Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 21. 3. 2018 21:39

Odhadl jsem to přesně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 21. 3. 2018 21:41

No to je nárez :-D
Slovami Švejka : ÚCTYHODNÝ PITOMEC!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 21. 3. 2018 22:35

Einstein dělá machry, přitom by neuměl ani zapnout Facebook.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 3. 2018 22:55

pemar píše:Stejně tak nemá smysl vysvětlovat, proč si těla a objektivy testuji sám a nespoléhal na YouTube, kdybych to dělal, tak jsem koupil Sigmu 135/1.8 misto Nikonu 105/1.4 a divil se, že to pro moje potřeby nefunguje dobře.
Konečne zaujímavá informácia .. takže Sigma na Nikone "nefunguje dobře" :hm
To ale pre zrkadlovky nie je veľmi povzbudivá správa: Sigma (30/1.4) na Olympuse totižto funguje dobre! :twisted:

FOE sa tu dušoval, že napriek tomu, že Nikon nerobí poriadne APS-C aklá, tak to nie je problém, lebo je tu ešte Sigma.
No ale ak sa na ňu nedá spoľahnúť, tak .. ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigglesO27 21. 3. 2018 23:22

Akorát bych se vyhnul Hřensku, Pemare. Pro mne to aspoň bylo pekelný zklamání - celý to je vietnamská tržnice z půlky devadesátek... Jinak paráda, i tu bránu bych nevynechal a na Bastei se letos chystám taky...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 21. 3. 2018 23:27

pemar píše:vybral jsem Českosaské Švýcarsko, na Booking.com jsem našel docela obstojné ubytování blízko Mezní Louky. Jel bych se podívat na Skalní most Bastei do Německa, za fotku by možná stál Dolský mlýn, Panská skála a Mariina vyhlídka, Pravčickou bránu asi nemá cenu fotit, to je turistická past. Ono to bude asi hodně o počasí, podzim by byl asi lepší.

Mám zaplacený pobyt v Doubici 20-22.4. v hotelu Jeff a plánuji něco podobného, až na Mariinu vyhlídku (tam jsem byl loni), ale na Bastei chci zajet určitě v sobotu nebo v neděli už brzy po ránu, podle počasí a snad se poštěstí na nějakou tu nízkou mlhu :)

Návštěvník Ganec 21. 3. 2018 14:01 napsal:
"Teda to čo si natočil bola spočiatku úplne bežná vec, s ktorou máš počítať.
Problematické tam bolo len to, čo ste tam potom povystrájali: to, čo si vyprovokoval ty!"
Máte zvláštní pohled na přestupky na silnici a doufám že vás přístí týden o Velikonocích na Slovensku nepotkám...
Tohle je docela vážná prasárna a určitě ne běžná věc, se kterou má někdo počítat !
moto.jpg
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 21. 3. 2018 23:28

Ganec píše:Konečne zaujímavá informácia .. takže Sigma na Nikone "nefunguje dobře"


To je tak, ked pitomec "Vúďo" nechape ani hovorenemu ani pisanemu slovu:

pemar píše:Ganec je prostě typ, který nechápe podstatu věcí...

Stejně tak nemá smysl vysvětlovat, proč si těla a objektivy testuji sám a nespoléhal na YouTube, kdybych to dělal, tak jsem koupil Sigmu 135/1.8 misto Nikonu 105/1.4 a divil se, že to pro moje potřeby nefunguje dobře.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 3. 2018 00:18

no kuci, koukám že to je tady vážně sranda :-D :-D :-D
Landov, ani kdyby jsi ty dvě věty dal vedle sebe, tak mu to nedojde.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 3. 2018 00:21

pavelmeli píše:Tohle je docela vážná prasárna a určitě ne běžná věc
Ak áno, tak prečo sa to rieši tu, keďže tu s tým nič nezmôžme?
- to tu máme kvôli tomu donekonečna len "mlátiť prázdnu slamu"?
=> alebo to konečne niekto začne riešiť aj s tým vodičom Volva?
- to má byť akože vzor, čo treba robiť, keď pociťujeme nejaké bezprávie?
=> že máme zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a najprv sa skúsiť pomstiť osobne?
(a keď to nevyjde, tak nahrávku zverejniť na youtube a dúfať, že niekto za nás spraví "špinavú robotu?")
- alebo je to názorná ukážka toho, že keď niekto porušuje pravidlá, tak že ich môžme porušovať aj my? :-S

Dokedy tu ešte Luňák bude vyplakávať, útočiť na druhých a nič s tým nerobiť? Pripomínam, čo som tu napísal pred 9 dňami:
Ganec píše:každý kto pozná jeho reči by očakával "kopačku z otočky".
(alebo aspoň trestné oznámenie)
Ovšem, nastala reálna situácia .. a .. a nič.
(len priložené video na yutube - nech to za neho rieši niekto iný - a výhovorky)
Dokedy tu máme kvôli tomu trpieť rôzne obvinenia, hoci sa nás to vôbec netýka :?:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 3. 2018 01:07

pavelmeli píše:Návštěvník Ganec 21. 3. 2018 14:01 napsal:
"Teda to čo si natočil bola spočiatku úplne bežná vec, s ktorou máš počítať.
Problematické tam bolo len to, čo ste tam potom povystrájali: to, čo si vyprovokoval ty!"
Máte zvláštní pohled na přestupky na silnici a doufám že vás přístí týden o Velikonocích na Slovensku nepotkám...
Tohle je docela vážná prasárna a určitě ne běžná věc, se kterou má někdo počítat !
moto.jpg

"Klidně mu tykejte Hlaváčku, je to minimálně sprostý podezřelý" Říkal inspektor Trachta policejnímu praktikantovi, a to tehdy neměli ani internet. :) Ostatně, stejně si myslím, že Gancovi taky teče do bot.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 3. 2018 07:27

pemar píše:Omezím se jen na konstatování, že při testování od jiných Youtuberů není zachována podmínka “ceteris paribus”.
Čo keď to je práve naopak? :--

Tí, ktorí sa testovaním živia snáď majú trošku väčšie skúsenosti s dodržaním “ceteris paribus” (všetko ostatné rovnaké), keďže rokmi skúseností už vedia, na čo si dať pozor a ako zvoliť čo najvypovedajúcejšie testy:
- vedia lepšie rozložiť zložité javy na tie jednoduchšie (ľahšie preveriteľnejšie)
- vedia ktoré vplyvy možno zanedbať a na ktoré si dávať pozor
- vedia sa inšpirovať najpoužívanejšími praktikami
- vedia zvoliť vhodný kompromis: navrhnúť čo najmenej testov, aby sa nimi otestovalo čo najviac
- vedia sa vyhnúť zbytočnému testovaniu bez vypovedajúcej hodnoty
- z výsledkov vedia vyčítať najviac detailov
- no a ak by sa dopustili nejakého porušenia "CP"
=> tak je veľká pravdepodobnosť, že by sa o ňom dozvedeli zo spätnej väzby (z diskusie)
(čo sa ty "osamelým testom" bez publikovania svojich výsledkov nemáš od koho dozvedieť a sám to určite prehliadneš)

Je samozrejmé, že nemôžu nasimulovať podmienky aké sú "u teba doma" .. ale to ani nemusia.
Ani ty v predajni také nenasimuluješ, hoci si to myslíš. Možno stačí len malá zmena v nastaveniach a bolo by všetko inak.

Tým samozrejme neodmietam "obyčajné" testovanie na vlastnej koži; veď sám skúšam všetko čo môžem.
A keď už niekto iný neotestuje to, čo ma zaujíma, tak je jasné, že si to musím preveriť už len ja sám.
Ale odmietať kvôli tomu výsledky druhých a neveriť im .. je .. kontraproduktívne
pemar píše:Já na rozdíl od Gance teoretikům ani YouTube testerům moc nevěřím, takže si to prověřuji raději osobně.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 3. 2018 07:40

Zaver z toho je taky, ze je jedno ako sa clovek snazi, ked foti, kazda fotka bude ina. A v predajni to plati obzvlast! Vsak sme to videli na jednom teste :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 3. 2018 08:49

Někde jsem zaslechl, že ta vyhlídka na most Bastei je uzavřená, tím by výlet docela ztratil význam, protože kvůli tomuhle pohledu na most se tam jezdí.

Ten test AF týkající se Sigmy Art 135/1.8 a Nikonu 105/1.4 mne tehdy zaujal tím, že byl hodně extrémní, de facto testoval použití portrétního objektivu odcloněného na plnou díru na automobil pohybující se rychlostí od 30km/h do 50km/h, v tomto případě na SPZ jedoucího automobilu. Zaujalo mne to, ale bylo mi jasné, že ten Němec, co to testoval, to neměl metodicky pod kontrolou, protože mu při opakování testu “za stejných podmínek” nevyšly stejné výsledky.

Já jsem na ten test předem připravil, nastavil jsem AF tuning a zajistil pro oba objektivy stejné světelné podmínky. Jako objekt jsem vybral Micinu, která šla po předem definované cik-cak dráze její nejrychlejší dosažitelnou rychlostí. Nastavil jsem oblast 25 bodů a zaměřil na oko, byl jsem jistý, kam je při stisknutí spoustě napoprvé zaostřeno. Test jsem provedl v 10 opakováních pro každý objektiv, pak jsem stejný test provedl na jiné prodejně s jinou dvojicí objektivů. V případě rozptylu výsledků bych ještě srovnatelněji upravil podmínky a zvýšil počet opakování testu na 50 a místo Miciny bych použil dron nebo model auta. Vyzkoušel bych i jiná nastavení AF (oblast 25 bodů je moje nejoblíbenější, proto jsem s ním začal), případně testoval bych v laboratornějším prostředí. Protože výsledky byly v obou prodejnách statisticky konzistentní (to jsem ověřil i výpočtem) a výsledek naprosto jednoznačný, test jsem ukončil a koupil Nikon 105/1.4, náhodnost výsledků byla statisticky nepravděpodobná. Tipuji, že problém je v kompatibilitě firmware Sigmy, vypadalo to, že při takhle extrémním testu v reálném čase se projevuje, že Sigma postrádá informaci o poloze motoru nebo dalších věcech, zatímco objektiv Nikonu všechny informace má k dispozici. Ten test je ale opravdu extrémní, při běžném portrétním užití zaostřují oba objektivy s naprosto akceptovatelnou konzistencí.

Tohle Ganec nikdy nepochopí, on hraje šachy sám se sebou tak, aby vyhrály černé figurky (Olympus).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 3. 2018 09:27

Rikal jsem vam jak Hulan psal, ze nabrali nejakyho borca na nejakou "normalni" praci a ze ho nakonec museli odlifrovat na testera, kde slavi velke uspechy?
Prisli na to tak, ze kdyz mel neco zpracovat, tak pokazde nasel cestu, jak to to udelat generalne blbe (on rikal kreativne), neco jako ze pises dokument, ktery budou lidi cist az na skoleni (na serii skoleni), takze das do paticek datum toho prvniho skoleni misto datumu kdy to bylo vytvorene (a nasledne popises jako Ganec 2 normostrany, proc je to dobre), do pole poznamka vkladal IMG SRC odkaz na scan reklamace, telefon napsal xx xx xx xx a nuly byly ocka apod.
Proste ho pusti na hotovej, vyladenej web a on ho 10x dostane do pasti a on de facto netestuje, on to zije normalnim zivotem.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 3. 2018 09:51

Pemar, nechci to do toho kecat, sám to dělám podobně, ale podle nejnovějších trendů se to má dělat na Gance. Správný test je takový, jak popsal při testu Nikona, kde ho nechal rozdrtit HiRes modem ve svém PenF. Tak se to má dělat, a ne nějaké podrobné šťourání se. Černé musí vyhrát!
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků