Mobilní telefon pro sluchově postiženou osobu (10-16 tisíc)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Brogg 22. 1. 2018 19:05

Ahoj,
vybírám mobilní telefon pro přítelkyni. Je dlouholetým uživatelem Samsung Galaxy note 8. Vzhledem ke sluchovému handicapu vyžívá všechny funkce (SMS, chat, aplikace,...) mimo telefonování, a samozřejmě kvalita zvukového výstupu nehraje roli.
Z uživatelského hlediska není náročná, důležitý je displej a jeho čitelnost v různých podmínkách, hry hraje minimálně (např. hry od Botanicula). Naopak velký důraz je kladen na fotoaparát, video a videochat. U výběru též zohledňuji pravděpodobnost, po jakou dobu bude mít podporu. DualSIM nevyužije.
Optimální cena je do 12 tisíc, maximální do 16 tisíc. U vyšší ceny očekávám některou vlastnost navíc (vyšší odolnost, bezdrátové nabíjení, aj.).

Ve výběru jsou zatím:
  1. HTC U11 - klady: voděodolnost, fotoaparát, stabilizace videa
  2. Sony XZ Premium - klady: konstrukce, odolnost, fotoaparát, video vč. slow motion
  3. Huawei P10 - plusy: konstrukce, foťák, cena, zelená varianta (blbost, ale vybírám pro ženu a vím, co jí udělá radost); naopak zamrzí absence odolnosti
  4. Huawei P10 Plus - platí to, co pro P10 + větší displej z důvodu původního 8'' Samsungu, lepší clona (1,8), větší baterie
  5. Honor 9 - kladem je cena, mrzí absence odolnosti, bohužel se mi také zdá, že videa se sekají více, než u ostatních.

Ve výběru nejsou jiné telefony, např.:
  • Huawei Mate 9 Pro (přijde mi, že za stejnou cenu je lepší P10 Plus)
  • Sony XZ1 (horší fotoaparát, za vhodnější považuji XZ Premium)
  • OnePlus 5 (láká minimálně upravený android, mrzí fotoaparát, displej s jelly scrolling a absence odolnosti)
  • LG G6 (slabší HW, slabší fotoaparát, u kterého širokoúhlý fotoaparát fotí různě dle ohniskové vzdálenosti)
  • Asus ZenFone 3 Zoom (výhodou je baterie, mínusem je HW)
  • Samsung S7/edge (v poslední době podražil + dva roky od uvedení je víc, než si představuji, ale třeba je to předsudek)
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 1. 2018 21:40

Co je mínusem na hardware Asus Zenfone Zoom S ZE553KL ??
dnes vydaná recenze
https://www.fotoaparat.cz/clanek/2206/f ... ne-zoom-s/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brogg 22. 1. 2018 23:38

Děkuji za odkaz na ten Asus.
Pokud se dívám dobře, tak Asus má Android 7.1.1, dostane Oreo? Pak vidím osmijádro na frekvenci 2 GHz, Snapdragon 625 a Adreno 506 (např. U11 má Snapdragon 835 a Adreno 540, nebo P10 má HiSilicon Kirin 960 a Mali-G71 MP8). Odladěnost systému nerozporuji, odpovídám pouze na HW. Nemá 5GHz wifi (doma v městské zástavbě mi běží jak 2,4, tak 5 GHz; na 2,4 mám navěšených hodně věcí, navíc kolem je hodně dalších sítí, a tak 5 GHZ zamrzí; navíc původní starý Samsung 5GHz má). Nemá NFC. Displej má 401 ppi (u jiných zvolených je to vyšší) a tlačítka nejsou podsvícená.
Kvalitu fotoaparátu obdivuji.
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2018 00:06

401 ppi na 5,5p displeji bohatě dostačuje, nepodsvícená tlačítka jsou fail, ale ta výdrž baterie je k nezaplacení, vím o čem mluvím :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brogg 23. 1. 2018 17:28

Rozumím a uváděl jsem telefony, které jsem "vyřadil" i proto, abych dostal zpětnou vazbu. Za tebe bys volil vzhledem k našim očekávání primárně Asus?
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2018 18:10

Buď jako levnější variantu ten Asus Zenfone Zoom S, a za víc peněz Xperia XZ Premium
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 1. 2018 18:25

Z pohledu delky podpory je na tom nejlepe Sony. Xperie maji take IP68. Navic jsou telefony Sony povestne nadprumernou vydrzi na baterii. Lovil bych v techto vodach.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brogg 23. 1. 2018 19:39

Díky, jen doplním, že vývoj byl takový, že jsem nejprve zvolil P10, pak se začal pokukovat po U11 a nyní se rozhoduji mezi dvěma posledními modely U11 (14 tisíc) vs Sony XZ Premium (16,5 tisíc) v dražší variantě, případně ten Asus (11 tisíc). Ale 3 tisíce není takový rozdíl, 5,5 tisíce už samozřejmě zvažuji.
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2018 19:45

Ten HTC U11 je u CZC z EU distribuce a u Max-shopu vyjde Xperia XZ Premium ještě levněji, je také z EU distr.
https://www.max-shop.cz/sony-xperia-xz- ... 3047338475
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brogg 23. 1. 2018 19:53

Nižší ceny znám, ale rád bych se vyhnul problémům s reklamací. Tedy vzal jsem ceny z obchodů. které mám odzkoušené a které mají (nej)nižší cenu. MaxShop ještě očekuji.
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2018 19:57

Max-shop je zde dlouhodobě oveřený eshop s EU distribucí, stejně jako CZC, který má ale také některé smartphony v CZ distr.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod morki 23. 1. 2018 22:32

A co tahle iPhone SE pro lidi s jakymkoli postizenim je mnohem lepsi ios nez android a da se koupit u O2 kolem 9000 kc. A foti luxusne a nebo iphone 6s nebo 7 tam se dostanes na 13 az 16000 kc
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 23. 1. 2018 22:36

HTC U11 bývá v akci těsně nad 15000 jako ČR distribuce single sim. Na obchodu HTC je prý nějaká sleva za registraci....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Brogg 23. 1. 2018 23:04

@morki: Díky, toto již máme za sebou a bohužel to není pravda. Tuhle debatu jsem vedl se zastánci Linux i Apple (stejné požadavky jsem paralelně testoval na Windows sám). U Linuxu přestalo teoretizování nad možností vyřešit mé specifické požadavky, když jsem na konkrétních souborech chtěl ukázat řešení, což skončilo přiznáním, že teoreticky by to mělo jít, ovšem praktickou ukázku nebyl schopen dodat nikdo. Řešení jsem paradoxně nakonec dohledal, ale bylo nespolehlivé a silně vázané na verzi použitého softwaru. U Applu jsem skončil nejprve v Brně, následně v Praze u oficiálního zástupu, bohužel s opakovaným negativním výsledkem (zkoušeno 3x po dvou letech). Věřím, že u poruch zraku je to jiné, u poruch sluchu není v ČR podpora ani omylem srovnatelná např. s USA. Věř mi, že drobné zkušenosti mám, věnuji se adaptaci vysokoškolské výuky v oblasti přírodních věd, jsem autorem skript (ty mimochodem byly tvořeny na Applu, ale požadavky byly zcela jiné) i metodiky, kterou jsem aplikoval na dvou univerzitách. Nenechám se odradit, ale zároveň nechci vsázet pouze na teorii. Ženě se Apple věci líbí, ale... Co bych dal za zlepšení ;-) PS: V současném domácím ekosystému by to přineslo potřebu dalších řešení, zapojení Androidu mi přijde snazší.

@Reku: Myslíš HTC klub? Na jaře se budu sám možná dívat na náhradu mobilu a zrovna U11+ se mi nezdá úplně marný...
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brogg 31. 1. 2018 22:26

Děkuji za rady. Sluší se říct, že přítelkyně si vybrala mobil Sony XZ Premium, který jsme v růžové barvě na Max-Shop.cz dnes objednali. Jakmile ho vyzkoušíme, pošlu sem stručné info z praxe.
Brogg
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků