Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Obšák 21. 8. 2018 20:20

Takovou zvláštní kombinací Nikon D800 a Nikonem 18-70/3,5-4,5 :-) (exif tam je). Můj pokus o panning.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 22. 8. 2018 00:09

bob222 >>> Ano, před několika lety si k E3 koupila Pen EPL6 v kitu s 14-42. Před létem chtěla nějaké delší sklo, tak jsem jí doporučil Panase 35-100/2.8 II. I s tou E3 pořád dělá hezké fotky a tahá sebou oba foťáky s několika objektivy... a její dcera také fotí ;-) C 85/1.4
IM5L2026Barča.jpg


P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 8. 2018 07:10

pemar píše:Je to momentka, nic víc a nic míň. Asijské svatebčany na Malostranském náměstí jsem viděl poprvé.

Technicky je to, pokud si pamatuji, záložní JPG prakticky bez dodatečných úprav, maximálně mírný ořez. Foceno 20 Mpx APS-C snímačem, na f/2, zaostřeno manuálně. Vloženo jako odkaz na obrázek. Žádné aranžování. Žádné retuše. Vloženo jako odkaz.

Příště si počkám na nějaký moment, až tam nebudou semafory. Ne, kecám, vykašlu se na to.


Mě jde o to že ja zaostřeno na ten semafor. S tím cos tvrdil o manuálním ostření a přesnosti bych to nečekal.
O obsahu té fotky se nebavím.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 8. 2018 09:29

pemar píše:Je to momentka, nic víc a nic míň. Asijské svatebčany na Malostranském náměstí jsem viděl poprvé...

No ja se ptal na tu predchozi kocku v cernem, jestli se natacela dalsi asijska reklama.
Pomahal jsem totiz jedne zname s pripravou na statnice, kde jsme hledali vazby v poctech cinskych turistu na zaklade spoustenych primych leteckych linek do Prahy. V datech byla jista anomalie, ktera na prvni pohled s nicim nesouvisela, ale pak jsem si vzpomel, ze jsem cetl o natacenem cinskeho romantickeho filmu v Praze a ejhle +0,97 pri Paersnovi po premiere filmu :D
Ale to je takova off-topic vlozka :)
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 22. 8. 2018 09:36

Estli sa nemýlim tak to bol celý seriál. Nejaká soap opera. Zdvihlo to turizmus pekne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 8. 2018 09:44

Byl to film "Jen my vime kde" ale v te dobe se natacel jeste jeden film co jsem vycetl, ale ten mel premieru pozdeji. Mozna i ten tebou zmineny serial.
A ano, narustove procento, zejmena ve vekove kategorii 20-35 (ani nevim odkud tak podrobne data mela, podle me Czechtourism tohle nedava jen tak) bylo obrovske. Dokonce od znamych z Ciny sehnala i tydenni navstevnosti toho filmu :D, takze 3 tydny po premiere zacala ta, na prvni pohled, anomalie.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2018 11:04

Viděl jsem kolem téhle kočky jen jednoho borce s fotoaparátem, žádné odrazky, světla atp., žádnou produkci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 8. 2018 11:12

A mel zrcadlo nebo bezrcadlo? :D Ne to je vtipek :D
Trochu divne, i kdyby to bylo jen obycejne foceni, tak u takto "nacancane" modelky bych ocekaval aspon pomocnika s odrazkou... Neprijde mi oblecena na styl "pojd, jdem na kafe nebo se projit a u toho ti neco cvaknu"
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 8. 2018 11:14

n3pi no pokud bys třeba potkal mě s načančanou modelkou, tak bych neměl ani pomocníka ani odrazku.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod n3pi 22. 8. 2018 11:17

No jo, ale tohle neni/nebyl styl bezneho "nacancani", jak mas treba na #477 :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 8. 2018 12:26

Našel jsem ho v koši, jak jsem psal, žádná velká produkce, jestli dobře vidím (neostřil jsem na něj) tak měl Sony:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 8. 2018 21:08

Jedna "psina". Do koše to nechci házet, ale taky proč to skrývat. :-)
Obrázek
X-Pro2/XF90mm/F5.6
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 23. 8. 2018 20:29

Ja měl trochu akčnější víkend. Asi 100 metrů za barákem chytil seník, mezi ním a domem je jen posekané pole, kdyby chytlo strniště, bylo by veselo. Udělal jsem z okna jen pár cvaků, na místo jsem nešel, čumilů a otravů tam bylo beztak víc než dost. :-D
a-1.jpg
E-M1 + 25/1.7
a-2.jpg
E-M1 + 25/1.7
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 8. 2018 12:55

35mm a Michal
Přílohy
IMG_3704-2.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 8. 2018 20:20

Automobilové klenoty, Golf Hostivař:

Obrázek

Sigma 50/1.4 Art
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků