Telefon do 12000, foto, mikrofon, displej - P20 vs Mi 8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fickr 9. 11. 2018 15:41

Dobrý den,

včera jsem si koupil LG G6 a jsem s ním velmi spokojen. Je to absolutně skvělý telefon, funguje, jak má, je rychlý, odladěný. Nicméně jsem velmi zklamán kvalitou snímků, a to především snímky ve tmě a také absence bokeh efektu (pochopitelné, když nemá tele-lens), který se mně osobně velmi líbí.

Rozhodl jsem se, že tedy zvýším laťku ceny a porozholédnu se po lepším fotomobilu, no a za pomoci DXOMARK jsem došel ke dvěma variantám. A to HUAWEI P20 a XIAOMI MI 8.

Oba telefony dle DXOMARK fotí skvěle. Skvělý výkon, design, vše. Dále si často natáčím na telefon pro radost muziku, takže bych si přál obstojný mikrofon. Trochu mi vadí absence voděodolnosti u obou, ale to se asi nedá nic dělat. Který z nich mi doporučujete, či znáte nějakou další variantu (LG G7 ThinkQ? XZ2 od Sony?)

Případně se mi VELMI líbí přícházející Mi Mix 3, ten design displeje a vysouvací kamerky mě naprosto dostaly. Na DXOMARK dostal 103, a je tedy 5. ze všech testovaných (dopadl líp než oba P20 i Mi 8). Jsem ochotný si za takový převratný design připlatit, a proto bych byl ochotný za něj dát 14 000 Kč, myslíte, že se po uvedení na trh vejdu a mám na něj tedy počkat?

Díky.
„Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.“ - Niccolò Machiavelli
Fickr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 11. 2018 15:49

LG V30
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fickr 9. 11. 2018 15:59

Děkuju za odpověď, mohl byste se prosím trochu víc rozepsat? Proč zrovna V30? Na Dxomark dostal jen 82, což je dost málo a ty snímky se mi taky moc nelíbí. Ale třeba to vidíte jinak, proč bych měl dát přednost zrovna V30 před třeba P20, Mi Mix 3 nebo Mi 8? Díky.
„Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.“ - Niccolò Machiavelli
Fickr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 11. 2018 16:11

Limit máš 12tis. max 14tis. Huawei P20 v CZ distribuci stojí 15tis.
DxOMark není v hodnoceních zcela přesný, určitě se podívej i na jiné testy
Btw. Podle čeho jsi vybral LG G6?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fickr 9. 11. 2018 16:18

Podle tohoto fóra a výhodnosti (alza slevy).
P20 nemám problém nakoupit z imobily.eu, mám s nimi velmi dobré zkušenosti (tedy pod 12tis.)
Navíc jak jsem psal - líbí se mi fotky s bokeh efektem a ten V30 moc dobrý nemá (má vůbec nějaký?).
„Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.“ - Niccolò Machiavelli
Fickr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 11. 2018 16:45

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fickr 9. 11. 2018 17:02

Jenže mně se ani sample snímky moc nelíbí. Vážně bych si přál telefon, který umí dělat pěkné fotky s bokeh efektem, to V30 nezvládne.
„Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.“ - Niccolò Machiavelli
Fickr
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 11. 2018 17:35

Jestli na smartfon nespěcháš, tak by bylo zajímavé počkat na Xiaomi Mi Mix 3 základní varianta předpokládám že bude okolo těch 14tis
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod planetoid_LV426 9. 11. 2018 17:41

Bokeh je trapárna pro pubertální jedince a poloslepé lidi. Rozmazání pozadí je fajn u zrcadlovky s teleobjektivem, kde to díky fyzice má smysl, ale u telefonu je to fakt k smíchu. To máš velmi divné kritérium pro výběr kvality fotek u mobilu.
planetoid_LV426
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fickr 9. 11. 2018 17:50

Ok, taky jsem si říkal, že bych počkal. Sice mám prasklej displej u starýho, ale Mi Mix 3 za to čekání podle mě stojí. Díky za názory!
„Lidé rychleji oželí ztrátu otce než ztrátu dědictví po něm.“ - Niccolò Machiavelli
Fickr
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 12. 11. 2018 22:22

MiMIx3 je super. Taky o něm přemýšlím. Zatím mám MiMIx2, ale foto průměr. Jinak nenech se zvyklat někým, kdo má na všechno co se mu nelíbí vyhraněný názor. Mě se efekt rozmazaného pozadí také líbí a pár fotek s tím efektem mám.Obrázek
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků