Jaké repro k Denon DRA-N4

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stiold 13. 8. 2018 03:31

Ahoj, do malého pokoje 20m2 jsem pořídil Denon Ceol Piccolo DRA-N4, hlavně kvůli konektivitě a úspoře prostoru.

Parametry:
Výstupní výkon (6 ohm, 1 kHz) 40 W / 4 ohms
počet kanálů 2
Frekvenční odezva (Analogový vstup) 20 Hz - 20 kHz
Poměr signálu a šumu (audio) 86dB


Těď řeším, poraďte jaké repro?

Primárně chci bez subwooferu, takže 2+0.
Nejsem si jist co ještě receiver utáhne a z čím už se bude trápit.
Finance cca 12000,- za nové.
Také uvažuji o nějakých bazarových Caton, Heco, nebo Elac. Malá podotázka, vyplatí se koupit 20-25 let staré soustavy?

Díky za odpovědi.
stiold
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 8. 2018 06:28

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 13. 8. 2018 09:15

V posledním Stereo & Video je pěkný test na regálovky do 10.000,- CZK. Třeba to při výběru pomůže ! ,-)
http://www.stereovideo.cz/aktualni-cislo/
Hodně zdaru.
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stiold 13. 8. 2018 18:56

Díky za rady, podívám se na to.
A co má druhá otázka? Jaká jsou rizika koupě 20-25 let starých soustav? Platí zde analogie s novými auty které stojí za ****.
stiold
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 13. 8. 2018 19:48

Vzhledem k tomu, že ten zesilovač je docela odrbaná spotřebka, tak bych vybíral viz. test regalovek do 10k, protože největší brzdou bude nejspíš Denon.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 8. 2018 19:58

Ten Denon je mikrosystém se vším všudy a podle mého názoru je zbytečné dávat za repro k němu 12 tis. Repro vlastní značky SC-N9 vyjdou na cca 2600,-, v hifibazaru 1500,- a měly by být dostatečné.
Pokud doufáš, že s dražšími repro bude zvuk násobně lepší, nejspíš budeš zklamaný.
K tomuto systému bych 20 let staré repro nedával, ne že by to nehrálo, ale přece jen byly takové soustavy laděny na tehdejší železo, jak zvukově, tak parametrově. Volil bych nové menší regálovky s vyšší citlivostí, např.
http://www.rodel-audio.cz/produkty-klip ... etail-1452
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 13. 8. 2018 20:33

K tomu Piccolu jsou ideální q acoustics 3020.Nic dražšího nevyužiješ.Tahle kombinace je osvědčená a doporučovaná např. v Polsku.Ty QA 3020 mám v ložnici a hrají vážně moc dobře .Líp než mnohem dražší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 8. 2018 06:25

Kvalitu zvuku mnohem víc ovlivňují reprobedny než zesilovač, proto není vůbec od věci, aby cena beden převyšovala (klidně i 2násobně) cenu zesilovače.

Jakékoliv "ladění" starých beden na tehdejší železo je nesmysl. Není vůbec žádný problém připojit k sobě i 20 let věkově vzdálené komponenty, pochopitelně za předpokladu jejich 100% původního technického stavu.

Nákup až 20-25 let starých beden má svá rizika (zteřelé závěsy, vyschlé elektrolyty ve výhybkách...). Proto když už, tak bych doporučoval nějakého zavedeného prodejce s možností alespoň krátkodobé záruky "na odzkoušení".
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Largo 14. 8. 2018 12:53

Denon DRA- N4 mám v spálni a nie je to žiadne “ odrbavatko” nenechajte sa znechutiť . Hra to rovnako dobre ako xnasobne drahšie prístroje . Mám k nemu firemné repro Denon sc N4, ktoré som povodne chcel vymeniť za niečo lepšie , ale hrajú dobre a na tu veľkosť akú majú tak aj veľmi dobre basy. Hoci ma Denon “ len” 2x 40 w , na malú miestnosť to bohato stačí, streamovanie cez wifi je spoľahlivé , internet radia aj zo serveru, rovnako Spotify a čokoľvek cez AirPlay .
Kecy o tom, že to nemôže za tie peniaze hrať dobre si nevšímajte . Ich autori by rozdiel v slepom teste nerozoznali.
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 8. 2018 13:08

Nevšiml jsem si, že by někdo psal, že to nemůže dobře hrát, jen že by repro mělo být adekvátní parametrům zesilovače, tj. výkon, impedance, citlivost.
Pokud bych měl vyčerpat celý udávaný rozpočet, volil bych HECO Aleva GT 202, ale nejlepší bude vzít tu krabičku do kapsy a skočit do nějakého studia na poslech několika bedniček v různých cenových kategoriích a pak se rozhodnout, zda investovat celou částku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Largo 14. 8. 2018 14:05

Q acoustics 3020 mám v inej miestnosti, sú skvelé na pop a akustiku, majú čisté a jasné stredy a výšky . Na môj žáner ( blues a bluesrock ) mi chýbali basy. Doplnil som sbw ( Audiopro addon C sub). Dnes by som volil iné repro, keby som nechcel sbw. Zaujali ma Polk audio signatur S 20 , hoci 8 Ohm ale so slušnou citlivosťou , to by mal ten Denon zvládnuť .
Pripadne Dynaudio emit 10 (20) ale to už je cez rozpočet
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 14. 8. 2018 14:50

Polk audio signature S 20 je také dobrá volba.Budou mít více basů než QA 3020. Dynaudio emit 10 vyžadují silnější a lepší zesilovač.Jinak je to taky o zesilovači.Když jsem zapojil 19 kg Kenwood da-9010 2x 175 W tak basů a dynamiky rozhodně bylo dost a QA 3020 se rozehráli velmi slušně.Mají sice své limity,ale pořádný zesilovač z nich dostane skvělej zvuk.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 14. 8. 2018 16:02

Denon a polk audio jedna firma jest,rozumi si bajecne,ale ja bych se priklonil i k tem denonackejm bedynkam,rozhodne v pomeru cena vykon budes spokojenej a usetris zbytecne vyhozeny prachy,protoze nekolikanasobne drazsima bednama bohuzel nedostanes s tim all in one nekolikanasobne vetsi kvalitu,to je proste letama proverenej fakt!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Largo 14. 8. 2018 16:24

Tiež si myslím , že nespraví chybu. Ja som si tie malé denon repro nechal, hoci som ich spočiatku k DRA N4 kupoval s predstavou, že ich vymením za niečo lepšie . Ale hrajú tak dobre, že nemám dôvod na zmenu. Sú optimalizované
pre daný prehrávač a dokonca v menu je na to aj položka .
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod stiold 17. 8. 2018 06:57

Díky všem za podněty.
stiold
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků