USB jednotka

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod melipa 9. 1. 2019 07:52

Právě proto to myslím odstranili, protože prostě ani tady nikdo o této funkci pořádně neví, natož běžný uživatel
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozo2 15. 1. 2019 22:03

Predajca z xsaomi mi tvrdí že ich mobily to majú všetky .
Mne sa to nezdá ale nemám to ako overiť. Ak ma niekto z vás Xsaomi bolo by možne to overiť ?
Ďakuje.
Jozo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod straces 16. 1. 2019 11:48

Android do verze 4.4 měl implementovánu UMS - USM Mass Storage, to poté zařízli a nahradili MTP - Media Transfer Protocol.
Výhody proč došlo k přechodu na MTP si přečti na Wikině, je to tam napsané. Pokud by jsi opravdu potřeboval přepnout na UMS tak na to potřebuješ ROOT telefonu a něco doinstalovat (UMS Enabler) a nastavit. Už si přesně nepamatuju co a jak, ale na XDA to určitě najdeš...
straces
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 16. 1. 2019 15:29

Jozo2 píše:Predajca z xsaomi mi tvrdí že ich mobily to majú všetky .
Mne sa to nezdá ale nemám to ako overiť.


Prodejce potřebuje hlavně prodávat, neni velka pane, ta akorat, sluší vam to :mrgreen:
Mám Xiaomi Mi A2 Lite a ta to neumí. Je to stejný jak už je tu popsáno a pochybuju že něco najdeš, co to umí v základu. Pokud bez tý funkce nemůžeš žít, tak to na novým telefonu udělej jak Ti radí straces a máš klid. Já zase radši to, že nemusím připojovat telefon přes káble. Když už chci něco z telefonu dostat do PC, tak to tam šoupnu místo káblu, přes WiFi pomocí souborového manažera. Když chci vytisknout dokument, zase přes WiFi. Když chci upravit např. excel v PC, tak zase přes WiFi. Jo, je to že se soubor přenese do PC, ale nemám s tím problém, je to jedno kliknutí a dokument je v PC, upravím a na další dvě kliknutí je zpátky. Nezabere to víc času než připojení a odpojení pomocí káblu. Zároveň mám upravený dokument v PC jako zálohu.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peno11 16. 1. 2019 23:34

No, to má ovšem taky své úskalí a tím je nutnost mít počítač připojený na Wi-Fi, což třeba já nemám a jenom kvůli tomuto do něj wifinu fakt cpát nebudu.
peno11
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 16. 1. 2019 23:47

Všechno má svoje pro a proti. Domácí WiFi je dnes běžná věc a díky ní počítač téměř nezapínám.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozo2 17. 1. 2019 21:39

Je to veľká škoda že sa nedá nájsť telefón s funkciou USB jednotka alebo mass storage .Je to veľmi rýchle a bezproblémové. Mobil aj tak pripájam na PC z dvovodu nabíjania a tak mam všetko potrebne poruke na karte v telefóne. Dene sadám za rôzne PC s ktorých beriem alebo dávam data. USB kľuč mi to neriešil lebo som ho zabúdal v niektorom PC a tak som ho hľadal v ktorom som ho nechal. Keď som mal Samsung S3 tam som mal spravený ROOT ale apka z VUB banky mi vypisovala hlásku v takom slova zmysle že dáta v apke nie sú bezpečne .Zvláštne že tento Huavej P8 ma android 5 a ten to umožňuje USB jednotku. Wifi mi to nerieši lebo niektoré PC nemajú Wifi ani internet.
Jozo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 18. 1. 2019 01:05

Tak brát a nebo dávat data můžu s androidem 9 přes kabel taky, jen ta úprava dokumentů je o tom, že se musí uložit do PC a pak zpět do telefonu.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozo2 25. 1. 2019 20:43

Dnes som sa dozvedel že vraj /android 9 Pie /by mal mať funkciu Mass Storage,
Dá sa vám to niekomu zistiť .,alebo ak má niekto taký telefón či by to vyskúšal.
Vopred Ďakujem .
Jozo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 26. 1. 2019 16:52

Vyzkoušeno na Xiaomi android one a ne.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozo2 27. 1. 2019 12:03

Aj tak ďakujem ale škoda že niekto nemá //android Pie//na tom že vraj údajné by to malo fungovať.
Jozo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 27. 1. 2019 12:39

Na Pie to nefunguje. Uživatel @šulda ti to potvrdil a potvrzuji ti to i já (Samsung Galaxy, Android 9).
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 27. 1. 2019 12:49

Jozo2>> Opravdu když Ti napíšu pod tvůj příspěk s žádostí o vyzkoušení na A 9 Pie, tak sem to samozřejmě vyzkoušel na A 9 Pie :idea: Jen sem k tomu dodal že na čistým androidu a výrobce telefonu.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozo2 27. 1. 2019 15:22

šulda>>Prepáč nepochopil som ale už mi je to jasne .Ďíííííííííííííííík
Jozo2
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků