Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 24. 1. 2019 14:04

Urcite, ale 75 f1.8 je brany spolu s 300 f4 ako opticky etalon mFT systemu, preto som spomenul prave ten.

Inak teda 75 f1.8 je opticky sice na urovni, ale svetelnost za tu cenu skor slaba, konstrukcia tiez neohuri (chyba pretesnenie), slnecna clona nie je v baleni a minimalna ostriaca vzdialenost je tiez dost "nezuikovska" (asi pol kilometra). Uprimne, bez cohokolvek z vymenovaneho viem zit, ale nie pri cene 1000eur. U Cinana byval za nejakych 500eur a to je podla mna adekvatne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 24. 1. 2019 14:06

Devil007cz píše:Olympus chce asi zkrachovat. Kolik si to koupí lidí. 5000tisic?

Me neprijde, ze by vyvoj byl moc drahej. Udelali novou kastli a ve zbytku zrecyklovali co se dalo, poladili SW a je hotovo. Par kusu se proda a navic Oly je mala firma, nemusi prodavat miliony kusu.

No, cekal jsem vic, hlavne EVF, ale jeste si pockam na prakticky zkusenosti, zajima me hlavne vykon AF, na ten jsem zatim nevidel zadnej slusnej test. Co me ale dostalo je ten AF rezim vlak, jako tri rezimy a jeden z nich je vlak. Ty vole, to jako proc? :-D
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 1. 2019 14:20

Na terminologii byli u Olyho dycky machři. ;-)

Na zahraničních fórech mi přinde, že je o to relativně zájem (až překvapivě, na to, že sám Oly to bral fajnůstku pro velice úzkou cílovku). Zvlášť, až cena za chvílu, jako obvykle, klesne.
EVF je asi zklamání, na druhou stranu, popravdě, na E-M1 II mě v životě ničím neomezoval. Ale třeba mám v tom nižší nároky.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 1. 2019 14:22

rodri píše:Co me ale dostalo je ten AF rezim vlak, jako tri rezimy a jeden z nich je vlak. Ty vole, to jako proc? :-D
Asi kvôli detekcii kabíny :-]

U lietadla to vie detekovať:

(v čase 6:37)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2019 14:37

rodri

Vlak je boží :-)) Předpokládám, že manažer, co tohle rozhodl, si pod něj nakonec skočí.

Ferin

Nemáš. Důležitý je hlavně to, co vidíš na vlastní oči a zažíváš ve vlastní praxi. Na diskusích se často hodně tak úplně nemluví ... .... trochu přehání ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 24. 1. 2019 14:48

No u nás to v preloženom menu bude "vlak zadarmo", čoho zanieteným obhajcom je Ganec v Grcovkách.
Neviem či to má slúžiť na fotografovanie vlaku z vonku alebo z vnútra. Z vnútra cez tie zasrané okná nie je totiž nič vidieť, skrátka, vlak zadarmo....(rýchlik Bratislava-Košice) :) Na naše odtrhnuté vagóny a horiace lokomotívy a nekonečné výluky to asi vplyv mať nebude.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2019 14:52

Jako myslíš, že to bude místo jízdenky ?

Pro cestujícího profesionála nižší kategorie by Vlak Zadarmo mohl být game changer ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 24. 1. 2019 14:56

No ako dôchodca to máš u nás zadarmo, len kvôli spomenutému tú funkciu asi moc nevyužiješ :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 24. 1. 2019 14:56

Ferin, me by ten hledacek taky stacil, hlavne aby nemel pri serii blackout a v seru netrhal. Problem je, ze se Oly prsil, ze MX 1 bude demonstrator technologii, coz v pripade cipu a hledacku moc neplati. Lidi holt meli (vcetne me:-) ) velky voci a cekali, celkem opravnene, vic. Myslim, ze Oly trochu prosvihnul sanci se ukazat v paradnim svetle.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2019 14:57

V serii bohužel black-out je :-(

-- 24. 1. 2019 14:58 --

FXE1 píše:No ako dôchodca to máš u nás zadarmo, len kvôli spomenutému tú funkciu asi moc nevyužiješ :)


Do důchodu mám ještě daleko, bohužel :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 24. 1. 2019 14:59

No jestli je AF v rezimu vlak nastavenej na ty jejich sikanzeny, tak u nas bude AF v perdeli, na neco tak pomalyho nebude umet ostrit :-D .
Naposledy upravil rodri dne 24. 1. 2019 15:01, celkově upraveno 3
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 1. 2019 14:59

rodri: Ferin, me by ten hledacek taky stacil, hlavne aby nemel pri serii blackout a v seru netrhal. Problem je, ze se Oly prsil, ze MX 1 bude demonstrator technologii, coz v pripade cipu a hledacku moc neplati. Lidi holt meli (vcetne me:-) ) velky voci a cekali, celkem opravnene, vic. Myslim, ze Oly trochu prosvihnul sanci se ukazat v paradnim svetle.


To určitě.
Na druhou stranu se tak prsily pouze "drby", sám Oly, pokud vím, nic takovýho nevypouštěl. Otázka samo je, nakolik ty drby sám krmil.
Naposledy upravil Ferin dne 24. 1. 2019 15:13, celkově upraveno 1
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2019 15:02

rodri píše:No jestli je AF v rezimu vlak nastavenej na ty jejich sikanzeny, tak u nas bude AF v perdeli, na neco tak pomalyho nebude umet ostrit :-D .


To budeme zase řešit front-focus jako bejk.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 24. 1. 2019 15:03

Pokud se nepletu, tak primo Oly mluvil o demonstratoru technolodii, ale jako na 100% si jistej nejsem.

-- 24. 1. 2019 15:09 --

Davidof píše:V serii bohužel black-out je :-(

(


Je někde nějaký video?
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 1. 2019 15:17

Já se díval na Chrise Walkera - živé vysílání a jednou tam byl záběr sekvence - s blackoutama.

Ptal jsem se ho třikrát v chatu a neodpověděl :-)

A myslím, že v Nortrupáckým videu to taky bylo vidět.


Jo ale odpověděl mi na to, zda to ostří při zoomování. Prej jo :-)))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků