Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 15:29

pemar píše:Exif by tam měl být
V náhľadoch nebýva .. len na origináli.
Môžem ešte poprosiť o linku na flickr?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anarki3 21. 2. 2018 15:43

Ganec píše:
Anarki3 píše:
Ganec píše:hehe, snívaj ďalej...

si akože objavil ameriku? teto tvoje keci a blogisky vobec nedokazujú, že sa nedá pinčes fotit s ff a 105mm.
To som reagoval na zábery kde sa riešil white ballance a ty si napísal "keby boli te cvaky tvoje, tak to dopadne ešte horšie".

WB sme totižto vtedy tiež porovnávali:
Ganec píše:Bol tam aj Tomáš Šereda s fullfrejmom a F2.8 telezoomom
..
A to čo nafotil dal na flickr.com

Len pre porovnanie.
On:
Obrázek
Ja:
Obrázek

45-ka je krátka :-(


Tak toto je ďalší dôkaz mojich tvrdení o dosahu: so 105mm je na zábere len o trošku väčší detail ako som tu nafotil na 90mm EQ

-- 21. 2. 2018 15:21 --

PS: rozklikni si ten jeho záber .. aby si pochopil, aké výsledky v tejto hale dáva F/2.8 sklo...


Nie - nič to nedokazuje :!: a aký záber vybral na porovnanie :mrgreen: a to, že šereda si nevie nastaviť wb, za to može ff :tleskani nič si nedókazal a áno pinčes sa dá fotiť aj so 105mm na ff. Tie tvoje cvaky vyzerájú akoby si to fotil mobilom :hm
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 15:44

kozakm píše:Já pinčes nefotil ani nepamatuju...
Tak ten fotograf v pozadí si vtedy nebol ty ;-)

Obrázek

PS: pri vymenovávaní pingpongistiek čo som prikladal som ešte som nespomenul Nikoletu Puchovanovú
(v rebríčku je na 6-tom mieste)
Kamoš (ktorý má aspoň 130 kíl) ju prezýva "soletka" :D
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 2. 2018 16:33

Tak jsem si musel vyhledat co je to soletka, kdyz je to takova legrace a... a ono nic. Asi nemam smysl pro humor :(
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 2. 2018 17:24

Kombinace neatraktivního sportu, ošklivých holek a nudných záběrů je z hlediska atraktivnosti smrtící, ta jedna z Gancových fotek byla skvělým kandidátem na “hvězdnou pěchotu”, ale platí “mne to stačí” a to, že na stránkách klubů jsou ještě horší (byť nezřídka z mobilu nebo prehistorického kompaktu), nikomu na tom moc nezáleží.

Já jsem si ověřil, že kombinace D500+105/1.4 je u mne také v kategorii “mně to stačí” a že ty fotky vypadají technicky o kousek lépe, než z mobilu. Umělecky je to slabší, v rukou Miciny by to vypadalo jinak, ale ta nemá čas a pingpong jí nic neříká. To, co píše Ganec o fullframu mi nesedí, i z mojí APS-C jsou ty fotky i v JPG použitelné, o RAWu nemluvě, ale klíčové je množství světla, v naší sokolovně je to horší než v té extraligové hale. Moc nevěřím, že fotky z Nikon CSC budou lepší, ono to vypadá, že hned tak představený nebude.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 17:32

Soletky = solené tyčinky:
Obrázek

.. skrátka povzdych, že bola "o čosi štíhlejšia" ako on ;-)

-- 21. 2. 2018 17:35 --

No a písal som to kvôli tomuto vyjadreniu
pemar píše:Ony obecně hráčky pingpongu až na výjimky nemají pěkné postavy, nejsou to žádné vychrtliny jako v gymnastice nebo v baletu.


-- 21. 2. 2018 17:38 --

pemar píše:Umělecky je to slabší
Komu tu záleží na umení :-- .. diskutujeme snáď o foťákoch .. či?

pemar píše:To, co píše Ganec o fullframu mi nesedí, i z mojí APS-C jsou ty fotky i v JPG použitelné, o RAWu nemluvě
Čo konkrétne?
Že fotky z FF nie sú použiteľné som nikdy nenapísal .. tak na čo reaguješ?
Naposledy upravil Ganec dne 21. 2. 2018 18:19, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 21. 2. 2018 18:19

Jo Pemare! Netahej sem fotky, tady je to jenom o foťácích!
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 2. 2018 19:46

Gancovy srovnání FF Canonu s Olympusem jsou legendární, už asi jsem to jednou psal, že mi to připomnělo střední školu, kdy jsem hrál šachy sám se sebou a fandil černým figurkám.

Na druhou stranu chápu, že na fotku “to vyfotim mobilem” není zapotřebí highendová fullframová zrcadlovka a 200/1.8. A uvidíme, kdy do hry opravdu vstoupí Leica a Zeiss, obě značky s tím koketují a pokud do toho půjdou s plnou silou jejich know-how, může být výsledek zajímavý, byť takový mobil může stát mnohem více, než PEN-F, třeba i to, co Nikon D850 nebo Canon 5D Mark III.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 20:04

pemar píše:Gancovy srovnání FF Canonu s Olympusem jsou legendární, už asi jsem to jednou psal, že mi to připomnělo střední školu, kdy jsem hrál šachy sám se sebou a fandil černým figurkám.
To možno preto, lebo na mojich vyjadreniach vždy hľadáte to čo som nimi vyjadriť nechcel.
Anarki3 píše:Nie - nič to nedokazuje :!: a aký záber vybral na porovnanie :mrgreen: a to, že šereda si nevie nastaviť wb, za to može ff :tleskani nič si nedókazal
Tie zábery dokazovali a dokazujú moje tvrdenia

vtedy:
- predviedli, že 90mm EQ je fakt na fotenie stolného tenisu málo
- zároveň dokazovali, že aj fotograf, ktorý dlhé roky fotí zrkadlovkami má v tej hale problém s WB
(bol som na "Foto Slovakia" a prednášajúci o horskej fotografii vďaka jeho fotke Rozsutca začal vážne fotiť)
- no a všetkým vyrývačom - čo nikdy stolný tenis nefotili - názorne predviedli, že aj FF má v tej hale problém
(s ostrením, rozmazaním pohybom a napriek svetelnemu teleobjektívu aj s vysokým ISO-m)

teraz:
- názorne predvádzajú ako vyzerá záber na 90/105mm EQ, na 150mm EQ a na 200mm EQ
- (opakovane aj dnes) potvrdzujú moje tvrdenie "snívaj ďalej" o problemetickom WB z haly
(čím vyvracia tvoje "keby boli te cvaky tvoje, tak to dopadne ešte horšie")
- dokazujú, že nie je isté, že zábery z FF budú zákonite technicky lepšie
(hoci ty si opakovane tvrdil, že by boli)

Anarki3 píše:a áno pinčes sa dá fotiť aj so 105mm na ff.
Ja som nikdy nenapísal, že so 105mm na FF sa nedá fotiť pinčes :pozor , ale že z neho treba viac robiť výrezy.
Spravenie výrezu je čosi podobné ako fotenie na menšom snímači, len s menej megapixelami (a teda s menej detailami)
=> čím som sa snažil vyvrátiť tvoje tvrdenie o tom, že s FF by bol rozdiel ešte väčší ako s pemarovou kombináciou
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 2. 2018 20:13

Ganec: ty si nedokazal ani s APSC zrkadlom odfotit kvetinac, ktory sa nepohyboval a este si sa nehanbil to napisat :D. Grimjaur len na predoslej strane napisal, ze dobry fotak neznamena, ze z neho polezu dobre fotky, ako sa mylne domnievas ty. Za tie roky, co tu produkujes spustu zvastov si doteraz nic nepochopil a to je fakt smutne. Ale pokracuj kludne dalej, aspon sa pobavime :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 20:22

A ešte k tým záberom: Šereda je už skúsený "dokumentarista" a jeho úlohou bolo nacvakať všetkých hráčov .. tak dával hlavne nezáživné fotky z rozťukávania .. keď ešte o nič nejde a hráči sú uvoľnení (ale zato vyzerajú sympatickejšie ako pri hre) .. také som nefotil vôbec.

Ani "umelecké". Keby som tu dal záber sediaceho chlapca pri číselníku, alebo "umelecký záber zaostrenej sieťky" (a rozmazaného pozadia) - ako dal pemar - tak buď by ste sa mi určite vysmiali, že fotím len jednoduché cvaky, na ktoré netreba AF. A samozrejme by ste to ešte brali ako definitívny dôkaz, že bezzrkadlovky nevedia ostriť :/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 21. 2. 2018 20:23

Možná by foceni zrcadlovkou Gancovi po čase pomohlo pochopit, o čem to řemeslo je. Ale spíše ne.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Anarki3 21. 2. 2018 20:28

opakujem ešte raz a posledný. tieto tvoje šaškárne - nič nedokazujú!
- 105mm vobec neni málo, a ani 14mm neni málo na fotenie pinčesu o žiadnom vyrezávani nikde nebolo nič napísane, to len ty by si niečo rezal, lebo máš malý čip a aj rozum.
- pochop konečne, že keď si odtial odniesol šereda také fotky, že všetci ich musia mať také a ff je horši ako to tvoje šumitko, ty si neni fakt normálny!
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2018 20:43

Tak ale sam si videl, na Gancovych porovnanaiach, ze FF musel mat nastavenu tak vyssiu clonu ako aj kratsi cas a teda zakonite musel mat daleko vyssie ISO a teda neporovnatelne viac sumu. Co sa Ti na tom zda neobjektivne ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 21. 2. 2018 20:58

Fidko - mne sa najviac páčil tej jeho test D850 :mrgreen: to je akože fakt ,,scifi tester,, ten ganec :mrgreen: teraz je zrovna v galerke fotka drozda z D850 na iso 4500 :hm
Anarki3
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků