Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 8. 2018 17:49

Ja v ten Nikonacky zazrak dost verim. Nemyslim si, ze technicky bude nejako zaostavat (jo, asi tam bude menej FPS, ale na to prdim), ale zase to bude taky dotiahnutejsi device. Nikon to proste vie a absencia zrkadla by to nemala zasadne ovplyvnit.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 17:56

Nemohu si pomoci, ale to slovo věřím je pro majitele bezzcadlovek příznačné :-).

Podle posledních recenzí to má být lehké, má to zachytit moment a má to spolupracovat se všemi objektivy. Tak tomu věřte.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 8. 2018 17:59

Tak mne zase slovo "viem" v kontexte k produktu ktory som nevidel a v podstate o nom nikto nic neviem pride priznak fanboystva. To uz sa radsej zaradim k majitelom bezzrkadloviek :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 18:17

Mnohem častěji než vím, používám v této souvislosti spíše to, že nevěřím. A začínám nejprve slabinami. Teprve když zjistím, že žádná slabina není KO kritérium, začnu si ověřovat pravdivost tvrzení o přednostech. K čemu je mi super lednička, když se mi nevejde do kuchyně!

Pro pobavení:

https://petapixel.com/2018/08/20/huawei ... slr-again/

v těch marketingových odděleních už zaměstnávají fakt každého :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod AwwA 20. 8. 2018 18:51

Jak nezklamat ocekavani(mozna proto zatim nic neukazali) a zaroven nedat najevo, ze zrcadlovky jdou pá za bajonetem A od Sony.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 20. 8. 2018 19:59

pemar píše:Pokud vím, tak většina lidí to řešila proto, že si koupila Sigma Art skla, na originálních sklech si nepamatuji problém.

Mimo seťáku jsem neměl sklo, které by se nemuselo seřizovat (Sigma, Tamron, 2x Canon). Art 18-35/1.8 je pro mě (jakožto amatéra) pořád etalon ostrosti na plnou díru, jaký zoom od Canonu by jej mohl nahradit?
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 20:35

Ta Sigma 18-35 Art byla známá poukázka na problém, u Canonu jsou, co vím, solidní L-ková skla 16-35mm f2.8, od Nikonu mám 14-24mm f2.8 a není co řešit. U prvních zákazníků chápu neinformovanost, další zákazníci cíleně kupovali tuhle Sigmu Art s tím, že oni na to vyzráli a budou mít za pár korun super sklo. Jenže jak jsem psal, pokud neuměli pracovat s Reikanem a Sigmou dockem, tak je CaNikon za neloajalitu “vytrestal”.
Naposledy upravil pemar dne 20. 8. 2018 20:36, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 8. 2018 20:36

pemar píše:Mnohem častěji než vím, používám v této souvislosti spíše to, že nevěřím. A začínám nejprve slabinami. Teprve když zjistím, že žádná slabina není KO kritérium, začnu si ověřovat pravdivost tvrzení o přednostech. K čemu je mi super lednička, když se mi nevejde do kuchyně!

Pro pobavení:

https://petapixel.com/2018/08/20/huawei ... slr-again/

v těch marketingových odděleních už zaměstnávají fakt každého :-).


Sorry jako, ja bych nevylucoval, ze nekdo neco fotil produkcne mobilem, ale status quo je klasicke workflow. Takze pro pobaveni je, ze to nekde fakt delaji mobilem a dovedu si predstavit clanek "fotili jsme reklamu mobilem". Opacne priznani je neco jako "I pan prezident kaká" (fakt i Trump normálně kadí hovna).
Ja vubec nevim ani jak by to jako melo fungovat.. najmes si agenturu, oni "prijedou" na plac, vybali to a ty jim reknes "chlapi, tady v ty krabici mate nabitej Hujavej P20, heslo je 5555, doufame ze mate kablik".
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 20:44

Pokud si pamatuji, tak se marketing Huawei a marketing Apple snažili zákazníkům nakecat, že nějaké záběry byly nafocené jejich produkty a přitom byly nafocené klasickým workflow. Docela slušný faiĺ, u Huawei dokonce 2x.

Pak si pamatuji titulní stránku nějakého magazínu, nafoceného tuším iPhonem a nikdo z čtenářů by to nepoznal, spíše to byl ale teaser na upoutání pozornosti, nechce se mi to hledat, bylo to někdy loni nebo předloni. Pokud vím, tak se jede hodně klasické workflow, zejména pokud tam má být nějaká konkrétní modelka, jinak u nás se hodně renderuje, reál se u nás fotí jen výjimečně.

Tady je to ale také soutěž slepeckých psů, kdysi jsem vás nechal hádat, co je focené Hasselbladem a co iPhonem a pokud si pamatuji, poznal jsi to jenom ty :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 8. 2018 20:52

Fidko píše:Aj AF nastavujes lavou, teda tou ktorou nedrzis fotak. Proste vsetko robis cez displej. Ze ty si necital ten clanok od Ganca o tom ako to spravne drzat ? Mne to zmenilo zivot.


Ze vsechno musim delat pres dotykovej displej vim, ale me nedochazi ta jeho glosa. :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 20. 8. 2018 20:52

Pemare, kolikrát ani Sigma dock nestačila a 2.8 sklo neberu jako konkurenta této Sigmy (leda bych nechtěl fotit na plnou díru a využívat HO). V tomto se mi otevřenost (nejen) Sony líbí a i má eLková 70-200 se chová na Sony lépe, jak na původním Canonu (což je podlě mě spíš k pláči).
Budu si muset někde ten tebou vychvalovaný AF z D500 vyzkoušet, nechce se mi věřit, že je tak dobrý (čti přesný) jako na mirrorless ;-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 8. 2018 20:56

pemar píše:Pokud si pamatuji, tak se marketing Huawei a marketing Apple snažili zákazníkům nakecat, že nějaké záběry byly nafocené jejich produkty a přitom byly nafocené klasickým workflow. Docela slušný faiĺ, u Huawei dokonce 2x.

Pak si pamatuji titulní stránku nějakého magazínu, nafoceného tuším iPhonem a nikdo z čtenářů by to nepoznal, spíše to byl ale teaser na upoutání pozornosti, nechce se mi to hledat, bylo to někdy loni nebo předloni. Pokud vím, tak se jede hodně klasické workflow, zejména pokud tam má být nějaká konkrétní modelka, jinak u nás se hodně renderuje, reál se u nás fotí jen výjimečně.

Tady je to ale také soutěž slepeckých psů, kdysi jsem vás nechal hádat, co je focené Hasselbladem a co iPhonem a pokud si pamatuji, poznal jsi to jenom ty :-).


O to nejde kdo co pozna, to klidne nepoznam. Ted jeste chytnou Pohlreicha jak zere na zahradce v Davli tocenak s plnotucnou hortici a bude vymalovany :-(
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 20. 8. 2018 21:08

chodec80 píše: nechce se mi věřit, že je tak dobrý (čti přesný) jako na mirrorless

osobne to neumim presne posoudit, ale veril bych nazoru odbornika:
Ganec píše:Pri rýchlosti 80 km/h ti už ani najrýchlejší AF modul nepomôže: vtedy je najlepšie predostriť si a počkať na správny okamih.
Inak bol som sa prejsť a napadlo ma že vlastne rôzne druhy pohybu potrebujú rôzne zaostrovania:
- pri niektorých stačí predostriť si, počkať na správny okamih a cvaknúť
- niekedy stačí rýchle AF-S (napríklad podávanie pri Volejbale)
- u toho stolného tenisu som na AF-S zaostril a pri nasledovnej loptičke v správnom okamihu cvakol
(možno by to išlo aj bez toho .. ale to by som asi tak presne nedokázal načasovať)
- tam kde treba sledovať hráča sa oplatí funkčný AF-C, ale sekvencia je zbytočná, lebo si treba počkať na ten správny okamih (napríklad náprah alebo odpálenie puku hokejkou) => teda ten NX300 by bol už na to vhodný (keďže podľa recenzie prvý záber zvláda)
- niekedy treba proste len zapnúť AF-C a bez rozmyslu páliť sériu a potom zmazávať nepodarky (fotenie bežiacich psov)

Z cehoz mi vyplyva, ze nema konkurenci.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 8. 2018 21:14

S přesností u D500 problém nemám, kouzlo je ale v tom zachycení pohybu, to zatím se srovnatelným odpadem neumí ani Sony A9. Ve vedlejším vlákně Landov ukazoval, co umí D500 s neoriginálním objektivem, je to fascinující.

Tyhle diskuse mi připomínají bratra, který mi tvrdil, že nějaká Kia GT se vyrovná A7. Papírově možná, v reálu ani náhodou. Nejlepší je negancovat a vyzkoušet si věci v praxi. Ta Gancovina nemá chybu, jeho fotografie stolního tenisu mluví za všechno, jednou jsem si dal práci a nafotil jeden turnaj ve stolním tenisu D500 a portrétním 105/1.4 (vesměs na plnou díru !).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 8. 2018 22:39



Dik za odkazy, by se mohlo hodit. Tady je vsak problem v tom, ze ty diry jsou ze strany. Ne zvrchu, kam bych to "kruzitko" mohl zapichnout. Navic tam nemuzu strcit nic napric, kvuli vypoukle cocce :/

landov píše:Petr Luňák: len tak zo zaujimavosti, co ides robit ? Cistit ?


V pocatecni poloze se mi zasekava ostrici prstenec, jak s tim fotim vsude mozne, tak se tam dostal asi i nejaky prach, tak bych to chtel vycistit, respektive zjistit, proc to vlastne drhne. Tenhle typek ma stejny problem:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků