Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 17. 1. 2018 09:18

Radku, připadá Ti, že si lidi kupují smart-home komponenty od Výzkumného ústavu slaboproudé elektroniky, n.p.? Nebo že má BIS dojednány týdenní svodky z Alexy a ze Siri? Nebuďme naivní, u nás, když BIS chce prověřit potenciálního dodavatele v tendru, tak nejdřív zavolá majitelům, jestli jim nebude vadit, že si je jako proklepnou. No a na základě toho, jak si vede vedení\majitelé, tak se stane jakoby "prověřená" celá firma, včetně každého jednoho zaměstnance, jejich nejbližšího okolí, míry zabezpečení produktů i dat... Dává vám to smysl? Ne? Mně taky ne, ale co byste chtěli, za prakticky tabulkové platy, že?

Průs@r není strana a vláda, té je to do velké míry jedno, zaplať daně a moc se nevyptávej. Jakákoliv data nebo úkony navíc, jsou nežádoucí. Jakýkoliv zásah nebo činnost jsou jenom náklady. Průs@r je naopak soukromý sektor, který má na tom eminentní zájem, jakákoliv data nebo úkon navíc představují zhodnocení toho "elektronického profilu". A nebudeme si nalhávat, že to vytisknou na A4, dají razítko, svážou do šanonu a zakopou dvacet metrů do skály. Buď to ještě zatepla prodávají, nebo se nechají koupit někým větším, klasická situace. A sběr a vyhodnocení dat má smysl jenom pokud je automatizovaný automatizovat. To nemusí být nenápadný pán v baloňáku.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 1. 2018 09:26

bob222 píše:to už je fakt pomaly "end of the days"! :D
Čo pre teba znamená "end of the days"?

Pre mňa toto:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 1. 2018 10:27

LOL Ganec, celkom vtipné. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2018 13:53

Samozrejme ze komercni kluci jsou prudce vykony. Je ale zajimaji jenom tvoje prachy, respektive jejich prachy v pristim kvartalu. A aby je meli i dalsim a dalsim kvartalu a hlavne je mohli utratit na lodi v Karibiku musi mit v poradku legislativu. Alespon ramcove. Takze oni ti chteji prodat vysavac a jsi jim uplne fuk. To neni mechanicky pomeranc z hlediska GoVu, ani zloduch z 007 (to je dobry priklad, dle mne miliony lidi bojuji proti korporacim, protoze si mysli, ze 20 CEO sedi 300m pod hladinou u zlatyho stolu a planuji jak zotrocit svet). Ty korporace totiz maji zamestnance. A ti strasne chteji prachy a jsou kvuli tomu ochotni neco umazat v excelu, nebo slibit pujcku Afropodniku a tri dny pred znama jim sebrat sypky a pak je v bankrotu koupit. Nikde ale neni tym lidi co soustavne provozuje kriminalni cinnost.
Jedine kdy je to nebezpecny, kdyz ma nekdo zajem na tve osobe, ma na to cas a prachy. Ale i kdyby jsi ted projel bankovni pohyby kandidatu na prezidenta, tak je pravdepodobny ze se nenajde nic co by slo pouzit. Mimochodem v USA utekly komplet data od clearingove asociace, asi 400 mil dat. Komplet vcetne cisla pojisteni, adresy.
Ted je mozny si vzit A4 a popsat ji problemy, ktery ty lidi diky normalnimu ziti (nemoci, lasky, pribuzni, urazy, neuspechy) a diky tomu uniku. Plosne zneuziti dat k nečemu jinemu nez k nabidce vysavacu je tak narocne, ze to vlastne nejde. Neco jinyho je, kdyz by jsi chtel natocit film o tom, jakej je sef Intelu darebak. To by jsi asi koukal co jsi si sam na tu A4 napsal po tom, co by nekdo dostal 200000 USD aby se podival na tvoji digitalni stopu. A posledni typ problemu muzou mit zensky s stalkerama. Jinak treba ja uz jsemasi tak 5x diktoval z nejake dovolene kolegum loginy do banky a preposilal autorizacni SMS, kdyz jsem potreboval neco urgentne zaplatit. Mame ale i kolegu, ktery zasadne neplati 600 Kc do materske skoly na obedy z firemniho pocitace protoze “nikdy nevis kdo se ti na to kouka”. No kazdy dela jak umi.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2018 15:10

#zadna teorie
#fakta

10. zari 2001 ohlasil D. Rumsfeld, ze nemuzou vystopovat 2,3 trilionu $ v transakcich. To je milion milionu krat 2,3. Kdyby nekdo nahodou nevedel. Americkych Dolaru. Nikdy se nevysetrovalo, kam ty penize "zmizeli".

Takhle se dela byznys vazeni, nejaci smudlove s hrncema jsou proti tomuhle levelu uplny zabari.

Predstavte si, ze tu je minimalne jeden uzivatel, ktery sam prohlasil, ze by "za penize i ho*na spicatil". Co jsou tedy lide schopni udelat za penize, kor kdyz je k dispozici 2,3 trilionu $, je nasnade. Ale pssst, kriticke mysleni je nezadouci, tak nad tim moc nepremyslejte. Jo moment, to vam vlastne nemusim vubec rikat :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2018 15:28

At si je uziji (pokud se tedy nezjisti ze to nikdy nerekl). Kazdej si muze na te A4 udelat caru shora dolu. Na nekolika A4. A vlevo psat jednu pozici vpravo druhou. Na jednom treba vlevo co mohl ovlivnit a neudelal to, na druhou co mohl a udelal to a tak dale. Nastesti mame i srovnani s ostatnima. Soused co ma firmu co programuje bankam perimetr, Helena Vondrackova, pastor v brazilskem pralese, spoluzak co lovi jesetery na Obu, Vaclav Klaus, Iveta Bartosova, spoluzak co ma rad Tolkiena, spoluzak co ma rad pakovy efekt a investice do kaolinovych dolu aj.
Ono kdyz se setkaji podobny typy, treba lidi jejichz hlavni tema je lobing za verejne noseni svetelnych mecu, tak to casto i ladi v celkovým kontextu tech osobnosti.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 17. 1. 2018 16:17

Nechceš psát Radku knížky?To by byla potrava pro mozek.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2018 16:27

To tve pokud, Radku, ma zivotnost zhruba 5s, zalezi jen na tom, jak rychle si schopny napsat klicova slova na youtube. Nicmene me zrovna u tebe prekvapuje, ze si o teto skutecnosti nevedel, vsak to probehlo i masmedii. A ano, tyto penize danovych poplatniku skutecne byly uzity.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 1. 2018 16:30

No ty si pis ze jsem to nevedel. Za to ale vim, ze od zitrka bude vyprodej v Lidlu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 1. 2018 17:14

Takze na sedmou? :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 1. 2018 18:00

Ja treba musim dneska jit cist pohadku starsimu synovi uz v sedm, protoze nejak nemuzeme dohledat asi 36 milionu USD v actuals a v osm mam meeting s vedenim jedne tovarny, kde budeme zjistovat, jaky ten obrat vlastne je... Free cash-flow nam nesedi o tri miliony USD. Ale teda je to jen LiveMeeting. Tusite nekdo od jake castky se schazi v te prosklene kupoli 300m pod morem u zlateho kulateho stolu?

-- 17. 1. 2018 18:08 --

Petr Luňák píše:....zalezi jen na tom, jak rychle si schopny napsat klicova slova na youtube.


Tohle je takove vysvetleni, proc to dneska obcas v diskuzich takhle vypada. Muze za to tech 5s a youtube...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pemar 17. 1. 2018 19:33

Tak aplikace Golden hour kecala, žádné počasí na foceni se nekonalo. Mne to naštěstí nevadí, podle očekávání jsem byl na poradě tak dlouho, že jsem jel zase až za tmy. Ale je to otrava, letos jsem ještě nevytáhl fotoaparát z brašny.

K tomu jsem právě zjistil, že mi došlo pivo a už jsem líný pro něj někam jet, podívám se na rohlík a košík, jestli by mi ho nedovedli domů. Nebo si dám něco jiného.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 1. 2018 19:53

Mňa FOE vo vedľajšej diskusii vyprovokoval k tomu, aby som ho vytiahol :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 17. 1. 2018 20:16

Hm, strčil bych ho zase do brašny a fotku smazal.

Není to myšleno jako urážka nebo osobní útok. Tohle bych poslal do koše, i kdyby to byla moje fotka.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 17. 1. 2018 20:24

Stále je to lepšie ako ísť do basy za to, že císaře pána osíraly mouchy. :D
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron