Editace Oblíbených v MS Edge

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 1. 7. 2017 10:41

V uplynulém měsíci mně bylo, dílem blbostí vlastní, větším dílem blbostí jiných a také smůlou, třikrát znovu instalovat OS Windows 10. Instalace OS je to nejmenší, při třetí instalaci se už většinou daří vyhýbat se nástrahám BB (Velkého Bratra) a OS poněkud lépe přizpůsobovat svým představám.

Větším problémem je opětná instalace potřebných aplikací a programů a především převod všech (i zachráněných) dat.Jedněmi z mnoha jsou i Oblíbené položky v MS Edge (Ano, používám MS Edge už asi dva roky, tak jako jsem dříve používal MS IE, ...).

Vždy se mi Favorites podařilo buď zachránit z ne zcela funkční zálohy, nebo archiv pracně, oklikou přes IE, převést do Edge. Ovšem veškeré roztřídění položek k mému obrazu vzalo vždy za své, potřetí jsem už neměl sílu jednotlivé položky (mnoho položek, většinou zbytečných, ale především nepřehledných)...

Požádal jsem o pomoc nikoli toto fórum, ale strýčka Google, kupodivu mi ihned doporučil aplikaci Manage Edge Favorites, která na první pohled splňuje mé předtavy. Zatím jsem ji neodzkoušel, ale už se těším a doufám, že ji budu moci doporučit i těm ostatním, kteří i přes obecné opovržení používají MS Edge....
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 7. 2017 13:20

Typický začátečnický postup:
Retiree píše: třikrát znovu instalovat OS

Už to tu bylo mnohokrát:
stejná verze OS WNT se instaluje do stejného MB jen jednou.
Po konfiguraci a optimalizaci se zálohuje zdravý stav OS do externího média pomocí vestavěného GUI:
Kód: Vybrat vše
sdclt

To platí už > 10 let.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 1. 7. 2017 13:45

Velmi často jsem na rozpacích, zda reaguje/odpovídá (ro)BOT Milanr1, či pokročilý diskutér a rádce Milan Rybák. Někdy je lépe mlčet, což jsem nakonec ocenil při řešení problému s tiskem do PDF.
Poprvé jsem instaloval na zcela nepoužitý, ale v roce 2010 vyrobený SSD. Disk po třech týdnech náhle odešel do Si nebe...
Podruhé jsem instaloval na nový, nově zakoupený, SSD. Při instalaci jsem se snažil vyvarovat různých, jistě dobře míněných doporučení, na minimalizaci zápisů na SSD (to už zjevně není aktuální), oddělení systému a dat.... Vše celkem OK, jen problém se speciálním tiskem, rady se mi nedostalo.
Potřetí, donucen specifickými problémy viz výše, jsem, už poučen, instaloval znovu a snažím se uspořádat odkazy ve webovém prohlížeči.

Ve všech třech případech zálohy byly, ale k nepotřebě. I teď se OS při zálohování nelíbí jiné uspořádání knihoven...
Malý příklad: Úložiště - všechny ty, pro mě většinou nesmyslné, knihovny přemístím z C:\ na D:\. OS na D:\ v rootu! vytvoří složky se jmény uživatelů, OK. V prohlížeči ale zůstávají tyto knihovny na původním C:\Users\...\, tak to změním na D:\, no a protože OS předtím vytvořil příslušné users přímo v rootu D:\, tak stejným způsobem přepíšu cesty i v prohlížeči... To se ale OS nelíbí (blbec) a při provádění některých funkcí bloudí a bloudí...
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků