Nokia 5 - fotky a případná alternativa

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 08:16

Dobrý den,

pořídil jsem si Nokii 5 jako možnou náhradu za dosluhující Lumia 640. Bohužel jsem po týdnu provozu překvapen nekvalitou fotografií. V místnost jsou fotky často "přepálené", bílá je přesvětlená, nejde snad ani tak o špatné vyvážení bílé ale o nevhodnou expozici, kdy telefon velmi silně reaguje na různý charakter scény. Venku jsou fotografie zase do modra, místo mírně do žluta, což bylo u Lumií a bylo to významně přijatelnější.

Jiné věci na Nokii 5 se mi líbí - konstrukce, displej. Vm, že se to tu už možná částečně řešilo, nicméně bych se rád zeptal

1) jde s tím případě softwarově něco udělat ? (ve standardní aplikaci nebo jinde)
2) pokud bych e rozhodl Nokii 5 prodat a koupit jiný mobil, jaký byste mi doporučili - v ceně do 6000 CZK? Konsgtrukce by ale měla být podoběn odolná jako u Nokie, hlavně nechci, aby se např. fotoaparát snadno poškrábal nebo obrousil, pokud je hodně vystouplý.

Díky
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2018 08:20

Asi jsi se měl poradit před koupí Nokie
Máš požadavek na velikost displeje a ještě nějaký další krom fotoaparátu?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 08:56

Njn, jak už to bývá, vše se řeší zpětně. Nebo spíš jsem Nokii věřil, že i fotoaparát bude slušný, celkově to není špatné, ale ta detekce expozice (nebo možná i barev) je velmi slabá, někdy pomůže nastavit EV -1 ale ne vždy a je to obtížné odhadnout - nemám rád "špatné fotky", na ruční focení mám normální fotoaparát, u mobilu potřebuji aby fotil bez velkých zkreslení na automat nebo jednoduché modifikace.

Displej by neměl být moc velký, aby byl mobil do ruky podobně jako Nokia nebo Lumia 640.

Mám ještě požadavek na rozumnou výdrž baterie.

Díky za reakci.

-- 20. 4. 2018 10:04 --

Případně, jak jsem se ptal, existuje nějaká aplikace která by poskytovala lepší automatické či poloautomatické fotky než standardní, která má zjevně s expozici a barevností potíže? Nebo je to hardwarem fotoaparátu (u Nokia 5)? Zdá se mi divné, že by to Nokia takhle podcenila ....
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2018 09:12

Žádná aplikace nepomůže, když jde o softwarovou záležitost, většinou problém řeší nová aktualizace
Měl jsi vzít Nokii 6 nebo 6.1
s menším displejem je aktuálně za dobrou cenu Moto G5 Plus

https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... 9460530052
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 09:14

Bohužel v recenzích u Nokie 6 píšou, že s fotoaparátem je na tom podobně.

Ohledně Moto g5 plus, nezničí se brzy ten vystouplý fotoaparát na zadní straně ?
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2018 09:31

ne, protože na zadní stranu dáš stejně nějaký kryt
Nokii můžeš ve 14 denní lhůtě vrátit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 09:39

OK, děkuji za doporučení. Na Moto plus se podívám, kdyby mi něčím nevyhovoval, je ještě nějaké "second best" řešení?
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2018 10:07

Max velikost displeje?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 10:16

5,2, nebo tedy 5,5, ale ty už mi přijdou velké do ruky ...
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 4. 2018 10:23

no pravě, proto se ptám..
těch 5,2p moc není, Moto G5S, Huawei P9 Lite, Huawei P10 Lite

5,5p Xiaomi Mi A1, Moto G5S Plus, Honor 6X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 20. 4. 2018 10:25

Děkuji moc za tipy, podívám se ...
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 21. 4. 2018 14:03

Mrkni se ještě na Nubia Z17 Mini, Nubia Z17 Lite, na svoji cenovou kategorii fotí velmi dobře.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod jumpingjackflash5 21. 4. 2018 19:27

Díky za reakce. V obchodě kde jsem koupil Nokia 5 byli ochotni mi ji nechat vrátit a koupit si jiný telefon. Zkoumal jsem všechny co zde byly navrhovány. Moto GS5 měl nejlepší fotky, ale silně vystouplý fotoaparát na zadní straně mi nevyhovoval konstrukcí. Nubia Z17 a Huawei jsem prozkoumal, jsou to dobré tipy. Nakonec jsem koupil LG Q6, vím, že mne možná "nepochválíte" (objektiv má světelnost "jen" f /2,2 - pokud se nemýlím moje stará Lumia však měla tu samou), ale s barvami na něž jsem nejcitlivější jsem plně spokojen a celkově mi foťák vyhovuje, jakož i celý telefon. Nikdy jsem LG neměl, ale zaujal mne výkonem, displejem i rozměry.


Nicméně chci jasně říci, že vaše doporučení jsem pečlivě posoudil a pomohly mi velmi v orientaci na trhu. Díky!
jumpingjackflash5
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků