Nový mobil do 7 500, paměť + foťák a pár otázek

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2018 08:53

Ahoj,

pomáhám kamarádce vybírat mobil, máme tyto kandidáty:

1. Huawei P10 Lite

2. Samsung A5 (2017)

3. Sony Xperia XA2

4. Honor 7X

5. Huawei 10 Mate Lite

Recenze na ně máme nastudovaný, ale potřebujeme zúžit výběr.

Co z týhle pětice bude fotit subjektivně nejlíp?

Má stále smysl A5? Co AMOLED displej?

Je třeba se bát vypalování displeje, nebo se AMOLEDů bát nemusíme, protože až bude viditelné, bude už telefon na hranici životnosti?

A pak kamarádku zajímají sportovní aplikace, někde jsem četl, že Huawei má tendenci násilně aplikace ukončovat, třeba takové Elmondo by byl problém? Nebo se to týká jen telefonů Huawei/Honor s Androidem 8.0?

Fórum mám projité, navrhoval jsem i Motoroly, ty se designově nelíbí. Prioritama jsou paměť, foťák, použití telefonování, sms, net, hudba, navigace. Jdou přesunout mapové podklady na kartu? O výkon se asi bát nemusíme, žádné hry se hrát nebudou, stávající mobil je Samsung Galaxy Ace. Díky moc za odpovědi.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2018 09:43

Doporučuji přišetřit a vzít LG G6, smartphony z toho výběru se nejenom fotoaparátem nemohou G6 rovnat
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2018 09:54

Jasný, Nicku, zrovna LG jsem se chtěl vyhnout, mám strach ze spolehlivosti, i když tvrdíte, že G6 je v pohodě. Tady jde o to, že původní rozpočet kamarádky byl 5-6 tisíc korun. Pak dostala nabídku je mít bez DPH, takže proto tam spadla ta XA2. Další přišetření už, obávám se, není možné. Přesto dík.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2018 10:07

To o té ceně sem nevěděl, ale takto se smartfon s nejlepším fotoaparátem bude vybírat poněkud obtížněji..
Huawei/Honor bych se z důvodu killování apek vyhnul a z toho výběru bych zvolil Xperii XA2
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 18. 7. 2018 10:24

Killování app bych neřešil. Jako nejlepší kandidáty, zejména kvůli fotkám, bych volil Xperii a 7X. U 7X ale upozorňuji, že vycházím z předchůdce 6X. To byl za tu cenu opravdu suprový telefon, který pořizoval nádherné fotografie. Co jsem tak zběžně četl, 7X na tom hůře není.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roman II 18. 7. 2018 10:35

lg g6 za 7700 se vyplatí, klidně koupit tady, tam je ještě vše v pořádku http://turbado.cz/telefony/lg/g6-h870/l ... b-platinum
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2018 10:40

Nick Cave píše:To o té ceně sem nevěděl, ale takto se smartfon s nejlepším fotoaparátem bude vybírat poněkud obtížněji..
Huawei/Honor bych se z důvodu killování apek vyhnul a z toho výběru bych zvolil Xperii XA2


Jasný. Abych dal celému příběhu kontext, původně mě kamarádka poprosila o výběr fotoaparátu s tím, že jsem věděl, že plánuje v budoucnu i koupi mobilu. Za 5 až 6 tisíc žádný slušný kompakt nebude, to je pro mě až Sony Cyber-Shot DSC-RX100, a ten je za cca 8 tisíc. V podstatě mobily vytlačily kompaktní foťák, před ještě čtyřmi lety se dal slušný pořídit za 6 tisíc (Olympus XZ-10). Tak jsem navrhl, ať jde do mobilu, který stejně na podzim plánovala kupovat, a bude mít jak mobil, tak i foťák, spláchneme obojí.

Dobře, přeformuluji dotaz - co z té pětice fotí nejméně špatně?

Nejvýhodněji vychází P10 Lite, za ty peníze slušný mobil.

Xperia mi na to, co nabízí, přijde docela drahá, líbí se mi nejnovější Android a podle dost recenzí solidní foťák a velmi slušná výdrž na baterku. Ale jinak 8 litrů za 3GB RAM a 32GB paměti mi přijde docela nehoráznost.

Mým osobním favoritem je 7X, už jen 4GB RAM a 64GB paměti, v ničem vyloženě neexceluje, ale ani nepropadá a velikost pamětí mi přijde pádným argumentem.

Nejslabší mi přijde A5, výhodu vidím v tom, že kamarádka Samsung má, dost věcí by mohlo být podobný.

A u Mate 10 Lite mě nic nenapadá.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 7. 2018 10:52

roman II píše:lg g6 za 7700 se vyplatí, klidně koupit tady, tam je ještě vše v pořádku http://turbado.cz/telefony/lg/g6-h870/l ... b-platinum

v tomhle shopu ani omylem..

Jinak samozřejmě, Honor 7X se z toho výběru jeví jako nejlepší volba vzhledem k poměru cena/výkon

-- 18. 7. 2018 11:54 --

Totéž splňuje Nokia 8, teď v Datartu za krásných 7777kč :)

https://mobilni-telefony.heureka.cz/nok ... 6792022330
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2018 10:57

Díky moc, Nicku i opasino. Já koukal na tu G6 na Heuréce a ona je EU distribuce i z velkých a prověřených e-shopů. Taky si myslím, že je Honor 7X nejzdravější volba v poměru cena/výkon, sice asi vyloženě v ničem neexceluje, ale je vyrovnaný ve všem, má hodně paměti, výkon slušný. Určitě to bude dělo oproti stávajícímu Samsungu Galaxy.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 18. 7. 2018 11:19

Ano, 7X je v poměru cena výkon velmi dobrá koupě. Ono, nemusí v ničem exelovat, záleží na funkčnosti a spolehlivosti. Ten 6X má bratr lehce přes rok a nebyl s tím problém. Vše šlape, dobře to fotí, atp. 7X je na tom stejně. A jak píšeš, 4/64 je naprosto dostačující a navíc na dlouhou dobu bude. Do toho Samsungu bych nešel, Xperie mám rád, ale trochu mi vadí ta nevyužitá místa pod a nad displayem, proto by u mě padla volba spíše na 7X.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Knee 18. 7. 2018 11:24

Určitě bych ještě mrknul na Nokia 8 v Datartu. V single Sim je za 6999,-
Knee
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 7. 2018 12:04

Mate 10 lite je prakticky dvojče 7x a v o2 je s extraslevou za 6000.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hesperus 18. 7. 2018 13:52

Ta Nokia 8 za cenu v Datartu mě taky zaujala. Měli jste ji někdo v ruce reálně? Zajímalo by srovnání s Galaxy S7, LG G6 nebo třeba s Honorem 9/10 :-) . Celkem by mě lákal čistý android.
Přijde mi jako momentálně nejvýhodnější telefon za tu cenu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod jremy 18. 7. 2018 15:25

Pokud by padl vyber na honor 7x,tak už mi přijde lepší volba xiaomi redmi note5 global. Vím,že není ve výběru,ale je výkonnejší a má lepší foťák než 7x. Kolem 7500 už je lepší koukat výš.
jremy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2018 15:54

standavfr píše:Mate 10 lite je prakticky dvojče 7x a v o2 je s extraslevou za 6000.


Právě proto je v užším výběru, kvůli té slevě

-- 18. 7. 2018 17:00 --

jremy píše:Pokud by padl vyber na honor 7x,tak už mi přijde lepší volba xiaomi redmi note5 global. Vím,že není ve výběru,ale je výkonnejší a má lepší foťák než 7x. Kolem 7500 už je lepší koukat výš.


Já nevím, možná vám to přijde divný, sám frčím na tlačítkových, dotykáče mě neberou, ale ke Xiaomi mám trochu averzi, možná neopodstatněnou a fakt nechci vyvolávat flame, ale myslím, že žádná jiná značka, samozřejmě kromě Applu, nemá tolik fanoušků a odpůrců, aspoň tady na fóru. Mám teda zařadit i ten Xiaomi? Je opravdu nejlepší? A snažte se virtuálně nepozabíjet :D Dík. Já chtěl původně výběr zúžit, ne rozšířit. Ale ok.

-- 18. 7. 2018 17:13 --

Ok, Redmi Note 5 řadím do výběru. Trochu mě odrazují slova kritiků, že jsou občas v systému chyby, prostředí je chaotičtější, stručně a jasně že Xiaomi styl nemusí sednout každému. Ale on je fakt dobrej.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků