" přičemž asi na 1/2 výpočtů byly nutné matematicko-fyzikální tabulky. A protože mi bylo 16, tak mě nenapadlo to napadnout. To mě bohužel napadalo až okolo 19 roku ale taky to nemělo úspěch. Proto mám od všech škol jenom první semestr.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2018 13:38

"čo poskytnúť navyše oproti mobilom, ktoré dnes už tiež dokážu rozmazať pozadie?
(takže obyčajné použitie ultrasvetelného skla dnes už nestačí)"

Toto muze napsat jen nekdo, kdo nema ani paru, o cem ze to mluvi. Nevi, jak rozmazani probiha a vysledek nevidel.
Ganec se pochopitelne bude tocit na vyrazu "dokazi". No Gance, dildo take teoreticky "dokaze" nahradit muzske prirozeni, ale pred zenami to radeji nerikej, ledacos bys na sebe prozradil :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 10. 2018 14:38

Berte to jako business a masmarket trh. Ja mam na mobilu funkci "portret", ktery se to snazi rozmazat, zkousel jsem to asi 2x a ja nemam zadny vlasy, vypadam jak Karel Hala a na prvni pohled je to jakoze OK. Kdyz mas vlasy a je za tebou "nejake" pozadi tak to generuje strasne legracni omyly. Ruzne rozmazane nozicky od bryli, ostrej kus stromu s uplne jinou barvou, co asi engine vyhodnotil jako limec aj.

Z principu DSLR a SLR byly mohutny nastroj, ktery je vyuzivan z 3% jeho moznosti a dnes to nedava smysl. Driv to neslo zjednodusit, ted to jde. To teda samozrejme plati i na beznosorozce, jednoznacny trend je zmacknout tlacitko na mobilu.
Jo a mimochodem, copak nejaka fotka, ale jak se ted hrabu ve videu, tak jednoznacnej trend je i v tomto oboru, proste to natocis a mobil ti z toho rovnou udela film vcetne hudby a prechodu, titulku apod. Nebo se uvazuje takto: https://www.youtube.com/watch?v=k2CJoR3F2t0
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 10. 2018 15:27

chvd píše:
Ganec píše:Ale uvedom si, že už si "v menšine" .. názor, že sa oplatí "investovať" do ASP-C DSLR tu už mnohí nemajú

.. být ve většině mě většinu života spíše odpuzovalo tak nějak z principu :)
Aha .. takže kvôli tomu "aby si sa odlíšil od väčšiny" => si si kúpil veľkú zrkadlovku s veľkým sklom? :hmm:
Na to ale bolo lepšie investovať do FF, tie sú ešte väčšie. APS-C sú na to zbytočne "bežné", tie už majú mnohí ;-)

Ja (na rozdiel od teba) proti názoru väčšiny vôbec nič nemám. Akceptujem ho taký aký je.
No to ale neznamená, že sa ním budem riadiť. Hlavne vtedy, keď mi nevyhovuje:
- že mi zrkadlovka nebude vyhovovať som zistil už z používania neskladného ultrazoomu
- že nebude dostatočne skladná ani v budúcnosti, bolo tiež jasné
- že je nahraditeľná som zistil porovnávaním výsledných záberov a sledovaním trendov
=> skrátka so zrkadlovkou do budúcnosti nerátam vôbec
.. možno práve to mi umožnilo neignorovať jej neriešiteľné problémy a nemať na ne idealistický názor :hm
(možno práve preto sa moje názory tak líšia od ostatných)

chvd píše:všechno je to otázka, o čem či o okom se vlastně bavíme, protože ono dnes není problém koupit si techniku třeba za 20000 a začít se s tím živit coby "fotograf/filmař".
Je to problém.
Takého - čo si to myslel - totižto poznám :oops:

chvd píše:Já spíše řeším, jak se zlepšit, abych dokázal co nejvíce využít techniku, kterou mám. A taky jak se dostat k více fotopříležitostem. A z techniky řeším spíše to ostatní k tělu.
S bezzrkadlovkou to ide jednoduchšie ;-]
https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/ ... na-ucenie/

-- 15. 10. 2018 16:32 --

chvd píše:
Ganec píše:Ty vari ešte dúfaš, že budúce DSLR budú mať nejaké zásadné vylepšenia? Lebo ja nie.
(a to sa o vylepšovania foťáky zaujímam dlhé roky, takže mám celkom dobrý prehľad o tom, čo môže a čo nemôže prísť)
Budou či nebudou, nic mě nenutí nad tím přemýšlet. Začne mě to nutit myslím nejdříve ve chvíli, kdy se začnou na trhu objevovat vylepšení, u kterých budu mát pocit, že je moooc chci. A to nemusí přijít klidně deset let.
Ty žiješ vari len pre súčasnosť? Nepremýšľaš nad budúcnosťou? :--
Kupuješ si to čo "mooc chceš", bez ohľadu na dôsledky?

.. to mi nepripadá ako moc dobrý prístup 8-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 15. 10. 2018 22:31

vážený pán pan Ganec píše:Aha .. takže kvôli tomu "aby si sa odlíšil od väčšiny" => si si kúpil veľkú zrkadlovku s veľkým sklom?

Takže mám se s tebou bavit výhradně jako s debilem, nebo tuhle "dedukci" přehodnotíš?
- že mi zrkadlovka nebude vyhovovať som zistil už z používania neskladného ultrazoomu

Jasně, já zas to, že jsem gay zjistil, když jsem poprvé pásl ovce.
že nebude dostatočne skladná ani v budúcnosti, bolo tiež jasné

To je pochopitelné, an mi nechutnala ovce na paprice.
Je to problém.
Takého - čo si to myslel - totižto poznám

Tak to je jasný důkaz. ještě, že tam byl i beran.
S bezzrkadlovkou to ide jednoduchšie

Jo hlavně když není ostříhanej.
Ty žiješ vari len pre súčasnosť? Nepremýšľaš nad budúcnosťou? :--
Kupuješ si to čo "mooc chceš", bez ohľadu na dôsledky? .. to mi nepripadá ako moc dobrý prístup

To se pleteš, myslím na budoucnost. Třeba v 2073 si koupím beránka.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 10. 2018 23:47

Jelikoz se v motorkarske skupine roztrhl pytel s tim rozpatlavanim pozadani "na Gance", tak proc si nejaky ten priklad z mobilu, jak to "hezky vypada", nenadhodit, ze? :)

Obrázek

Pro Gance treba dobry, nicmene ja urcite zustanu zpatecnicky u svetelneho objektivu a FF snimace:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 10. 2018 06:40

chvd píše:
vážený pán pan Ganec píše:Aha .. takže kvôli tomu "aby si sa odlíšil od väčšiny" => si si kúpil veľkú zrkadlovku s veľkým sklom? :hmm:

Takže mám se s tebou bavit výhradně jako s debilem, nebo tuhle "dedukci" přehodnotíš?
To bola obyčajná otázka, ktorú treba raz a navždy vyriešiť .. a na ktorú už dlhšiu dobu márne očakávam odpoveď "nie".
Ale zatiaľ sa to ešte nikto neodvážil napísať (ani ty nie), takže to beriem ako jeden z faktorov, kvôli ktorým sa DSLR kupujú.

Ty sa už so mnou ale "jako s debilem" bavíš: každá zmienka o "internetových fotoexpertoch", každý sarkazmus a offtopic poukazujú na to, že ma nepovažuješ za "seberovného" (čo je tu pochopiteľné, keďže nie som zrkadlovkár ako väčšina).
Tak s tým prestaň; ak sa ti niečo zdá debilné divné, tak to daj najavo inak.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 10. 2018 06:47

Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků