Computer v e-podobě

Diskuze o časopisu Computer

Moderátor: Moderátoři Computer

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 7. 11. 2011 12:17

Krátká sumarizace současných možností:
  • Roční předplatné PDF v našem Klubu (naše dlouholetá klasika). Vždy je ke stažení i optimalizovaná černobílá verze pro čtečky e-knih. Pro "papírové" předplatitele zdarma.
  • iPadová interaktivní verze (více fotek, videa, kvíz...) - díky Kiosku i možnost předplatného. Od čísla 8/12 by čtečka měla zvládat i vyšší rozlišení nového iPadu.
  • Stejná interaktivní verze je i pro tablety s Androidem.
  • Jednotlivá čísla se dají koupit i v Publeru (pro všechny platformy). Je to v podstatě stejná verze, jako PDF.

Sledujte novinky na https://twitter.com/#!/eCasopisy
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Liska78 7. 5. 2012 16:00

Zravim,

jsem znovu objednal papirove predplatne na 1 rok (bez media). V klubu ctenaru a predplatitelu - Archiv casopisu si ted ale mohu casopisem pouze listovat. Jeste asi tak pred mesicem jsem si pritom mohl dane cislo z archivu stahnout tez jako PDF. To si ted budu muset zaplatit zvlast za moznost stahnout si casopis i v elektronicke podobe nebo neco delam spatne?
Liska78
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 8. 5. 2012 11:08

Mělo by to jít pořád stahovat, zavolejte si na předplatné.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Max87_ZA 6. 6. 2012 10:24

Dobrý deň,
je možné si časopis Computer kúpiť v pdf bez toho, aby som musel platiť celé predplatné? Takisto staršie čísla by som chcel ako pdf, Vami ponúkaná možnosť elektronickej distribúcie cez Publero mi nevyhovuje, nakoľko stiahnutie ako PDF je nedostupné.
Nepripravujete čítačku/distribúciu aj pre iPhone?
Ďakujem za odpoveď
Max87_ZA
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 6. 6. 2012 11:54

Samostatné PDF v prodeji mimo Publero není. Čtečku pro telefony nepřipravujeme, museli bychom v podstatě znovu vyrobit celý časopis ve formátu vhodném pro malé displeje s tím bychom nemohli nabídnout přijatelnou cenu. Český trh je na některé věci příliš malý.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Max87_ZA 6. 6. 2012 12:44

Dobrý deň,
pozrel som ešte raz Publero: https://cs.publero.com/title/computer_1
a možnosť stiahnutia PDF je zakázaná... Takže k pdf sa dostanem jedine asi cez predplatné...
Max87_ZA
Uživatel

Odeslat příspěvekod Majsner 3. 8. 2012 15:47

Přidávám se k dotazu, jak to je (bude) s možností stáhnout PDF při koupi na Publeru.

A zadruhé bych chtěl vyjádřit nespokojenost s (ne)kvalitou obrázků v "Publero verzi". Malé rozlišení, brutální komprimace. U obrázků zařízení, notebooků apod. to ještě tolik nevadí, ale u výřezů obrazovek u článků o programech je to nedostatek poměrně zásadní. Konkrétně na Publeru se při čtení načítá každá strana zvlášť, takže by velikost nemusela být až takovým problémem.

Děkuji.
Majsner
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 13. 8. 2012 17:12

PDF z Publera stahovat nejdou a neplánujeme to.
S rozlišením je to složité - na mobilních zařízeních už při vyšší kvalitě Publero (či spíše cokoliv pro zobrazování PDF) vůbec nestíhá, takže to není reálné. Samozřejmě můžeme vydat klidně časopis v tiskové kvalitě, ale bude mít stovky megabajtů, některé stránky se i na PC budou otevírat třeba minutu a mobilní/tabletoví čtenáři nás nejspíš udupou.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Majsner 13. 8. 2012 17:37

Je skvělé, že se všude honí vysoké rozlišení, nové mobily s HD rozlišením, nový iPad s 3 Mpixelovým displejem, ultrabooky s Full HD na 13"... a budeme si na tom prohlížet časopisy, kde má screenshot obrazovky rozlišení 150x80 pixelů.

Z tohoto pohledu je tedy nejlepší tam např. náhledy obrazovek programů nedávat vůbec. Výsledek bude stejný jako mazanice barev, ze které není nic poznat, ale zato to bude menší a na mobilech to určitě poběží daleko svižněji.

A bylo by tedy fér u Computeru v Publeru uvést, že se nejedná o plnohodnotnou elektronickou verzi časopisu, ale o ořezanou verzi v horší kvalitě s neúplným obsahem za sníženou cenu. Něco jako prošlé zlevněné potraviny v obchodě. Sice to stojí méně, ale zato se z toho možná ani nepo*eru.
Majsner
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 14. 8. 2012 13:25

Je to plnohodnotná elektronická verze, obrázky jsou ve stejné kvalitě, jako u předplatného v PDF. Žádná "plnohodnotnější" verze už v prodeji není.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Majsner 14. 8. 2012 13:43

"Plnohodnotnou" jsem myslel ve srovnání s tištěným časopisem.
Majsner
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tajo 28. 8. 2012 15:27

Dobrý den, mám objednaný Nexus 7 a teď jsem četl hodnocení na Google Play, že na tomto tabletu Computer nefunguje a padá. Je nějaká šance na novější verzi, která by to nedělala?
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 28. 8. 2012 16:02

Těžko říct, časopiseckou aplikaci vyvíjí Adobe, tak doufám, že tenhle tablet zařadí mezi ty, na kterých se testuje. Já jsem měl Nexus 7 v ruce jen chvíli a Computer mi na něm jel (což se bohužel nedá zobecnit na všechny, bylo to jen jedno číslo).
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tajo 29. 8. 2012 21:12

Díky za odpověď. Já bohužel to štěstí nemám... Nexus 7, JB 4.1.1, Computer nainstalován jako jedna z prvních aplikací, a hned po spuštění spadne. ("Aplikace Computer bohužel přestala pracovat"). No, co nadělám, zůstanu dál u pdf verze, třeba s tím Adobe něco provede.
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 30. 8. 2012 09:05

Nebo s tím v budoucnu něco provedeme my, Adobe má na náš vkus trochu moc much a není to jediná platforma, že...
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tajo 30. 8. 2012 09:14

Ok, posečkám
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tajo 23. 10. 2012 18:48

Nevídáno, po dnešní aktualizaci aplikace už funguje na Nexu 7!
Stáhnul jsem si zatím jen ukázkové číslo a líbí se mi to. A hned mě napadá dotaz: jako předplatitel pdf verze asi nemám nárok na nějakou slevu, co? Mám zaplacený celý ročník v pdf, ale když teď funguje tato varianta, která se čte líp jak pdf, budu asi muset platit dvakrát. Chápu to správně?
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 25. 10. 2012 08:51

Úplně správně :) Ono jde taky o fakt, že u elektronických předplatných se nikdy nedozvíme jména (ani jiné osobní a "osobní" údaje) předplatitelů, jen jejich počet, takže by to ani nešlo propojit.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tajo 25. 10. 2012 08:59

No, co nadělám... Budu si kupovat elektronická vydání a pdf předplatné už neprodloužím.
Tajo
Uživatel

Odeslat příspěvekod katro 30. 11. 2012 10:00

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci neplanujete elektronicku distribuciu aj pre Windows 8 Metro.

Vopred dakujem za odpoved.
katro
Uživatel

Odeslat příspěvekod Pavel Nygrýn 5. 12. 2012 19:17

Další "specializace" neplánujeme, už třeba pro to, že na W8 bez potíží běží zmíněné Publero.
Pavel Nygrýn
Uživatel

Odeslat příspěvekod mihy 6. 3. 2013 15:18

Tajo píše:Díky za odpověď. Já bohužel to štěstí nemám... Nexus 7, JB 4.1.1, Computer nainstalován jako jedna z prvních aplikací, a hned po spuštění spadne. ("Aplikace Computer bohužel přestala pracovat"). No, co nadělám, zůstanu dál u pdf verze, třeba s tím Adobe něco provede.

Dnes jsem si aplikaci nainstaloval, zakoupil 1 číslo Computeru a následovalo přesné chování, jaké je popsáno v citovaném příspěvku ze srpna.

Tablet Asus Transformer Pad TF300TG, Android 4.1.1.

Vyhodil jsem tedy 39,- Kč z okna? Nebo jak to mám řešit?

Děkuji.
mihy
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 11. 3. 2013 15:10

Dobrý den,

pošlete mi prosím na kuruc(at)mf.cz na sebe kontakt, předám vás kolegovi, který elektronické verze řeší.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod kazatell 23. 3. 2013 20:41

má to teda vůbec cenu zkoušet? co sem si tak přečetl tak elektronická verze pro android je na dvě věci... no od časopisu který se zabývá počítači a podobnými zařízeními bych čekal že podpora právě elektronických zařízení bude na prvním místě...
kazatell
Uživatel

Odeslat příspěvekod lotrdd 23. 4. 2013 11:05

Dobrý den, jako dlouholetý předplatitel jsem si chtěl stáhnout jedno starší číslo Computeru které nemohu doma najít ale na infolince předplatného mi bylo zděleno že pokud nemám předplatné s DVD tak to není možné.
Takže opravdu už není možné si stáhnout elektronickou pobodu bez předplatného s DVD?
lotrdd
Uživatel

Odeslat příspěvekod wolf9 26. 4. 2013 13:11

Součástí Computeru ve verzi pro iPad není příloha Connect ? Přestože je dražší než verze papírová? To je nepříjemné a dělá to alespoň pro mě tuhle formu distribuce neužitečnou. Nebo jsem něco přehlíd?
wolf9
Uživatel

Odeslat příspěvekod Bronajz 26. 4. 2013 14:30

Koupil jsem si dnes Computer 8/13 pro Android právě kvůli článkům v příloze Connect!, která ve vydání vůbec není, i když ve výpisu obsahu pro toto číslo na webu je obsažena. Takže vyhozené prachy, hromada zbytečně stažených dat a naštvanost. Reklamovat není kde.
Bronajz
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 28. 4. 2013 20:16

Dobrý den,

příloha Connect je přílohou v pravém slova smyslu, i proto je v časopise umístěna na první pohled "nesmyslně" uprostřed tak, aby šla snadno vytrhnout.

Do e-podoby ji tedy nepřeklápíme, je ale naší chybou, že není informace uvedena v popisku. Toto již napravujeme jak v App Store, tak v Google Play.

Omlouvám se za komplikace.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Bronajz 28. 4. 2013 20:29

Díky za vysvětlení. Dokupovat se v elektronické verzi dají starší čísla Computeru, ale jak se dostat (legálně za peníze) ke starším vydáním Connect?
Bronajz
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 9. 5. 2013 12:22

Určitě můžete, na Publeru je Computer vč. Connectu:

https://cs.publero.com/title/computer_1/09-2013

Jen pamatujte, že Connect je vždy jen v sudých číslech ;-)
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod wolf9 13. 5. 2013 07:54

Mimochodem, konkurence (mám jmenovat?) poskytuje pdf soubor majitelům tabletové verze zdarma - stačí vyplnit email ve formuláři v tabletové verzi. Nebyla by to taky cesta?
wolf9
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 14. 5. 2013 07:15

Dobrý den,

bohužel dokud budeme využívat publikační platformu od Adobe, tak toto možné není, nemáme přístup k databázi uživatelů, kteří si tabletovou verzi zakoupili.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod wolf9 14. 5. 2013 08:20

OK, tak já budu konkrétní. Podle ovládání aplikace a designu všech těch serepetiček okolo bych se vsadil, že Chip používá stejné prostředí. A k databázi uživatelů nejspíš nepřistupují vůbec. Přímo v publikaci (tudíž mimo dosah ne-majitelů tabletové verze) je prostě formulář, kam vyplníte emailovou adresu, a na ni přijde jednorázový ticket ke stažení. Používají to nejen na PDF soubor s časopisem, ale i plné verze softwaru z přikládáného DVD atp.
wolf9
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 21. 5. 2013 13:31

Dobrý den,

ano, tak by to zřejmě šlo. Uvidím, co s tím zmůžu. Na každý pád - pokud si Computer kupujete, můžete si vždy stáhnout PDF o 7 čísel zpět z našeno online DVD. Heslo a odkaz je vždy v Computeru (tabletu) v obsahu.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Mishack 8. 11. 2013 10:20

Ptze jsem propásl Computer 20/13 na stáncích. Chtěl jsem zakoupit elektronicky. Bohuzel "Tato aplikace neni kompatibilni s vasim zarizenim" (Galaxy Nexus, AOKP 4.2.2) ... wtf?
Jediná cesta je tedy zakoupit nové cislo s DVD?
N1 (CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox)
Mishack
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 9. 12. 2013 14:35

Dobrý den,

kupoval jsem přímo v aplikaci Computer HD, nebo přes Publero?

Děkuji, JK
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod Valinalo 28. 2. 2014 13:55

Chtěl jsem si koupit nový Computer 3/2014 v android aplikaci, ale nahlásilo mi to "Tato platební metoda byla odmítnuta", i když nakupování aplikací dále funguje a při nákupu předchozích dílů to fungovalo. Mohl by mi někdo poradit, co s tím mám dělat.
Valinalo
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 27. 3. 2014 10:21

Dobrý den,

myslíte orig Computer nebo nákup přes Publero?

Děkuji, J.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod hanystanek 1. 4. 2014 20:07

Dobrý den. Vůbec se mi nelíbí, že si nemohu (přes nějakou fa.Publero) stáhnout aktuální číslo Computeru. Takováto odpověď na stránkách Publera mě, jako dlouholetého předplatitele neuspokojuje - Vážení předplatitelé, vzhledem k ochraně duševního vlastnictví jsme byli nuceni omezit možnost stahování pdf souborů u titulu Computer pouze na archivní výtisky. Jakmile vyjde nové číslo, můžete si předchozí vydání archivovat stažením pdf souboru tak, jak jste byli doposud zvyklí. Pročítání titulu off-line je možné prostřednictvím čteček programů nabízených ke stažení pro jednotlivé operační systémy na http://www.publero.com. Děkuji za pochopení. S pozdravem Lukáš Fabián manažer předplatného - Tak takhle ne. Dost často jsem na PC, které nemá připojení k internetu a není jiná možnost, jak na něm číst Computer, než si ho stáhnout na usb flahdisk a přenést na tento počítač. Je mi to moc líto, ale budu hodně zvažovat další předplatné časopisu. Děkuji za vyjádření někoho z redakce Computeru. Staněk Jan
hanystanek
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 2. 5. 2014 17:01

Přeji dobrý den,

k tomuto kroku jsme se opravdu odhodlali i s vědomím, že se negativní ohlasy objeví. Vždy do několika hodin po uvedení nového čísla se Computer objevil na nejrůznějších úložištích a není v silách redakce ani vydavatele vše kontrolovat. Navíc vyjma ulož.to se nelze dovolat odstranění obsahu.

Prosím pochopte, že musíme aktuální číslo časopisu chránit.
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru

Odeslat příspěvekod ibehem1 25. 8. 2014 22:36

Dobrý den,pak je Vám asi jasné,že s tímto přístupem si můžete celé elektronické předplatné strčit někam.Nechápu proč mají být potrestáni dlouholetí poctivě platící čtenáři na úkor těch pár nepoctivých. Rozhodně se nemám chuť vracet k papírovému předplatnému a zase řešit nedoručená nebo poškozená čísla Computeru s Českou poštou.Tímto s Computerem končím.
ibehem1
Uživatel

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 16. 9. 2014 18:01

Dobrý den,

samozřejmě jsme k tomu přistoupili s tím, že již nabízíme alternativu.

pokud si předplatíte Computer na Publeru, nebo elektronickou verzi pro iPad, budete jej mít nejen výrazně levnější, ale samozřejmě vždy aktuální číslo v den, kdy se dostává předplatitelům:

S pozdravem,
Jiří Kuruc
Redaktor Computeru