Telefon s androidem do 3000kč - na delší dobu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tikai 18. 11. 2018 16:29

Dobrý den,
měl jsem 7 let telefon Samsung Galaxy Mini GT-S5570, který mi začal teď blbnout.
Byl jsem s ním spokojený. Pochvaloval jsem si hlavně jeho "nerozbitný display".
Ačkoliv má Android 2.1 staré aplikace mi stačily.


Potřebuji tedy koupit nový telefon.
Limit je 3000kč.
Nejsem fanda do používání chytrých telefonů. Sociální sítě, hry.

Budu v něm chtít nainstalovat aplikace na které jsem zvyklý - přehrávač mp3, anglický slovník, prohlížek obrázků, budík, nahrávání hovorů.

Jinak psaní sms, volání. Jednou za uherský rok foťák.

Chtěl bych telefon aby mi sloužil aspoň 4 roky.
Budu si k němu chtít koupit zavírací pouzdro.
Ikdyž jsem k telefonu šetrný - tak podle mě je past rozbíjící se display při pádu.
Proto prosím o radu jestli je něco účinného co s tím jde dělat.

Děkuji
Tikai
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Hesperus 21. 11. 2018 09:13

Výše uvedené Xiaomi je fajn. Jako alternativu lze ještě doporučit Honor 7A ve verzi 3/32GB, který stojí o cca 500,- víc.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior


Odeslat příspěvekod stm01 23. 11. 2018 19:19

Huawei Y5 2018 Black Dual SIM 3001,-kč
Xiaomi Redmi 5A 2500,-kč
Vodafone Smart N9 3001,- kč (ten mám k na prodej od včerejška nový nerozbalený za 2500kč) ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 23. 11. 2018 20:12

zeptal se,poděkoval a už se neozval, to je dneska mládež :hm :hm :hm , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod mirovis 28. 11. 2018 18:05

Jsem trochu jednorožec, protože i přes pěknou řadu telefonů se mi ještě nepodařilo u některého z nich rozbít displej (ano, dovoluji vám žárlit).

Taky se připojuji k Xiaomi, líbí se mi na nich dobrá kvalita za parádní cenu. Osobně mám ještě Redmi 4X, který jsem vybíral v podstatě ve stejné cenové hladině jako tazatel. Má solidní kapacitu baterie a bez přetěžování appkama apod. se mi daří držet na jedno nabití kolem 4 dní.

Redmi 6 vypadá dobře, ze srovnání mi přijde lepší kvalita foto, jen škoda té kapacity baterie.

https://www.equiplo.cz/xiaomi-redmi-6/
https://diit.cz/clanek/recenze-xiaomi-redmi-6-je-malym-obrem-v-modernim-tele/fotoaparat

Při hodně skromných požadavcích si myslim, že Honor 7A 3/32 může dobře suplovat i Honor 7S 2/16GB (https://mobilni-telefony.heureka.cz/honor-7s-2gb-16gb-dual-sim/). Ale četl jsem na něj poměrně špatné recenze co do optimalizace systému a délky nabíjení.
mirovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hesperus 28. 11. 2018 18:15

Honor 7S rozhodně nemůže suplovat 7A. Měl jsem oba mnohokrát v ruce a 7S je za trest - hrozný telefon. Seká se i home obrazovka. Oproti tomu 7A běhá krásně rychle a plynule (na danou cenu).
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků