Regálové reproduktory + subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 24. 6. 2018 17:05

To porovnavanie s Dynaudiami Emit 20 nie je zas tak celkom fer, pretoze tie Riha su takmer 2x drahsie. Cenou presiahli napr. Xavian Perla alebo Aurum Cantus 2SE MKII (dokonca siahaju skoro k Aurum Cantus 3SE MKII), cim nechcem povedat, ze nehraju dobre (ci vynikajuco), len aby sa brala do uvahy aj cena tychto malych regaloviek. Este by som sa spytal ForeignerOnEartha na nizke frekvencie (basy) u tych Riha pri tichsom posluchu, pretoze aj Brezina tvrdi pri teste Nano S Plus, ze tichy posluch im nie uplne vlastny a to su Nano S Plus stlpy (aj ked relativne male) s podobnym osadenim ako Nano M Plus, co su regalovky.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 6. 2018 00:19

Já nepořádám mistrovství světa malých reprobeden ve dvou cenových pásmech, protože mně jaksi účastníci hromadně neklepou na dveře. Zároveň už vím, že potřebuju několik hodin poslouchat v domácím prostředí, takže jsem pro to udělal, co šlo. Prostě výrobce RIHA mám téměř jako souseda, takže jsem nejprve mohl tam v klidu a pohodě porovnat Basic a Plus a pak si jedny z nich půjčit domů. Předtím jsem slyšel všechno, co se dá, v plzeňské HiFFi prodejně a Xavian Bon Bonusy jsem dokonce koupil s tím, že je kdyžtak vrátím, což nedělám rád, ale ve chvíli, kdy jsem je kupoval, jsem ještě nevěděl, že mě RIHA tak osloví, takže jsem byl přesvědčen, že Xaviany koupím, jelikož mně je doporučovalo snad 10 lidí, kteří se seznámili s prozatimními výsledky mého vybírání. No a ten velký cenový rozdíl pochopitelně vnímám a pokud by mně Bon Bonusy vyhovovaly, tak je koupím a drahé RIHA Plus prostě vrátím. Celou dobu vybírám v kategorii 10 - 18 tisíc a ještě jsem to nevzdal, tedy konkrétně všechno zklamalo, ale Bon Bonusy ještě mohou rozhodnout, že do té dražší kategorie prostě nepůjdu. A když půjdu? Tak bych asi správně měl porovnávat s repro do výšky 36 cm v příslušné cenové kategorii. Jenže jak? Kolik různých beden za třicet si půjčím domů na 2 dny? A přehrají RIHA repro tak dramaticky, abych se nějak krkolomně snažil vybírat další měsíc? Dnes jsem do RIHA repro poslal Vivaldiho 4 roční období, což rozhodně není snadné zvládnout a bylo to úplně O.K.
Tichý poslech s tím NAD zesilovačem mně připadá O.K. Co se týče basů, tak vzhledem k tomu, jak jsou malé, tak velmi příjemně překvapily, ale pravda je, že třeba u Power of Love od Jennifer Rush mají bicí dva vrcholy okolo 40 Hz a 90 Hz, no a v Sennheiser HD 660 S sluchátkách tedy slyším hlubší bicí, než z těch RIHA beden, ale asi těžko můžu chtít, aby nějaké jiné malé, byť drahé repro v podobné ceně podaly basovější složku bicích v oblasti 30-50 Hz stejně jako v oblasti 80-100 Hz.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 25. 6. 2018 06:51

To si ma zle pochopil, ja ta nekritizujem. Pristupujes k tomu velmi dobre v ramci svojich moznosti. Je dobre, ze tu mame domacich vyrobcov, ktory navrhuju a vyrabaju repro, ktore konkuruju "komercnym" vyrobcom (a vela krat su lepsie), aspon mame ako zakaznici na vyber.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 6. 2018 09:36

Za krátkou dobu poslouchání jsem si stihnul všimnout, že značky mají obvykle svůj charakteristický zvuk, který se směrem k vyšším a dražším řadám i k větším objemům vylepšuje, ale stále ta odlišitelná charakteristika tam je pokud se výrobce nerozhodně o úmyslně něco jiného. Tak jsem zjistil, že Dynaudio má nějakou charakteristiku, Dali a Focal taky, překvapilo mě jak levnější regálovky i dražší sloupy Dali jsou si zvukově podobné, no a totéž jsem slyšel i u RIHA Basic a Plus. Prostě u Basic ten středobas už něco nezvládal a Plus zahraje charakteristickým RIHA zvukem bez ztráty kytičky i obtížné pasáže klasické hudby.
Předpokládám, že něco podobného bude i u Xavianů. Takže si budu muset z Bon Bonusů asi ty Joy a Perly nějak domyslet. Kdyby to domyšlení vypadalo, že ty RIHA Plus zřetelně přehrajou, tak budu muset pokračovat ve výběru a vrátit Bon Bonusy osobně a odvézt si z Hostivaře ty dražší.
I když vlastní uši jsou vlastní uši, tak koukám na naměřenou fq křivku RIHA i Xavian Bon Bonus, Joy a Perla, tak RIHA má 45 Hz stejně hlasitých jako 100 Hz a směrem do středů a výšek je celkem vyrovnaná křivka výš, zatímco Bon Bonus překřičí na 100 - 200 Hz těch 40-50Hz o hodně, Joy jde strmě dolů pod 60 Hz a Perla je vzorně vyrovnaná od 80 Hz dál a pak klesá. Tam je mezi 40-50 Hz a 100 Hz asi 15-20 dB. To jsou v basech tak rozdílné charakteristiky, že akustické nástroje budou mít úplně jinou barvu.
Slyším to i u sluchátka versus repro, jak bicí a basa zní jinak když ve sluchátkách slyším hodně dolů.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 25. 6. 2018 13:44

anton12345 píše:To porovnavanie s Dynaudiami Emit 20 nie je zas tak celkom fer, pretoze tie Riha su takmer 2x drahsie. Cenou presiahli napr. Xavian Perla alebo Aurum Cantus 2SE MKII (dokonca siahaju skoro k Aurum Cantus 3SE MKII), cim nechcem povedat, ze nehraju dobre (ci vynikajuco), len aby sa brala do uvahy aj cena tychto malych regaloviek. Este by som sa spytal ForeignerOnEartha na nizke frekvencie (basy) u tych Riha pri tichsom posluchu, pretoze aj Brezina tvrdi pri teste Nano S Plus, ze tichy posluch im nie uplne vlastny a to su Nano S Plus stlpy (aj ked relativne male) s podobnym osadenim ako Nano M Plus, co su regalovky.


Rád bych k tomu řekl to, že hrát potichu záleží na X faktorech, rozehranost beden, kvalitě zesilovače a třeba také na regulaci hlasitosti a i akustice v místnosti...

k cenám - reprosoustavy RIHA, to je především zakázková výroba, nemůžete cenu porovnávat s cenou komerční bedny jako je např. Dynaudio, to prostě nejde. Jsou tu z zcela rozdílné faktory kolik co stojí, výrobní postupy atd, a dle toho pak vyjde výsledná cena s DPH, která si myslím je velmi příznivá co se do kvality zpracování a výsledného zvuku týče.

Pavel K.

-- 25. 6. 2018 15:03 --

zino333 píše:@p79avt: Pozeral som Vaše stránky a galériu. Máte to veľmi fajn. Okrem niektorých repro (podľa výzoru tipujem, že používate podobné výškové meniče od SEAS ako PMC) ma zaujalo že robíte aj zosilňovače a chystáte aj niečo pracujúce v triede A. Možno by nebolo na škodu pokúsiť sa prísť s niečím aj pre slúchadlá. Najmä v našej oblasti teraz konkurenciu svojim pomerom kvalita/cena na trhu pomerne valcujú výrobky od Schiit a Audio-gd. Nerozmýšlali ste aj nad touto sférou?


Moc děkujeme, Sluchátka - v této oblasti máme v předzesilovačích RIHA možnost modulu sluchátkového zesilovače a to především proto aby se dala využívat relátková regulace hlasitosti, aby předzesilovač mohl sloužit jak pro zesilovač pro bedny a také možnost sluchátek. Tím nemá smysl vyrábět nějak speciální sluchátkový zesilovač v jiné skříni.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 6. 2018 16:23

Tak mám doma oba české zástupce. Xavian Bon Bonus a RIHA Nano Plus M.
Srovnávám je po přepojení kabelů v zesilovači, takže je tam nějakých 10-15 sekund zdržení, kvůli kterému je porovnání podstatně obtížnější, než jedno přepnutí na dálkovém ovladači.
Po těch pár přepnutích bych udělal velmi předběžný můj velmi subjektivní závěr vyplývající z mého vnímání, mých uší, mých zkušeností a mých skladed:
RIHA hrají dokonale, Xaviany mají absolutně nejlepší poměr zvuk / cena.
Vím, že každý kousek směrem k dokonalosti už je moc drahý, tak je to všude. Měl jsem zatím příliš krátkou dobu k rozhodnutí, zda mně osobně to dnes za ty prachy stojí nebo ne. Obě dvě možná rozhodnutí považuji za výborná. Chci mít pocit, že jsem za tak málo peněz dostal takovou hodnotu nebo chci ten pocit, že jsem si koupil dokonalost? Nevím, nevím, nevím..... Mám ještě nějakou dobu k poslouchání, rozhodování, rozležení v hlavě. Ale nedá se udělat špatné rozhodnutí.
Nerozehrané Xavian Bon Bonusy zvládly Dvořákovu "New World Symphony - Allegro Con Fuoco" a mám po těch výběrech dojem, že nic těžšího už bedýnkám předhodit nejde, aby to navíc ještě bylo hudebně hezké a ne nějaký samoúčelný technický test.
RIHA Plus totéž zvládnou s jasně větší jistotou, ale zase za ty prachy, no a RIHA Basic jsou v tom zřetelně horší, než Xaviany. Můžu se domýšlet, že Xaviany Joy či Perla by byly stejně dokonalé. Nicméně fakt to celé na mě dělá dojem "zlatých českých rukou" (jasně plus Ital v Čechách, ale nakonec Karel IV a další taky nebyli zrovna čistokrevní Češi), protože oboje malé reprobedny podle mého dojmu utekly zahraniční konkurenci tak, že bych si přál, abychom i v ostatních oborech tohle předváděli. V reprobednách jsme tu Evropu již "dohnali a předehnali". :-)
Jak vyjádřit ten kousek, který má RIHA Plus před Xavian Bon Bonus? Ty RIHA jsou podstatně, podstatně těžší. Když jsem je přendaval na stojáncích, tak si toho nelze nevšimnout. A ten dojem té váhy se nějak přetaví do toho zvuku, spíše pocitově, než že by šlo o nějakou chybu těch lehčích, to ne.
Když jsem na Xavianech poslouchal asi 15 skladeb, tak někde jsem si říkal - takhle to tam fakt je? Budu si to muset poslechnout na RIHA, u kterých jsem tenhle dojem neměl nikdy.
Zatím jsem zkontroloval přepínáním asi 3 místa. Dojmologie, je to rozdíl, za kterých bych dal určitě polovinu cenového rozdílu. Ale celý? Pokud bych si řekl: "řešení natrvalo", pak asi jo. Anebo to udělám jinak: nechám si od pana Pavla K. pustit něco fakt drahého, aby ten milník "budoucnosti" byl tam, kde má být. :-D Nejsem nejmladší, ale když člověk ještě přemýšlí o buoucnosti, není nekonečně starý. ;-) Teď musím pracovat, pak se večer se ženou zase vrátím k poslechu a třeba bude všechno jinak.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 25. 6. 2018 23:23

Tak na stranu Bon Bonusů se rozhodně postavila manželka, ale poslechem, ne kvůli financím, protože jsem jí neřekl, co právě hraje, a z blízkosti beden to nemohla ani snadno poznat, dokonce se i tím směrem schválně nedívala.
Opět použila podobný argument jako už opakovaně, prý RIHA příliš zdůrazňuje hlavní hlasy a hlavní nástroje, zatímco Bon Bonusy mají znělé všechno. Nesouhlasím s tím, RIHA jsou prostě jen o něco přesnější, pevnější a jistější.
Nicméně nakonec rozhoduje to, že sluchátka podávají stejně nejprokreslenější výsledek v celém frekvenčním rozsahu a sluchátka jsou tedy můj individuální poslech, zatímco bedny jsou rodinný společenský poslech, takže tam je to o konsensuálním přístupu a já rozhodně s Xavian Bon Bonus nemám problém. Proč dávat takový cenový rozdíl za ten soukromý můj vnímatelný kousek navíc, když stejně ve sluchátkách je ten kousek ještě podstatně větší.
I obtížně zahratelná klasická hudba v Bon Bonusech zní bez průšvihů. V RIHA plus zní jistě, což samozřejmě je rozdíl. Navíc musím s obdivem konstatovat, že jsem nenašel skladbu, ve které by RIHA Nano Plus M měly slabé místo. Všechny skladby zahrály IMHO tak, jak si zaslouží. Přesto to nestačilo na to, abychom se pro ně rozhodli.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 26. 6. 2018 05:10

Bon Bonusy se hodně zlepší až budou rozehraný. Ten rozdíl je hodně veliký.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelDos 26. 6. 2018 16:35

v tehle poslechovych podminkach vubec nezjistis jak co hraje. Imho jsem starsi nez ty, ale takove vetesnictvi nemeli v obyvaku ani moje rodice
PavelDos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 6. 2018 20:13

Díky Vám a všem dalším konzultantům je komplexní upgrade ukončen a budeme moci přikročit k cílovému smyslu toho všeho.

Výchozí stav:
a) 7 let stará HD televize s úhlopříčkou něco přes 80 cm
b) většinou mp3 128 kbps
c) stará zvuková karta Maya v pracovním PC -> uzavřené Sennheiser eH 250
d) mini PC ZOTAC s onboard zvukovkou, výstup optikou do AV receiveru Panasonic SA-XR 30 starý 15 let, déčkový,
Sony bedny z 20 let staré mini HiFi věže 8 mm dřevotříska + plast na přední stěně, obyčejná dvoulinka k bednám

Nynější stav:
a) Sony Bravia KD-49XE9005
b) flac z vlastněných CD, flac a mp3 320 kbps koupené, .... atd.
c) ARCAM irDAC-II přes asynchronní USB -> Sennheiser HD 660 S
d) mini PC ZOTAC -> asynchronní USB do DragonFly Red (shodný DAC s Arcamem) -> NAD C326BEE -> Xavian Bon Bonus, Audioquest kabely mezi vším

Teď zbývá sehnat software, který dokáže vytvořit synchronní časování slideshow fotografií a playlistu hudby. Prostě totéž jako když člověk ve stříhacím software přesně v čase poskládá video- a audio- stopu videa, ale neslučovat to a nerekomprimovat to, ideálně fotografie i hudbu nechat v původním tvaru, jen prostě synchronizovat playlist fotografií i playlist hudby. Nic víc, to stačí. A pak už jen vybírat co se k čemu hodí. Vlastních fotografií je dost, byly pečlivě vybírány a upravovány, aby nesly emotivní složku, a vhodná hudba je spíše hudba vážná. I když....
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 26. 6. 2018 20:26

Takže si uprednostnil Xaviany pred Riha. No v oboch prípadoch by to boľa správna voľba, tu bolo len otázkou čo ti vzhľadom na Tvoje možnosti dávalo väčší zmysel. A aj keď sa tu asi väčšina zhodneme, že nám tak nejak vnútorne vadí tá Tvoja archaická obývačka a považujeme ju za čisté zlo v Tvojom prípade (vyhoď to, spál to!), napriek tomu aspoň mne sa veľmi páčilo ako si k tomu pristupoval a kam si sa posunul. Teraz užívaj! Mňa tu tá Tvoja cesta dosť bavila. :)

Ale s tou obývačkovo stenou si aj tak ignorant...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 27. 6. 2018 07:51

zino333: nám se prostě holé zdi nelíbí. No a i když obýváková stěna z roku 1990 není nic úžasného, tak dnešní nábytek je úplná katastrofa. Ta stěna je na rozdíl od dnešního nábytku aspoň pevná, že se ani nehne. Nesnáším nábytek, který rozkývám prstem. Kdybych si mohl koupit nový hezký dřevěný nábytek z masivního dřeva, tak si ho koupím. Velkou knihovnu a hodně uzavřených prostor, do kterých se nepráší. Já stále tisknu fotografie na kvalitní papír (A4 a A3), originál CD a DVD nevyhodím jak kvůli řekněme nabývacím právům, tak jako asi kvůli nejbezpečnějšímu způsobu uložení (lisováním), papírové knižky nevyhodím, i když máme čtečky, dárky se taky nevyhazují pokud se nám líbí, z broušených skleniček pijeme, prostě věci mají sloužit nám a ne my věcem. I když se na jedné straně snažím o nejlepší zvuk, nebude mně audio sestava přikazovat, že mám něco vyhodit, co se mně hodí, stejně jako mně fotografování nepřikazuje co se mně má líbit a je mně jedno jestli dodržuji momentální někým vymyšlená pravidla. Člověk má ke všemu dojít svou svobodnou vůlí, jinak je to bezcenné. Má si nechat co nejvíce poradit, ale jeho svobodná vůle musí odmítnout jakoukoliv radu, se kterou se neztotožní. Žijeme své vlastní životy a pokud všechno děláme svobodnou vůlí, neseme za svůj život absolutní zodpovědnost a nemůžeme se vymlouvat na to, jak nám ostatní zkazili život, kde bychom byli, kdyby okolnosti. Jsem přesvědčen, že za všechno ve svém životě jsem zodpovědný sám. Nikdo mně nezpůsobil žádnou újmu, nikdo mě nezabrzdil, ale ani nevyrobil nezasloužený prospěch. Všechno dobré i špatné si zasloužím. Ale pečlivě analyzuji veškeré vědění lidí okolo, protože je v něm obrovské bohatství. Lidi okolo jsou to nejvíc, co máme, všichni jsou poklad a jsou poklad proto, že si jimi nenecháme řídit svůj život. Lidi můžeme mít rádi, pokud jsme nezávislí a nechceme ani jim řídit život ani se řídit jjimi, přesto se ale zajímáme o ně, jejich názory, jejich rady a doporučení, ale k sobě si to pouští pouze svobodná vůle. Takže i kdyby vznikla petice, abych spálil obývákovou stěnu jako Zeman červený trenky, tak se budu řídit výhradně tím, jak se mně líbí. :-D
Jiné lidi dráždím zase rozsahem muziky, která se mně líbí. Dot lidí nepochopí, jak můžu po sobě poslouchat: Friderica Chopina, ABBu, Uriah Heep, Sarah Brightman, Hanu Zagorovou, Antonína Dvořáka, Smokie, Hanse Zimmera, Vangelise, Honzu Nedvěda, Pavla Lohonku Žalmana, Lucii, Nazareth, Bee Gees, Vivaldiho, Simona a Garfunkela, Marii Rottrovou, Waldemara Matušku, Leonarda Cohena, Scorpions a Vojtu Kiďáka Tomáška. :-D
Tak proč ne přes Xaviany, co? :-D :-D
A třeba si někdy ještě koupím velký RIHA sloupy! ;-) Až se má svobodná vůle rozhodně, že se někam vejdou. :-D
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 27. 6. 2018 08:53

:tleskani
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 27. 6. 2018 09:29

Rozviň svůj klid a nedej se ovlivňovat ostatními. Každý má jiný vkus a vyhovuje mu něco jiného, stejně jako každý poslouchá tu "svou" muziku.
Třeba časem zjistíš, že stačí pár drobných úprav, něco přesunout, nebo se rozhodneš pro kompletní reorganizaci prostoru, nebo naopak všechno necháš tak jak je.

Každopádně bylo zajímavé celý proces výběru sledovat.
Jen mě napadlo, proč jsi třeba nezkusil od xavianů ještě regálovky Joy, které jsou jen trochu dražší než BB, ale stále výrazně levnější než RIHA. Měly by stát trochu výše nad Bon Bonusy.

-- 27. 6. 2018 11:10 --

Kousek diskuse z testu JOY:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... gLo1fD_BwE

Jaroslav Pavlas
Dobrý den,
zajímalo by mě prosím Vaše srovnání i se základním modelem Xavianu - Bonbonus. Jedny “Bonbony” vlastním, koupil jsem je nedávno na zkoušku a jejich zvuk mě velmi pozitivně překvapil. Ve srovnání s vlastněnými KEF LS50 se mnohem pohodověji poslouchají i velmi dlouhou dobu a jejich středy jsou vážně okouzlující. KEFy mě v přímém srovnání vyznívají trochu drsnější a na středech méně přirozenější. Přitom poslouchám hlavně hudbu syntetického charakteru (synthpop, darkmusic apod…) :-). Poslouchám je na zesilovači NAD 390DD v místnosti cca 17m2. A ještě by mě prosím zajímalo, kdybych si pořídil nějaký vyšší model od Xavianu (Joy, Perla), tak zdali by byl jeho přínos v rámci žánrů které poslouchám a mojí poslechové místnosti nějak znatelný.

Hezký den

JP


Odpovědět

Sdílet ›


Avatar
Daniel Březina, šéfredaktor REDAKCE Jaroslav Pavlas • před rokem

Dobrý den,

ono celkem vypovídá i to srovnání podle ceny - Joy jsou prostě výrazně lepší. Jdou hlouběji, mají mnohem otevřenější a klidnější, čistší středy a celkově jsou živější. Pokud se Vám líbí Bonbonus, měl byste být z Joy nadšený, asi tak. Perly na Vašem systému asi nebudou mít takový poměr cena / výkon jako Joy. Ale pokud uvažujete o změně, s Joy bude změna k lepšímu jasná, řekl bych.

KEF LS50 jsou ultra transparentní a jsou velmi, velmi citlivé na to, jaký zesilovač k nim připojíte. Ten neklid tak bude spíš kombinací s elektronikou. Ale souhlasím, že oproti Xavian jsou podstatě techničtější, jsou to takové studiové analytické monitory.

Pěkný den

DBb
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 6. 2018 10:19

Vyzerá to tak, že to máš v hlave zrovnané a to sa mi páči. Málokto si vie tak dobre obhájiť svoj názor a má jasno v životných prioritách.

Vzťah k tým fotografiám plne chápem. Sám som hobby fotograf (ak chceš, pozri môj blog čo mám v podpise) a tiež viem čo pre mňa fotografie znamenajú.

A čo sa tej obývačky týka, tam budem ale stále namietať. Išli by aj u Teba vyriešiť kompromisy medzi úložnými priestormi a povedzme miestom pre repro. Všetko ide. Vždy je spôsob. Ale už som ticho. Dôležité je aby si bol spokojný ty s manželkou a čo si myslíme my tu, to je v konečnom dôsledku úplne nepodstatné... :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků