Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 6. 2018 11:06

Este k tomu zvacsovaniu fotiek: na Sony trva vseobecne zvacsovanie o nieco dlhsie, ako na DSLR. Je jedno, ci zapisuje fotku alebo je uz na karte. Rovnako dlho trva JPEG aj RAW. U mna to viedlo k tomu, ze som prestal kontrolovat, ci su zaostrene fotky (lebo prakticky vzdy su).
Skusil som si fotenie do 42Mpx komprimovaneho RAWu + JPEG Extra Fine - na kartu SanDisk (95/90) trvalo ukladanie cca 2s, na druhu kartu SanDisk (90/60) asi 2,5s (okometricky). Na obe karty trval zapis roznych formatov cca 2s.
Fotky sa pri dlhsej serii dali zobrazit a zvacsit aj pocas zapisovania na kartu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 19. 6. 2018 11:20

Děkuji Ondro za test. Mám natipovaný Sandisk 95/90 MB/s, snad bude opravdu rychlý.

Zvětšení fotky do 1:1 se mi zdá naopak dostatečně rychlé (když je už fotka uložena), starý Canon 1:1 neuměl a musel jsem do požadovaného zvětšení točit kolečkem, takže to trvalo.
A kontrolovat fotky mám prostě zažité a ještě chvilku bude trvat, než se to odnaučím :-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zibin 19. 6. 2018 11:58

Pánové, prosím o vaše názory. Chci si pořídit A7 pro v podstatě většinově klidné manuální focení , jde mi o cenu, mám nabídku za 12 500. 3 roky stará, na fotkách vypadá jak nová, dle majitele opečovávána, ale má 130 000 cvaků. Majitel tvrdí, že vzhledem k tomu, že to nemá zrcátko, tak, že je to celkem jedno, kolik má nacvakáno. Dle mého má přece jen další mechanické části, které mohou podléhat opotřebení provozem. Co myslíte, má cenu do toho jít?
Za názory předem děkuji.
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 6. 2018 12:05

Já bych si radši koupil novou, nyní se prodává od 20 tisíc.
I vzhledem k tomu že baterie bude nová, budeš mít záruku, nalítáno nula a bude vonět novotou :-)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 6. 2018 13:40

Uzavierka ma papierovo vydrzat cca 200tis fotiek na nizsich modeloch Sony (A7, A7II, A7III, 250tis A7R) a 500tis na A7R2 a A7R3. Pokial sa pravidelne pouzivaju, tak vydrzi urcite aj vyrazne viac.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 6. 2018 14:59

Já fotky teda nezvetsuji vubec, výjimečně a pokud ano, tak dvakrát poklepu na displej a fotka se zvětší.

Za 13 je to hodně dobrá cena. Spíš bych se bál, že baterka bude k.o. a závěrka 130 už je dost teda za 3 roky i když by měla vydržet těch 200 tisíc.
Jinak bych se radši podíval po jete A7II. Trošku vylepšený AF, stabilizace navíc.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 6. 2018 16:25

Devil
povedené fotky :-)

Jaké sklo?
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 20. 6. 2018 03:35

Má už někdo zkušenost s novou Sigmou 50mm f/1,4 DG HSM Art přímo s bajonetem Sony E?
Jak spolehlivé a přesné je zaostřování kontinuální a zaostřování na oko v porovnání se Sony FE 50mm f/1,4 ZA Planar? Případně jestli bude lepší varianta Sony FE 55mm f/1,8 ZA Sonnar o proti Sigmě?
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 6. 2018 08:44

feanoor píše:Devil
povedené fotky :-)

Jaké sklo?

Diky! :)
FE 85/1.8 & 70-200/2.8 GM

-- 20. 6. 2018 09:48 --

Beny. píše:Má už někdo zkušenost s novou Sigmou 50mm f/1,4 DG HSM Art přímo s bajonetem Sony E?
Jak spolehlivé a přesné je zaostřování kontinuální a zaostřování na oko v porovnání se Sony FE 50mm f/1,4 ZA Planar? Případně jestli bude lepší varianta Sony FE 55mm f/1,8 ZA Sonnar o proti Sigmě?

Tady jeste nikdo. Skla prisly snad teprve minuly tyden do CR.
Zaostrovani na oko fungovalo uz vpohode pres adapter MC-11, takze to muze byt jedine lepsi. Continual bych se nebal, pokud s takovym sklem nechces fotit sport :).

Sonar ma vyhodu, ze je o dost mensi a lehci a continual jako nativnim sklo s uplne jinym typem motoru bude samozrejme lepsi. Ten HSM motor je navrzeny pro DSLR a ne mirrorless, tak z toho plyne urcita pomalost v continualu. Jinak ten Sonar ma skvely vystup. Smikoto ti to urcite potvrdi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 6. 2018 10:43

Beny. Stran 55 Sonaru, za mě povedené sklo a nemám zatím moc důvod si na něj stěžovat. AF funguje pro mé potřeby rychle a spolehlivě. I EYE AF. Jestli je to u Plannaru lepší netuším.
Jako Planar má o fous lepší světelnost, lepší rendering a takovej trochu jinej look, ale pro mě ten cenovej rozdíl je prostě moc.
Sigmy obecně jsou povedená skla stran ostrosti, jsou větší a těžší, no a někdo by řekl že to zobrazení nemá charakter a je takové sterilní (mě nic z toho neva) mám 35mm ART a žít s ní dokážu. Ostření přes MC11 funguje v pohodě.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 6. 2018 11:13

Sony 55/1.8 ZA je od 50/1.4 ZA mensi, lahsi a AF ma citelne rychlejsi.
Obrazovo je ale 50/1.4 (aspon z mojho pohladu) proste inde - ostrost bola na mojich kusoch podobna (1.8 vs 1.4), aberaciu ma 50ka vyrazne nizsiu uz na 1.4 a otvorena clona robi zaujimavejsi obraz.
Vahu ma ale taku, ze obcas by som chcel mat doma oba objektivy :)

Podla prvych videi na youtube sa Sigmy zlepsili najma vo videu, kde preostruju plynulejsie a nepomerne tichsie.
AF je podobne rychly ("rychly") a tracking (asi) tiez rovnaky ako na adaptovanych sklach.
EDIT: zatial nie velmi pozitivne prve skusenosti na bhphoto: https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... g_hsm.html

Z objektivov Sigma pre Sony ma najviac zaujima asi 135/1.8 Art, no tak nejak ho nepotrebujem, len sa mi paci :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 20. 6. 2018 16:27

Díky za rady. Zatím jsem k tomu vzal kompaktní základ Sony FE 35mm f/2,8 sonar. Trochu vyzkouším nastavení A7 potřebuji vychytat zaostřování a pak to rozseknu Sigmu 50mm f/1,4 Art SonyE (dnes jsem ji chvíli zkusil, první dojmy dobré kvalitní zpracování, ale je to macek) nebo jít cestou kompaktního kusu 55mm f/1,8 sonar.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 6. 2018 08:51

Beny,
on by asi stacil Samyang 35/1.4 AF misto toho 35mm Sonaru pokud slo o penize. Pokud slo o penize i o vahu, taky Samyang 35/2.8 a mohl jsi usetrit na dalsi sklo vyrazne. Pokud jsi tedy nekupoval toho Sonara z druhe ruky.

Ten Samyang je v AF daleko rychlejsi nez Sigma na AF-C.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 21. 6. 2018 09:09

Jo ten sonar je z druhé ruky ještě s roční zárukou. A7 III mi nejde nastavit na oční ostření, píše to, že to objektiv nepodporuje.


Jaký je Sony FE 24-70 f/4 někde jsem četl, že to není opticky žádný zázrak oproti základu FE 28-70 f/3.5-5.6.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 6. 2018 09:29

Ondrej Bobek píše:Sony 55/1.8 ZA je od 50/1.4 ZA mensi, lahsi a AF ma citelne rychlejsi.
Obrazovo je ale 50/1.4 (aspon z mojho pohladu) proste inde - ostrost bola na mojich kusoch podobna (1.8 vs 1.4), aberaciu ma 50ka vyrazne nizsiu uz na 1.4 a otvorena clona robi zaujimavejsi obraz.
Vahu ma ale taku, ze obcas by som chcel mat doma oba objektivy :)

Podla prvych videi na youtube sa Sigmy zlepsili najma vo videu, kde preostruju plynulejsie a nepomerne tichsie.
AF je podobne rychly ("rychly") a tracking (asi) tiez rovnaky ako na adaptovanych sklach.
EDIT: zatial nie velmi pozitivne prve skusenosti na bhphoto: https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... g_hsm.html

Z objektivov Sigma pre Sony ma najviac zaujima asi 135/1.8 Art, no tak nejak ho nepotrebujem, len sa mi paci :D


Kdyby jen tak Samyang vydal AF verzi sve skvele 135/2. To by byla bomba.

-- 21. 6. 2018 10:31 --

Beny. píše:Jo ten sonar je z druhé ruky ještě s roční zárukou. A7 III mi nejde nastavit na oční ostření, píše to, že to objektiv nepodporuje.


Jaký je Sony FE 24-70 f/4 někde jsem četl, že to není opticky žádný zázrak oproti základu FE 28-70 f/3.5-5.6.


Ocni streni si musis nastavit na nejake tlaciko. Pak to fungovat bude.
Ne, zazrak to neni. Ten setak patri opticky k tem nejlepsim, proto ten maly rozdil.
Lepsi by bylo poridit ten novy Tamron 28-75 az opravi firmware, pokud nepotrebujes vylozene 24mm ohnisko.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků