Superfórum bez reklam (testovací režim)

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 10:01

Někteří z vás si možná všimli, že v úterý 4. prosince odpoledne z fóra zmizely reklamy, aniž byste používali nějaký doplněk pro jejich blokování.

Je to druhá fáze testu, kdy jsme se rozhodli zvýhodnit vybrané uživatele, na kterých fórum do určité míry stojí. Ty, kteří do fóra často a pravidelně přispívají, dávají užitečné rady ostatním, jsou zde už delší dobu.

První fáze tohoto testu proběhla už před několika měsíci, kdy jsme stejnou věc udělali na fóru AVmanie. Zdá se, že to nemělo negativní vliv, dokonce se projevují i pozitivní důsledky, ale na druhou stranu nevíme, jestli byl příčinou právě tento krok. Proto to teď zkoušíme ve větším měřítku.

Poznámky:

• Jestli se to osvědčí, skupinu „vyvolených“ bychom aktualizovali zhruba každého půl roku.
• Nejde jen o počet příspěvků, takže když najednou začnete psát třikrát víc než dřív, není to záruka toho, že se do skupiny příště dostanete. Důležité je, jak do fóra přispíváte.
• Z této akce je zatím vyjmuto fórum AutoRevue kvůli výrazně odlišnému způsobu tamní komunikace :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 12. 2012 11:02

Je to dobrý krok, ale škoda, že to není na celém SuperFóru. Například zde na živě.cz nebo MobilMania.cz se mi ty reklamy nezobrazují vůbec, ale na FinExpert a Abeceda zahrady ano. Trochu se mi nelíbí proč ty reklamy byly vypnuté pouze některým vyvoleným a ostatním asi ne. Těší mne, že jsem byl poctěn být asi jedním z těch vyvolených. Spíše bych ale byl pro to aby ta reklama byla zapnutá všem, ale byla v menší rozumné míře což by mi ani tak hodně nevadilo. Bylo by to asi i spravedlnější než takto třídit lidi podle neznámo jakých kritérií na ty vyvolené a zavrhované.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 12:22

Mělo by to být na celém fóru, ověříme to. Všem reklamu vypnout nemůžeme, je to jediný zdroj našich příjmů, a na omezování to taky moc nevypadá. Přišlo nám, že vybrat uživatele, kterých si na fóru kvůli jejich aktivitě obzvlášť ceníme, je lepší než nic.

EDIT: Musíte být přihlášený - myslím, že na Finexpertu a Abecedě nejste.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 12. 2012 13:08

To je dobre, socky z autorevi jsou si vschny rovny! Zadne kastovani nechceme.
evlo
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 5. 12. 2012 13:48

Hlavně na AR je to samej chytrej uživatel, co si reklamu blokuje sám, netřeba si s náma lámat hlavu.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 5. 12. 2012 14:48

To jo, ale treba bys dostal k nicku hvezdicku, berusku, nebo ja treba i ponicka.
evlo
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 5. 12. 2012 15:04

Obrázek
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 15:10

A to se divíte, proč to v Garáži neuděláme stejným způsobem jako na jiných fórech :-) Uvidíme po tomto testu, zkusíme něco vymyslet, ale bude to viditelně hodně těžké :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 12. 2012 20:05

Marek Lutonský píše:Musíte být přihlášený - myslím, že na Finexpertu a Abecedě nejste.
Ano nebyl jsem tam přihlášený. To zda jsem někde na SuperFóru přihlášený ani příliš nesledují a většinou se přihlašují až když mi to samo přihlášení nabídne, např. při pokusu o napsání příspěvku. Předpokládal jsem, že jedno přihlášení platí pro všechny fóra sloučené pod SuperFórum, ale ukázalo se, že to tak není a to celé SuperFórum tím do značné míry ztrácí svůj význam. Také nevím jaký má význam to políčko "Přihlásit trvale" když ho vždy při přihlašování zatrhnu a stejně mne to po čase odhlásí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 12. 2012 22:55

Přesně takhle se mi to chová: přihlásím se na jednom fóru a drží mě to přihlášeného na všech. Jestli se vám fórum samo odhlašuje, i když máte zatrhnuté trvalé přihlášení, zkuste promazat cookies. Tohle bude myslím problém na lokálním počítači.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 6. 12. 2012 07:27

Podle mne je to velmi pěkný krok. Bohužel tomu moc nerozumím, ale uživatelé, používající různé blokátory reklam na to příjdou sami nebo je třeba jim to sdělit?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 12. 2012 10:48

jezek:
Pěkný krok to je, ale bohužel pouze vůči některým vyvoleným jedincům a to ještě pokud jsou zrovna zde na fóru přihlášení. Uživatelé, používající různé blokátory reklam pokud jsou mezi těmi vyvolenými jedinci se to mohou dovědět např. z této diskuze, jinak to asi nezjisti. Jim ale je to asi jedno zda tu reklamu mají zapnutou nebo ne, protože se na to asi dívají trochu jinak než my kteří blokátory reklam nepoužíváme.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Uživatel



Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 11. 2013 10:55

Právě jsme aktualizovali seznam vyvolených.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků