Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Podivney 16. 1. 2018 12:47

Melancholický Trol píše:Můžu se zeptat zdánlivě mimo téma? Kdo z vás tu četl 1984?

Dovolil bych si ještě připomenout útlý svazek, který v roce 1931 napsal Aldous Huxley. Originál Brave New World byl u nás přeložen jako Konec civilisace (první překlad 1933). Nový překlad z roku 1970 zaměnil s za z.
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 16. 1. 2018 12:53

Me se taky libila vic Farma zvirat.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 1. 2018 13:12

Čítal som obidve, ale momentálna zasrratosť sveta reklamou a iným mi nápadne pripomína obchodníkov s vesmírom od Pohla. Skvelá knížočka
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 1. 2018 13:18

No já právě nechci mít na každý prd aplikaci zvlášť. Proto chci ekosystém. Nechci mít dvě appky na světla jenom protože jsou od jiného výrobce. K tomu appku na jedny a na druhé vrata. Chci si život zjednodušit. Nejsem geek, který by si to dělal jako hobby a bude 3x za týden rozmotávat žaluzie.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 1. 2018 14:35

Smrad home ani omylem, smard vehikl ani omylem, v baraku si zatopim kdy chci jak chci. A kdyz potrebuju a mam chut, tak si zatopim v kamnech. Smrad lednicka zase ani omylem. Jakkoliv mi vyhovuje iPad, tak treba kniha ma u me porad prednost. S autem to je to same, ja jsem ridic a ne pasazer. Na zivot v baraku nepotrebuju zadnou apku. Vim ze to za par let nebude platit. Ale to uz mi bude fuk. Jinak k vyse uvedenym kniham bych rad jeste pripomenu Pokoleni starcu. Vrele doporucuju.
Naposledy upravil Grimjaur dne 16. 1. 2018 15:33, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Podivney 16. 1. 2018 14:50

Podobně jako MT bych byl velmi zdrženlivý při volbě systému, ale i rozsahu připojení. Pokud bych stál před podobnou volbou, použil bych jako základ, některý z modulových, sběrnicových, plně programovatelných systémů EZS pro vyšší rizika.

Jsem už z branže přes deset let a když jsem tenkrát cvičně uvažoval tímto směrem a zkoušel v malém, využil bych tehdy systém GALAXY. Dnes je to určitě někde jinde ale principů bych se držel.
+ průmyslový standard
+ jednoduché rozvody
+ sortiment vstupních a výstupních obvodů
+ certifikace
+ ověřeno v tvrdém provozu (co je dobré pro banky a armádu, mohlo by být dobré i pro Tebe :-)
+ blbovzdornost
+ stabilní kvalita součástek
+ větší šance na kvalifikovaný a včasný servis při problémech
+ kompatibilita se systémy dálkového dohledu (PCO) ale u komerčních objektů, které tyto služby poskytují, je složité narazit na seriozní firmu.
- no levné to určitě není ale proti některým leštěným prdům (zvláště plně softwarově řízeným), bych to - takhle zdálky - klidně postavil :-)

-- 16. 1. 2018 14:56 --

Grimjaur píše:Smrad home ani omylem, smard vehikl ani omylem, v baraku si zatopim kdy chci jak chci. A kdyz potrebuju a mam chut, tak si zatopim v kamnech. Smrad lednicka zase ani omylem. Jakkoliv mi vyhovuje iPad, tak treba kniha ma u me porad prednost. S autem to je to same, ja jsme ridic a ne pasazer. N azivot v baraku nepotrebuju zadnou apku. Vim ze to za par let nebude platit. Ale to uz mi bude fuk. Jinak k vyse uvedenym kniham bych rad jeste pripomenu Pokoleni starcu. Vrele doporucuju.


Pokolení starců neznám. Děkuji za tip.

Jinak souhlas s Tvým postojem k věcem, o kterých se mluví jako o „chytrých". Časem ze mě technooptimismus „ábíčkáře" notně vyprchal. I díky čtení výše zmíněného druhu literatury.
P.S.
A nejen technický optimismus ...
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 1. 2018 15:03

lukas_highenergy.cz píše:Takze panove, vzhledem k tomu, ze se nam to opet zacina zvrhavat a chodi stiznosti, ze tohle uz je moc, tak tema ukoncujeme a dalsi prispevky na tema "kdo je krivejsi krivak" a "kdo jezdi v jakem pruhu na dalnici" leti do kose.


Zajimave. Vzdy, kdyz LHE usvedcim ze lzi, tak zahy zacnou pry chodit stiznosti a je treba diskusi okamzite ukoncit.
Lukasi, Lukasi, kdyby to nebylo aspon tak okaty :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 1. 2018 15:05

Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 16. 1. 2018 15:33

Melancholický Trol píše:Kdo z vás tu četl 1984?
Ja som videl len film .. to mala byť akože romantická dráma?
(aspoň ja som z toho mal pocit, že filmári z toho spravili "ženský román")
Či kniha je o inom?

Vlastne .. nebolo by to prvý krát .. keď som bol v nemocnici, tak som si prečítal prvý diel "Casanova". A páčilo sa mi to.
A keď som potom videl nejakú filmovú adaptáciu, tak ako by som sa pozeral na nejaký úplne iný film :-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 16. 1. 2018 15:36

Mně po cestě po dálnici kvůli sněhu přestal chodit radar, a s tím i adaptivní tempomat, což je pakárna, protože mne bolí koleno a achilovka, takže bych je šetřil a nemusel šlapat na pedály. Je to prkotina, stačilo zastavit a otřít hardrem, ale na tom je vidět, jak jsou ty technologii citlivé na detaily.

Jinak je mi jedno, jestli to ovládám přes Apple nebo Android, stejně to bývá nějaká aplikace co funguje na všem.

Co se týče těch knížek, jsem zděšený, jak se ty vize začaly naplňovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 1. 2018 15:45

Trosku mi to tu pripada jako ty lidicky na FB, co si mysli, ze rok 1885 byl nejlepsi, protoze byl clovek "svobodnej", nikdo ho nesmiroval, mohl sekat louku, zadny robotarny u pasu, mohl se ***** do reky a zmlatit devecku a dneska to jde do kytek, goverment ma otisk palce, vsude kamery, vsude sikana od uradu.
Tam je cilova skupina nejakych kluku co se koukaji na fakt dobry filmy, bydli u maminky a u toho koukani pijou kolu a ji lupinky.
90% lidi by v svobodnym roce 1885 neprezila ani dva dny, umreli by po prvnim pracovnim dnu, kdyz si vezme jaky jsou lidi zhyckany hovada, tak to jede exponencialne, tady je system, ze tech 10 nejvetsich hruz co se deji lidem v CZ co rok, se pred 70 rokama dely za pul roku v jedne vesnici.
Nejlepsi jsou ty protokoly, jak nekdo spadl do mlaticky, tak ho vyndali, polozili na mlat a cekali jestli to da, kdyz to dal a nezakalil, tak byl mrzak a sedel u obecni lipy a cekal co mu kdo donese k jidlu, za tri roky byl mrtvej, protoze pres zimu lezel u nekoho ve stodole. V roce 1955 prisla zenska, ze postrada manzela, ze asi utekl za kopecky, udelali rychlou inventuru v hospode kde delal a bylo tam manko, tak si ji pozvali jeste jednou a rovnou nechala na MNV jako zastavu prsteny, nausnice a kozich, pujicili ji na cestu domu deku, ale museli ji do 3 pracovnich dnu vratit.
Staci si vzit cistou A4 a nakreslit si casovou osu 1500-2018 - kam se lidstvo riti. Strme nahoru. Za 50 let budou manualne delat 4 lidi v republice, zbytek budu chlemtat colu co bude na socialni pridel zdarma a psat blbost o konci sveta.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 16. 1. 2018 16:03

Radku, mám za to, že se míjíme (mluvím za sebe). Nevšiml jsem si, že by tu někdo lkal po minulosti. Jen se tu luftem mihl závan smutku nad tím, že strašáci ožívají. Nikdo z těch, kteří přihodili slovíčko, mi nepřipadá jako bolestín.

Mupy mup!
Podivney
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 16. 1. 2018 16:10

tvl Ganec opět vyhodnotil situaci, bomba
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 1. 2018 16:23

Radku, i když jsem dělal víc jak 25 let historický šerm, tak jsem nikdy netoužil být v té době reálně. Právě proto, že mimo šerm mě zajímala i historie každodenního života bez romantiky. Nějak jsem si tu nepostřehl nějaké bekot po konci 19 století, ale je fakt, že už taky nečtu všechny komentáře. Že se ale svět a zdravý rozum v zadel obrací vidím dycky když jsem v Germanistánu a Severním Alžíru (dříve Francie).
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 16. 1. 2018 16:25

Ganec září. Když jsem byl 3 týdny v nemocnici, přečetl jsem 8 knih. Převážně lehčí sci-fi ale i nějaký lepší kousky mám s tím svázaný, jako Lemova Kyberiáda. Ještě jsem nevyzrál, bylo mi 13. Všechny díly Vojny a míru jsem přečetl až v 16.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků