Sluchátka jako Phonak Audeo PFE 112

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BeatsAudio 20. 10. 2018 22:30

Zdravím, v roce 2009 jsem si naprosto naslepo koupil jako svoje první dražší špuntový sluchátka Phonak Audeo PFE112. Byl jsem z nich unešen do doby, než jim odešel jack a jedno sluchátka hrálo slaběji. Ani jsem tenkrát netušil, jak dobrou volbu jsem hned napoprvé udělal vůči svému sluchu, protože od té doby jsem nenašel taková, která by moje uši tak uspokojila, jako právě Phonaky. Zkoušel jsem spoustu modelů - Fidue A73, Vsonic GR07, pak nějaké trapné pokusy s Marshally a Sennheisery a vždycky to bylo a do dnes je poslechové zklamání.
Co bych měl vyzkoušet dále, pokud se chci Phonakům co nejvíce přiblížit, nejlépe se ale správným směrem posunout dál? Cena řekněme do 5k.
Díky.
BeatsAudio
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 21. 10. 2018 18:49

Mohl by sis zkusit něco přečíst o Etymotic ER3SE. Sice jsou nad limit (6000 CZK), ale zvukově by mohly vyhovovat, stejně jako i izolací okolního zvuku.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BeatsAudio 21. 10. 2018 21:06

Asi jsem to měl napsat, ale nedošlo mi to hned při psaní. Nevadí mi konstrukce za ucho, nevadí mi klasická konstrukce do ucha, ale co se mi moc nelíbí je právě design Etymoticů. Už tenkrát jsem chtěl upgradovat z phonaků na HF5 a zavrhl jsem to kvůli designu a tomu, jak "trčí" z ucha. Raději bych konstrukci, kdy se vede kabel za uchem.
Cena 6000 mi nevadí, pokud je k tomu důvod.
BeatsAudio
Junior

Odeslat příspěvekod Quaris 21. 10. 2018 21:08

Pokud by jste měl zájem, mám jedny málo používané včetně pouzdra, 2 páry černých a 1 šedých filtrů, nástroj na usazení a 2 páry nepoužitých nástavců do uší.
Quaris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 10. 2018 23:02

Taky jsem kdysi začínal na Phonacích a musím souhlasit, že hrály opravdu dobře. Nemám zase tolik zkušeností se špunty, ale z novějších sluchátek mě zaujaly jako lepší snad jedině Oriveti Primacy. Jejich nová verze - Oriveti New Primacy - je teď ve slevě na hifiheadphones.co.uk a vychází tak lehce přes šestku. Doporučuji aspoň zvážit.

http://www.hifiheadphones.co.uk/oriveti-new-primacy-hybrid-triple-drivers-iem-earphones-with-detachable-cable-black.html
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 22. 10. 2018 06:50

Aha... Takze Phonak PFE 112 (KTORE SOM MAL.AJ JA, ale divnym sposobom som ich stratil) boli nakoniec SVÄTY GRAL, aj ked je to uz 9rokov dozadu = cas, za ktory in-earove sluchadla (na rozdiel od klasickych over-ear) presli OBROVSKYM vyvojom k lepsiemu ??? A preco Phonaky po precitani tejto diskusie vnimam ako sväty gral ?? ... Pretoze BeatsAudio zadal cenu na nove sluchadla idealne do 5tisic, a vy mu odporucate sluchadla za 6tku ci este nad 6tisic.... Akoby 9 rocne Phonaky za vtedajsich 110-120Eur hrali lepsie ako vsetko "dnesne" do 5tisic.... :D... AKO NIC V ZLOM...ALE.... iBasso IT01 ??? WHIZZER A15 PRO HAYDN ? ...Nic ? Dokonca KZ ZS5 hraju jednoznacne lepsie ako Phonak PFE 112.... a to sa nechytaju na A15 PRO HAYDN, ktors budu lepsie aspon o triedu od ZS5.... Proste mi nejde do hlavy, preco nikto z vas nespomenul tieto sluchadla, a vsetci ste este zvysili potrebny rozpocet uzivatela BeatsAudio... Akoby Fidue A73 a Vsonic GR07 boli konkurencie schopne s dnesnymi najlepsimi in-earami v cene okolo 3k KC. Ani nahodou, nesiahaju im ani po kolena, GR07 (mal som) ani po kotniky...
A co odporucam ja ? BeatsAudio, skus Whizzer A15 pro Haydn. Budes spokojny, a usetris 3kKC. Dokonca je absolute MOZNE, ze budu zvukovo pre teba lepsie nez ER3SE s mizernym priestorom, ci Primacy, ktore za svoju cenu patria k obycajnemu priemeru. A15 pro Haydn su za svoju cenu uplne perfektne...a tonalne budu podobne s Phonak PFE 112. Akurat su ovela lepsie nez Phonak. A stoja 3k Kc.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod SSakul 22. 10. 2018 08:24

Whizzery tak maximálně pošle na bazar , pokud nemá dobrý DAP . Mám je doma a třeba s Xduoo X20 a symetrikou zní úplně parádně , z mobilu a i třeba z benjie 5s je to fakt mizerné . .

Takže whizzery jo , pokud máš rád světlejší vyrovnaný přednes s obrovskými detaily , ale jen když máš solidní DAP .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 10. 2018 08:35

2 BeatsAudio
Prosím Tě ber pilukovo rady hodně z nadhledem. většinou neslyšel ani zlomek toho, o čem tak zaníceně píše.

Já Phonaky neznám, ale pokud hledáš něco s neutrálním zvukem, tak Haydny jsou dobrým kandidátem, jen zní lépe pokud jsou krmeny ze symetrického výstupu. Z klasiky hrají taky slušně, ale nedostaneš z nich maximum. Oriveti Primacy jsou dobrá volba, ale zní už hodně suše, nezábavně. IT01 jsou zábavné, ale nejsou neutrální. Osobně velmi doporučuju pohledat na netu ( HeadFi ) starší Massdrop Plus. Dají se pořídit sice až kolem 6k, ale mixují přednesem zábavně neutrální poslech a jsou univerzální co se hudebních žánrů týká.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 22. 10. 2018 09:29

Vzhledem k tomu,že vlastním jak Phonaky,tak i Ibassa,tak myslím že můžu směle porovnávat. Pro mě byl ten přechod z Phonaků znatelný upgrade,Ibassům opravdu nechybí hutné spodky a zvuk je celkově velmi zábavný,přesto je i tak ještě o chlup detailnější než u Phonaků. Ty teď vlastně poslouchám jen proto,že Ibassa budu reklamovat,jinak bych už neměl ani důvod.
Ale ono je to těžko radit,možná by pro tebe byly lepší ty výše uvedené Haydny, ty už jsou ale narozdíl od Phonaků i Ibass dost náročné na zdroj.
Nejlepší co bys měl udělat,zajít si do prodejny Audigo v Praze či Brně a sluchátka si poslechnout.
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 22. 10. 2018 10:41

mrazíkovo : nemysli si, že mám nick nazvaný podľa tabletiek/piluliek, tak ma nenazývaj pilulkou (NOWOCAYN vs NOVOKAIN)... NOWOKAYN je názov pesničky od Bon Jovi.
A čo že som nepočul ani IT01, ani A15 PRO HAYDN ? ... Myslím že každý vie, že nová Octavia v plnej výbave je lepšia od novej Fábie v plnej výbave, a to ani nemusí mať z oboma autami skúsenosť. Dosť som si na tomto fóre prečítal, ako rozumných príspevkov, tak totálnych hlúpostí.
Najväčšia sranda je, že že najprv boli užívateľovi BeatsAudio poradené slúchadlá za 6tku, a pritom za 3ku môže mať lepšie slúchadlá než sú tie za 6tku.... Aky 3k Kč bol detail. Ale tu sa nebavíme o slúchadlách za 50k Kč, kde by tých 3k Kč ten detail aj mohol byť...


all : Niektorí tu píšete, že A15 PRO HAYDN potrebujú veľmi dobrý zdroj, aby z nich bolo vyždímané maximum.... A ja sa sa pýtam - NO A ??? ... Keď podľa vás nemá BeatsAudio dostatočne dobrý zdroj, načo mu radíte slúchadlá za 6k ? A aj to len priemerné ? Chodí tu niekto pre rady aké PRIEMERNÉ slúchadlá za danú cenu kúpiť ? Myslím, že každý kto tu príde po rady, chce vedieť AKÉ NAJLEPŠIE slúchadlá za danú cenu kúpiť. Patria Oriveti Primacy k najlepším slúchadlám vo svojej cene ? Možno patrili, pred dvoma-troma rokmi. Dnes sú priemer. Etymotic ER3SE... Etymotic sú dnes niečo ako Shure a UE .....Mŕtvola, ktorá žije "z mena", a z naivných kupujúcich. Alebo z tých, ktorí chcú len "tak, lebo sa im to páči", ostať verní značke, značke, ktorá bola medzi prvými ktoré prišli s in-ear slúchadlami na trh. Za tú cenu máš na výber z možno aj 20 lepších in-earov... a tie najlepšie z nich budú oveľa lepšie než ER3SE alebo PRIMACY (vzhľadom k cene).

BeatsAudio : Záverom - pochybujem, že PRIMACY prekonajú A15 PRO HAYDN. A ER3SE budú horšie ako PRIMACY, takže to by som už úúúplne zavrhol. Jedine ak sa ti, BeatsAudio, páči kúpiť niečo za 6k, čo je však prekonané množstvom slúchadiel v tejto cene. Proste len aby to boli "Ety", lebo niekoho prvé in-eary boli asi nejaké "Ety", a preto bude odporúčať a odporúčať modely tejto značky. Ale bez racionálneho dôvodu.
Nezabudnem ako tú niektorí užívatelia písali, že keď si vypočuli niečo iné než "Ety", tak ostali v úžase, že aký to má priestor. Ety sú možno tak najlepšie na počúvanie jedného nástroja hrajúceho v mono. Chirurgická presnosť tam bude. Ale nič viac, všetko ostatné chýba.
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 10. 2018 13:41

bla, bla, bla... "o dve triedy", "lepsi", "horsi", "najlepsi"..... a zase si niekto nezobral pilulku, hoci mu pan doktor zdoraznoval, ze to musi brat pravidelne... mimochodom, ta pesnicka sa vola Novocaine, takze nielen v hlave to mas pomotane, este aj nick mas omyl.
Vyborna praca, zase si zaplevelil dalsie vlakno.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 10. 2018 14:00

Já tu odpoved radeji smázl,to nikam nevede.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 22. 10. 2018 14:08

Tak se do toho přidám i já. Oriveti new primacy jsem měl a pár lidem jsem je půjčil na zkoušku a můžu dát ruku do ohně za to že si svou cenovku neobhájí. Whizzry mají zkrátka lepší poměr cena výkon a to i ty ibasso. Nevím proč třeba nedoporučite Brainwavz b400. Ty stojí méně než ty oriveti a dle mého je přehrají
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 22. 10. 2018 14:12

Milý Nowocayne, Tvůj problem je, že absolutně postrádáš sebereflexi a trpíš obsedantní touhou rozhazovat kolem sebe moudra bez ladu a skladu. Píšeš voloviny o tom co je nebo není překonané, aniž bys cokoliv krom těch pár cetek z Ali pořádně slyšel a hlavně uměl případně svá tvrzení racionálně obhájit. Jediný v čem vynikáš je, že postupně mršíš mraky i docela zajímavých vláken a lidi tady z Tebe má tak akorát srandu. Neznám Tě a možná jsi v reálným životě docela fajn kluk, ale tady prostě vystupuješ jaku ultimátní hlupák. Dál už na Tvé výpotky reagovat nebudu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 22. 10. 2018 14:50

BeatsAudio : Vidíš.... Možno mám svojský štýl diskutovania vo fórách, ale... vidíš, že so mnou niektorí súhlasia... takže nie som "diskusný parazit"... áno, som "individualista", ale ... no a ?
Späť k téme...LOPO_X potvrdil, že tebe doporučované ORIVETY PRIMACY za svoju cenu sú ZLÝ kup, pretože sú oveľa lepšie možnosti (to aké, to už vedia iní, netvrdím, že viem všetko).
Zdenda.Miky zas písal v tomto topicu, že Ibasso IT01 sú citeľný upgrade z Phonak PFE 112. Čo už potom Whizzer A15 Pro Haydn, ktoré sú ešte bližšie podaním ku PFE 112, ale ešte možno o triedu lepšie technicky než IT01 ? ... A to sme na cene 3k Kč... Vidíš, radil som ti zle ? Neradil. Ale NOWOCAYN je podľa niektorých tu retardovaný, pretože ak napríklad chce tvrdiť že Lexus je lepší než Octavia, tak najprv musí obe autá vyskúšať, a testy niektorých ľudí, ich skúseností (o ktorých čítal) proste nemajú váhu, lebo on sám v tých autách nejazdil...

Od čoho som ťa (možno) uchránil ? Od toho, aby si nekúpil tie svoju cenu si neobhájiteľné Etymotic, a za svoju cenu "nič moc" Primacy.... Ale nie - mrazíkovo, _daRK nesúhlasia s tým čo napíšem.... A TO LEN PRETO, LEBO VEDIA, ŽE SOM TIE SLÚCHADLÁ (Primacy, IT01, PRO HAYDN, ETYMOTIC ER3SE) NEVYSKÚŠAL...
Ale vidíš, aj tak mám pravdu.
Ak neveríš, kúp si (z netu, aby si mohol vrátiť) PRIMACY, ER3SE, IT01 a A15 PRO HAYDN.... A stav sa, že posledné dvoje budeš hodnotiť najlepšie... A stoja pritom polovicu z toho čo prvé dve menované...
A potom, že NOWOCAYN je na smiech, radí bludy, atď...

;-)

-- 22. 10. 2018 16:03 --

mrazíkovo : Ale veď moje odporúčania nepriamo podporili Zdenda.miky a LOPO_X ..... NETVRDÍM, že títo dvaja členovia sú moji "kamoši", alebo že ma majú radi... Alebo že so mnou súhlasila vo všetkom čo tu píšem za tých pár rokov.... Tvrdím, že aj oni si všimli dosť divné rady ktorú tu padli, rady, v ktorých sa odporúča kupovať slúchadlá maximálne tak PRIEMERNÉ za svoju cenu 6k Kč, s tým, že sa im vyrovnajú, alebo ich predčia mnou menované slúchadlá za 3k Kč...

Takže je úplne fuk, kto tu má "aké meno" v zmysle, koľko slúchadiel už vlastnil, počul, keď v konečnom dôsledku dáva také mizerné rady typu slúchadiel za 6k Kč, ktoré sú dnes úplne dorovnané, až prekonané 3k Kč slúchadlami....
Za tým si stojím.
Seberelfexiu nepostrádam, poznám kopu mojich nedostatkov. Mám však zdravý rozum, a informácie nasávam ako huba. Všetky skúsenosti so spomínanými slúchadlami aké odzneli na tomto fóre som si zapamätal takmer ako počítač.
Kto má pravdu v tomto prípade ? Ja, LOPO_X a Zdenda.miky
Do čoho sa absolútne nevyznám ? Telky, zosilňovače, reproduktory, satelitné prijímače a im podobné krabičky... Keby som čoby trochu váhal v mojich odporúčaniach ohľadom týchto in-earov, ver mi, že by som sa nezapojil do diskusie. Nezabudni, akí ste z nich boli všetci unesení...... Z Primacy nebol unsený nikto. A z ER3SE je unesené len malé percento ľudí, ktorí majú radi stiesnené podanie bez života, zato však s chirurgickou presnosťou... No "jedna paráda" na rock, pop-rock, pop, dance... :D A o orchestri už radšej absolútne pomlčím...
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků