Cenzura, mazání témat, chování administrátorů a moderátorů

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Odeslat příspěvekod Tadd 1. 8. 2014 14:31

Dobrý den,

napsat celý následují příspěvek mě přimělo po přečtení jednoho příspěvku od Hlavního administrátora Marka Lutonského, od kterého očekávám také vyjádření na celou situaci a zda chystá nějaké opatření, tak aby se taková událost příště nemusela opakovat. Děkuji.

Bude to především o chování administrátorů a moderátorů (i ex), kteří táhnou za jeden špatný kus provazu.

Zajímalo by mě, proč se zde ve velké míře toleruje cenzura, mazání a zamykání témat a přesouvání témat na Smetiště bez oprávněného důvodu?

Proč zdejší moderátoři a administrátoři, kteří téma sledují , nejsou schopni inteligentně zasáhnout, či upozornit moderátora nebo uživatele na jeho chování, které není správné?

Proč je zde zakázáno ptát se na něco, co zde nebylo nikdy zmíněno?

Proč je regulérní diskuze přesměrována na Smetiště a poté dále cenzurována?

Proč zdejší moderátoři nejsou schopni upozornit uživatele na problém, který jim evidentně vadí a vid hío pouze oni, ale rovnou smažou celé téma (kde začíná regulérní diskuze), nebo přesunou téma na Smetiště? K čemu pak mají takové funkce, které stejně zneužívají?

Budu hovořit k události, která se stala tento týden:

Co je špatného na vláknu, ve kterém se hovoří o možné alternativě k SpeedFanu a začíná tam regulérní diskuze?
Proč je najednou odstraněna na Smetiště, poté cenzurována a smazána, bez inteligentního důvodu od moderátora?

Obrázek

Proč není moderátor schopen se vyjádřit ke svému konání, a to přímo k zakladateli vlákna? Činní tak až poté, co ostatním uživatelům začne vadit, že přerušuje celou diskuzi přesunutím na Smetiště.

Po půlhodině je vlákno obnoveno (nikoliv moderátorem, který vlákno vložil na Smetiště, ale jinou osobou, která dost dobře dopředu věděla, že z celého vlákna se stane jenom diskuze plná hádek a taky tomu dost pomohla. Byla to hned první reakce, která vyprovokovala první hádky). Původní vlákno je pak ještě poupraveno. Do diskuze se zapojují převážně ex-moderátoři a jeden ex-administrátor, kteří z diskuze vyvolají hádky a zbytečné OT, ke kterým vůbec nemuselo dojít.

Vzniká poté 4 stránková diskuze, kde sice není žádný příspěvek k danému tématu, ale je tam alespoň dost dobře vysvětleno, co se tam vlastně doopravdy děje, ale pro uživatele, co se chce k danému tématu dozvědět víc, tak má prostě smůlu. Administrátor, který celé vlákno sleduje, není schopen se vyjádřit. Reakce přichází, až v tu chvílí, kdy se jeho jméno objeví velkým červeným písmem a provokativním textem, který je ovšem v tu chvíli oprávněný. Původní titulek je změněný nějakou záhadnou osobou. Poté je celé téma zamčeno a odstraněno.

ObrázekObrázek ObrázekObrázek


A perlička na závěr:

Po odstranění původní diskuze vzniká nová. Ta je napsána tak, aby se neopakovala událost z předešlé diskuze. Jsou tedy požádáni moderátoři a administrátoři (i ex), aby se nezapojovali do diskuze. Všimněte si, že nikde není napsáno, že se nesmí zapojovat do diskuze. Je to prostě na jejich uvážení. Celá diskuze je ovšem zamknutá jedním z moderátorem, který nechce nic dál řešit.

Zajímavý je především ten druhý screen (pokud ho porovnáte s prvním):
Obrázek Obrázek Obrázek

Snažím se domluvit s moderátorem, který vlákno smazal. Přibližně v 1:00 ráno je téma smazáno, nikoliv obnoveno. Snažím se vložit nové téma ("opravené" včetně odstraněných vět). To je mi vždy smazáno. Nechávám toho.

Zajímavá je také komunikace s moderátorem, od kterého jsem už žádnou další zprávu neobdržel:
Obrázek

Obrázek ať si udělá každý sám.

Pro administrátora a moderátory, který mi zcenzurovali můj povodní účet a blokovali ty současné. Do dnešního dne jsem se nedozvěděl žádný důvod, proč mi byl zcenzurován ten povodní účet, který jsem už logicky nepoužíval a nebudu du ho používat ani u tohoto příspěvku, protože vím, že by příspěvek nebyl schválen.

Pokud mi dáváte za vinu, že jsem vytvářel více účtů (které mi byly stejně včera postupně blokovány), myslím, že je to neoprávněné.
Chyba nebyla na mé straně. Já se problém snažil řešit ale žádnou reakci jsem neobdržel a zřejmě z vaším přístupem ani neobdržím.

Jsem zde registrován min. 4 roky. Do té doby jsem zde měl pouze tři účty. Nikomu to nevadilo.

Neřešte kdo jsem. Jsem jen obyčejný uživatel tohoto fóra, který jsem přišel z dotazem, ale původně chtěl poukázat na něco, o čem tady nebylo nikdy zmíněno ani slůvko. A ano, napsal prvně tak trochu "oznamovacím způsobem". Pokud si myslíte, že cenzura, mazání témat bez řádného důvodu a vaše chování je v pořádku, tak je tady asi něco špatně.

Opravdu zde nechci diskutovat a být přitom přikován na řetězech. To už není diskuze.

Jen podotknu, že na výše uvedené téma chtělo diskutovat a napsat zkušenosti hodně uživatelů, ale asi jim to tady nebylo a nebude nikdy umožněno. Pokud si někdo stále myslí, že jsem nějaká firma a obchodník, tak se plete! Jsem jen obyčejný uživatel, který se původně chtěl pouze podělit o informace o možném řešení, o kterém zde nikdy napsáno nebylo, sám o něm nikdy nevěděl a tak založil vlákno (přitom ty produkty jsou zde min 8 let. Poslední dvě verze min 2 roky. Nikdy zde o nich nebylo psáno a do dnešního dne, bych asi na ně nikdy nenarazil.)

Nikdy by mě nenapadlo, kam až jedno nevinné vlákno může zajít. Za ty 3 dny zde proběhly pouze hádky a konflikty, které měly za cíl, aby se dále prostě nepokračovalo a všechno se prostě zametlo pod koberec.
Tadd
Uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 8. 2014 14:39

Dostal si schvalovaní a obcházel si to používáním jiných účtů.
Než je administrátor zablokoval byly příspěvky z nich psané mazány.
O čem byly ty příspěvky nebylo vůbec důležité.
Vrať se laskavě k účtu na kterém máš nastavené schvalovaní příspěvků a bude po problému.
myšpulín
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tadd 1. 8. 2014 15:19

Do včerejšího večera jsem nevěděl, že jste Vy vůbec zde na fóru registrovaný. Respektive jsem se s Vámi ještě zde nesetkal (až do včerejšího večera, abych byl přesný).

Můžete mi vysvětlit, proč mi to sdělujete až teď a konkrétně Vy a přímo zde?

Proč mi sám administrátor (nebo někdo jiný ze zdejšího týmu, přesněji ten kdo k tomu měl důvody. A to Vy určitě nejste) neposlal soukromou zprávu? Tak abych to mohl řešit dále. Na původním účtu, žádná taková zpráva nedorazila, není tam!

Nepřijde mi totiž fér, když mi je zablokovaný účet, ale žádný důvod a řešení se nedozvím.

Doufám, že si nemyslíte, že zde budu reagovat s původním blokovaným účtem. Každý jiný rozumný uživatel by to přece neudělal.

A pokud zdejší administrátor nekomunikujeˇa nechce situaci řešit, pak ať se ale nediví, proč tak konám!

Opravdu zde nechci diskutovat a být přitom přikován na řetězech. To už není diskuze.
Tadd
Uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 8. 2014 16:19

V SZ jsem vám posílal
myšpulín píše: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=56 ... 9#p5636449
Vlastníci více než jednoho přihlašovacího účtu riskují, že se případný negativní postih bude uplatňovat na všech jejich účtech.
A vůbec celý ten bod 9.

a je označena jako přečtená.
myšpulín
Uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 8. 2014 17:45

1. Kazdej by si měl nejdriv zamest pred svym prahem !

2. Dostal jsi schvalovani (opravnene) a pak jsi zakladal dalsi ucty -> bezmilosti mazany.

3. Kdy pochopis ze nejde o ten frikulinskej bazmek, ale o TVOJE chovani.

4. Za stare doby jsi měl BAN a hotovo, ted je nova doba, ty to zenes do extremu a pak musel zasahnout i hlavni admin.

5. Jsi troll a chudak co nema o prazdninach co delat! Kdo normalni si dela screeny všech svych prispevku?

6. Taky jsem zvedavej na vyjadreni pana ML.
Python.p
MOD
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 8. 2014 18:05

Tady se ke každé drobnosti volá ML. To je jako volejte řediteli :-D

Většina běžných problémů a zádrhelů vzniká na fóru tím, že si uživatel nepřečte podmínky pro své působení zde, tzv. pravidla. Nebo si je přečte, avšak přesně nepochopil obsah.

Důležité pro uživatele je, že při trestu nemůže tento jakýmkoliv způsobem obcházet(!) Jeho možností je podat stížnost k administrátorovi diskuzního fóra, či k některému z hlavních administrátorů.
S pozdravem MgX
MgX
ADM
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tadd 1. 8. 2014 22:55

Dlouho jsem uvažoval, zda ještě budu reagovat.
Čekám už jen na vyjádření od Hlavního administrátora Marka Lutonského.

Přesto to udělám, protože vidím, že ty důležité informace zde stále nezazněly.

Python.p píše:2. Dostal jsi schvalovani (opravnene) a pak jsi zakladal dalsi ucty -> bezmilosti mazany.

Oprávněně? Dodnes neznám důvod proč jsem dostal to oprávněné schvalování. Žádnou zprávu jsem neobdržel. Co pouze vím, že jsem ho obdržel den předtím, než začala tato "velká událost". V ten den jsem přispíval do tohoto vlákna http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1217544 , kde shodou okolnostní diskutuješ také Ty a Kin. Zmínil jsem se o SSD disku MX100. Samozřejmě nějaké emoce (poslední příspěvek) tam byly. Takže to je ten důvod? Promiňte, ale tohle už mi přejde absurdní. Nechápu, proč nepožádáte o změnu pravidel, že v PC sekci může diskutovat pouze pár vyvolených. Ostatní se mohou jenom dívat nebo ... tady to raději ukončím. Promiň, ale tohle mi přijde nefér.

Python.p píše:3. Kdy pochopis ze nejde o ten frikulinskej bazmek, ale o TVOJE chovani.

Chápu, že se tak profesionálně (jako Ty) chovat asi nikdy nebudu. To mi musíš prostě odpustit. Pravidla ovšem v žádném případě neporušuji. Ale Tobě asi vadí můj styl a emoce, nevím. Každý se tady v diskuzi chová jinak, ale podle pravidel. Taky jim to vyčítáš?

Vykašli se už na argumenty s chováním. A zamysli se raději nad tvou reakcí, která je napsaná tak provokativním stylem, že je mi neuvěřitelně líto, že na ni vůbec odpovídám. Pokud si čtenář chce udělat obrázek o mém chování, může vyhledat příspěvky (uživatel mario123). Pokud Ti vadí, že se do diskuzí projevuji tak, že porušuji Tvá pravidla (držet se starých osvědčených věcí) a pokud se zmíním o nějaké alternativě nebo novince (samozřejmě záleží na samotném případě) už je hnedka zle. Tak to pak chápu tvé pocity z mého "špatného chování". Určitě to máš z té staré doby, o které tak tady hojně píšeš. No možná by si měl trochu zmírnit...

Python.p píše:4. Za stare doby jsi měl BAN a hotovo, ted je nova doba, ty to zenes do extremu a pak musel zasahnout i hlavni admin.

Je jedině dobře, že stará doba, už tady není! Když tak dobře znáš tu "starou dobu", odpověz si na následující otázky:

Co ti vadí na úplně prvním příspěvku, který jsem vložil (první screen)?

Co ti vadí na úplně prvním příspěvku v nové diskuzi, (http://s26.postimg.org/szkj1lbbr/image.png)?

Hned z kraje se můžeš vykašlat na odpověď typu (stejnou jako výše napsal tvůj kolega) : "více účtů, z toho jeden je cenzurován, máte smůlu! Vystupte si z automobilu.... (asi nějak tak!). Důvod proč je váš původní účet cenzurován nikdo neví. Nebo možná věděl, ale zapomněl to. Nikdo vám to neřekl? Nám je to stejně jedno, máte prostě smůlu! " nebo: " jo, tak to je ten, který se mi nelíbí. Ani si to nemusím číst. Zamkněte to a smažte! Ještě mu nezapomeň smazat účet! ".

Kdyby mi ta osoba, která zcenzurovala původní účet, napsala ihned do PM něco ve stylu: "Hele, promiň. Trochu budeš muset s mírnit chování. Nejsem moc spokojená (ani ostatní diskutéři) s tvým posledním vyjadřováním ve foru XXX.... Na dva týdny Ti omezím tvůj účet. Každý příspěvek bude muset být schválen, poté bude vše vráceno zpět. Pokud máš nějaké připomínky, napiš je, pokusím se je vyřešit. .. klasika..." , tak si můžete být na 200% jisti, že ten další den bych určitě nevytvářel to vlákno a nevytvářel několik dalších účtů, jak nějaký... Za ty dva týdny bych sem možná (kdo ví, třeba bych už ani nezjistil, že takové řešení vůbec existuje) přišel a začal trochu psát odborným a už né tolik (nadšeným, možná) způsobem. Otázkou však zůstává, zda by se situace ještě nezhoršila a já to neodnesl ještě krutějším způsobem (dál to rozebírat nebudu).

Ta osoba z toho neudělala nic! Absolutně nic! Nevím o koho přesně jde. A pochybuji, že se ta osoba ještě vyjádří, že udělala chybu. Nebo to celou dobu ví, ale směje se tomu? Aspoň tak mi to připadá!

Administrátor s pop-cornem v ruce, který sleduje celé téma hned od začátku, není schopen zakročit a ni mě upozornit. Koncem vlákna, kdy už je vlastně konec, se jeho jméno objeví velkým červeným písmem spolu s provokací. Po 10 minutách tam vloží příspěvek, který odkazuje na pravidla (nic víc nenapíše) a raději celé vlákno zamkne. Myslím, že ta provokace byla napsána dost slabě. Kdyby to psal někdo jiný, určitě by použil jiný slovník. To co jsem mu tam napsal já, bylo dost slabé, žádný extrém (jak píšeš) to rozhodně nebyl.

Python.p píše:a pak musel zasahnout i hlavni admin.

Musel ? :) Tak to mě pobavilo.
Tak co měl jako dělat? Jeho jméno je velkým červeným písmem uvedeno v příspěvku. Zábava končí! Pop-corn došel, tak prostě zbaběle zamkne vlákno. Můžeš si být na 1000 jist, že kdyby tam to jeho jméno nezaznělo, pokračovalo by se v diskuzi dále. Myslím, že on sám to čekal.

Každý správný moderátor nebo administrátor (nezávislí) by upozornil ostatní uživatele, ať sníží míru svých příspěvků. A ano, i mých (pokud by to bylo nutné). Určitě by nedošlo k tomu, že poslední tři a půl stránky je o ničem.

Python.p píše:4. Za stare doby jsi měl BAN a hotovo

Proboha! Co to bylo za dobu? Ale chápu, že by se to v minulé době muselo řešit tlačítkem BAN. Což je smutné. Nyní se to neřešilo nijak a skončilo to tak, jak to skončit mělo, podle jedné osoby, jejíž reakce vše vyprovokovala a v diskuzi už dál nemělo cenu pokračovat a stalo se z toho opravdové Smetiště.

Kdyby byla jeho první reakce stylem: "Hele, je to řešení pro ... a .... , pak k tomu napsal nějaké zkusenosti výhody nevýhody...., které z tím určitě má (nevím ?)" Budu mu já i ostatní uživatelé na 100% vděčný, než když napíše příspěvek style "jo, je to řešení na XXXXX, deska + SF se vyplatí víc. Pojďme z toho udělat Smetiště! Pop-corn a zábava na dlouhé hodiny je samozřejmostí ".
Nechápu pak, proč vůbec do takové diskuze vchází.

Python.p píše:5. Jsi troll a chudak co nema o prazdninach co delat! Kdo normalni si dela screeny všech svych prispevku?

K té první větě nebudu psát nic. Nechci tady vytvořit konflikty (i když to vypadá, že Ty ano), pro ně toto téma určené rozhodně není! Jiný uživatel by Ti napsal něco ale jiného.

Ty screeny, to byla náhoda. Měl jsem otevřených několik starých panelů, kde byly spousty nezavřených stránek včetně té diskuze.
Když sem pak začal tušit, že už není něco v pořádku, pořídil jsem raději pár screenů té úplně první diskuze a pak té současné.

Samozřejmě nejsem takový "...", abych pořizoval všechny snímky. Pořídil jsem však ty nejdůležitější. Samozřejmě, nepořizoval jsem PMs, i když v jedné, byly dost zajímavé informace. Bohužel uživatel to neměl odvahu napsat do diskuze. Tak to napsal do PM. Tu bohužel nemám.

Všechny vlákna byly smazány. Což jsem čekal a určitě i Ty. Screeny? Vadí ti snad? :)

Python.p píše:6. Taky jsem zvedavej na vyjadreni pana ML.

Myslím, že pokud by se všichni, už jen drželi tohoto kroku, myslím, že by to bylo nejlepší. Tvé reakce byly dost provokativní. Tak se prosím nediv, že na provokativní otázku, obdržíš provokativní odpověď, pokud Ti to tak bude připadat.

MgX:
Vysvětleno výše.

Trest (pokud jsem se opravdu provinil :) ) si vyslechnu (a budu se jím řídit) přímo od Hlavního administrátora Marka Lutonského, jak on přesně uzná za vhodné.
Tadd
Uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 8. 2014 07:29

Ty me tak moc bavis!

Jdi do politiky! Psat furt dokola exkrementy o tom stejnym nicem je fakt um...

Ta PM tam byla od Myspilina (daval tu citaci)

Jo taky si vetsinou z nudy a scela nahodne delam screeny kde nekoho provokuju a porusuji pravidla.

Neznalost neomlouva, hotovo to je tvuj problem.

Proboha, uz se na to vykasli, stejne tohle forum nespasis, stejne nic neziskas. Chces nejakou medaily? Nebo omluvu ? Bo nevim za co. TY jsi ten co prudi, vyvolava konflikty a porusuje pravidla.

Kdyby si měl ML vyjadrovat ka kazdemu exotovy, tak nedela nic jineho...

jdi ven, na koupak treba, uzivej zivota a nereses koko.tiny!

Popripade doporucuji odbornou pomoc.
Python.p
MOD
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 8. 2014 07:37

Já myslím, že se autor tématu sám usvědčil z toho, že to celé bylo cílené.
Náhodně vytvořené screeny jsou úsměvné.

Pěkně tu krmíme trola.
myšpulín
Uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2014 10:06

Jak to psal Matysek? Nakrmit, vycesat ... a zalozit nadaci?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 8. 2014 12:05

Že na to vůbec reagujete. Ať si t řeší stávající modi/admini.
.
alfah4ns
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tadd 2. 8. 2014 15:47

Nemám zapotřebí se dál hádat.

Vaše názory už dobře znám a obrázek o nich, si už dávno udělal. Rozhodně se nepovažuji za Trolla, jak mě ti stejný lidé stále označují, nebo by to někomu mohlo přijít. Ano, mé příspěvky byly dlouhé, příliš dlouhé a měly trochu jiný styl. Bylo to způsobené tím, jak mě celá situace dokázala rozhořčit.

První příspěvek je myslím dost jasně napsaný, kdo se má vyjádřit.
Od Hlavního administrátora Marka Lutonského očekávám především seriózní a hlavně nezávislé vyjádření k celé události.

Děkuji všem, kteří to pochopili a akceptovali.
Tadd
Uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 8. 2014 18:50

Na živě už nechodím a ani tohle téma celé číst nebudu. Ale to je tak trapný pokus o reklamu, že už to trapnější snad ani být nemůže. A reklama je na fóru pravidly zakázána, takže vůbec nevím, čemu se divíš.

Děláš ze sebe (a firmy, kterou propaguješ) akorát vola.
Bari007
Uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 8. 2014 20:59

To jsou ale romány
anonymni

Odeslat příspěvekod Tadd 4. 8. 2014 01:08

Bari007 píše:Na živě už nechodím a ani tohle téma celé číst nebudu. Ale to je tak trapný pokus o reklamu, že už to trapnější snad ani být nemůže. A reklama je na fóru pravidly zakázána, takže vůbec nevím, čemu se divíš.

Děláš ze sebe (a firmy, kterou propaguješ) akorát vola.

Reklama to v žádném případě nebyla! Už to říkám nejméně po desáté! Jsem běžný uživatel, který našel řešení, o kterém nikdy neslyšel a nevěděl. Když zjistil, že o řešení zde není ani slůvko ("Nebyly nalezeny žádné vhodné výsledky."), tak se rozhodl, že založí téma a napsal to takovým nadšeným stylem.

Slovo reklama, zde rozhodně není na místě! Všimni si, že v celém tomto vláknu, není ani jednou napsané jméno toho řešení (když nepočítám screeny, ale tam je použité jen několikrát).

Celou dobu zde chyběla osoba, která by inteligentně a rozumně zakročila a celou situaci vyřešila. Nikoliv, aby celé vlákno přesunula na Smetiště a dělala vyloženě naschvály spolu s dalšími (ex)moderátory a (ex)administrátory.

Taková osoba zde evidentně chyběla. To vlastně dokazuje vznik tohoto vlákno, které by ani nevzniklo, kdyby zde taková osoba byla!

Řešení stylem "Smetiště, BAN a dělání naschválů" rozhodně nepovažuji za inteligentní a rozumné!

Někteří uživatelé (EX-moderátoři a EX-administrátoři) by takové situace řešili velmi nerozumně. Tlačítkem BAN a dál to neřešili (což nechápu). A pak tu ještě píší, že za "staré doby" (jak to oni nazývají), by se nic takového nestalo, že je to prý obraz "nové doby".

Myslím, že je dost dobře vidět, co si "nová doba" odnesla z té "staré". Zmírnila konání, ale řešení situací zůstává stále neinteligentní a nerozumné. Což je smutné. Je to krásně vidět na této situaci.

Ale to už jsem se zase dostal tam, kam se nechtěl, takže tady to už ukončím. Už je to hodně dlouhé.

Bari007 píše:Děláš ze sebe (a firmy, kterou propaguješ) akorát vola.

Zřejmě se snažíš o provokaci (jako někteří uživatelé výše). Už je to vážně trapné.

handyouch píše:To jsou ale romány

Už nikdy víc! :)
Tadd
Uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků