Panasonic TX-65FZ950E [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 16. 12. 2018 11:54

Já jsem reagoval na
MgX píše:Čím jde Panasonic do kopru? Tím, že má stále špičkový obraz? Že to není otázka jen jednoho modelu v jednom roce?

Protože FZ800/FZ950 vskutku má co nabídnout, ale ten zbytek nabídky moc ne.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 12. 2018 11:57

No, ja bych to rekl jinak... za kilo si dovedu vybrat lip. Vy ne? :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2018 12:45

Obrazově momentálně ne. A že jsem toho už viděl celkem dost. Mimochodem lze koupit za nižší cenu, než doporučených 99900.

-- 16. 12. 2018 12:51 --

kvok píše:Já jsem reagoval na
MgX píše:Čím jde Panasonic do kopru? Tím, že má stále špičkový obraz? Že to není otázka jen jednoho modelu v jednom roce?

Protože FZ800/FZ950 vskutku má co nabídnout, ale ten zbytek nabídky moc ne.

Ano, a já opakuji, že toto vlákno není v diskuzi o Panasonicu jako takovém, ale o konkrétním modelu, který svoji kvalitou navazuje na další, obrazově mimořádně kvalitní TV této značky. Název jasně napovídá. Dál se s Tebou nepřu, netvrdím, že nemáš pravdu, ale je celkem důležité věnovat pozornost nadpisu a psanému textu v prvním příspěvku.

Občas mně to připadá, jakože budeme kritizovat vše od konkrétního výrobce, nehledě na reálnou kvalitu určitého modelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 12. 2018 12:52

MgX píše:Ryan Giggs k čemu Sharp, když ho nemůžu mít, protože... ? Je velká škoda, že už nedodává/nedělá své špičkové panely ostatním, tak jako dřív. Byla to extratřída.

Přátelé, tento OLED od Panasonicu má pořád co nabídnout.

Niektori od Sharpu ešte panely beru.

Tento oled ma čo ponuknuť, akurat že FZ800 je presne to iste za menej peňazi. Je nejakych 15000,- lacnejši, tak ten FZ950 veľmi vyhodny kup nie je. Ma naviac len soundbar a za tych 15 litrov si vieš kupiť lepši zvuk. Resp. aj za o dosť menej, minimalne porovnateľny.

Bohužiaľ FZ800/950 a snaď ešte tie 40" FHD modely su jedine o čom sa u Panasonicu oplati uvažovať. Ta kritika je na mieste, lebo odraža realitu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 12. 2018 15:17

Jak vidím, stále je to tady stále stejné ... Pořád se zde háže špína na PANASONIC!

Nepomůže ani to, že je PANASONIC v High End-u stále to nejlepší, co si může běžný smrtelník koupit, nepomůže ani neustále dookola omílané, že tím nejdůležitějším parametrem u jakékoliv TV je pouze KVALITA samotného obrazu ... Vše ostatní je podružné, nebot´ samostatné komponenty budou VŽDY mít lepší parametry, než jakýkoliv "univerzální" hybrid! Ale typický rozežraný Čecháček by rád za cenu Trabanta v obýváku Rolls Royce ...

Je směšné, že k těmto High End komponentům se musí vždy "odborně vyjádřit" hlavně ti, co s tím nikdy nepřišli do styku a co si to ani nikdy nekoupí!

A nejvíc mně vždy pobaví zdejší "expert" Giggs. Ten nikdy na téma PANASONIC nezklame a okamžitě nezapomene tlačit ostatním do hlavy své "pravdy" a alternativy, jako třeba tu, že například takový kolotočářsky barevně nastavený Philips toho nabídne stejně za méně peněz! Lžeš a záměrně uvádíš zkreslené informace. PANASONIC je na tom cenově momentálně stejně jako Philips. Navíc na CZC.cz nabízí k tomuto OLED-u i bezzrcadlovku GX800 stejné značky!
Philips je barevně absolutně mimo a aby se mohl PANASONIC-u přiblížit, tak potřebuje profesionálně ( a světe div se - za nemalé prachy) dokalibrovat ...

P.S. A rozdíl mezi 800 a 950 není jen v soundbaru TECHNICS, ale i ve dvou prosvětlených a v broušeném kovu provedených dálkových ovládačích, ty "experte" ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 12. 2018 15:26

:) malo vykricniku, :) tvuj podpis mluvi za vse :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 12. 2018 16:01

Představ si, že já se za to, co mám doma, nestydím. Už dávno jsem si zvykl, že v Čechách jsou samí netopýři a ostříži, kteří dokáží jen tak od klávesnice svým sluchem a zrakem posoudit kvalitu či nekvalitu komponentů ... 8-)
Klidně se můžeš přes SZ vyjádřit k tomu mému podpisu více, at´ vím, jak mi to hraje. Rád se nechám poučit, kde jsi to naživo slyšel, kde jsi to viděl a jaký dojem jsi z toho měl ...

Ale at´ neodbočuji od vlákna. Psal jsi, že tenhle OLED je jen jeden z řady těch dobrých. Já s ním narozdíl od tebe zkušenost mám. A na základě toho bych tě chtěl poprosit, zda bys nejen pro mne, ale i pro druhé tady napsal, který jiný OLED (značka), se může EZ950 postavit jako zcela rovnocenný soupeř v obrazové kvalitě. A při té přiležitosti se můžeš pochlubit i svým TV "zázrakem", pokud vůbec nějaký vlastníš ... ;-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 12. 2018 18:54

Tohle mě vždy fascinovalo, jak se někdo může tak nějak stotožnit s nějakou značkou - Panasonic, Aple, Tesla (nemyslím teď Tesla Pardubice),...
Jako kdyby ten člověk byl zakladatelem, většinovým majitelem a vlastníkem všech patentů a i to by snad ani nestačilo na takovou - jak to nazvat - asi případ pro psychiatry... O:-) :love: 8-D :shock: :-[ 8-P :-P :-! :tleskani :oboze :nenapadne :hm :roll: :pozor o<:)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 12. 2018 19:19

stormborec :

Velmi hodnotný příspěvek k tématu. Speciálně od někoho, kdo má doma devět let staré LCD v dvaaosmdesáti centimetrech a jen brečí, když se testují drahé High End TV ... :tleskani

P.S.

Mgx : Klidně mi to můžeš vymazat. Pro mně už to tady skončilo ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2018 19:31

stormborec Tony70 může občas přehánět. Z druhé strany má ty modely dost dobře zmáknuté. A v reálu. Což se o mnohých dalších teoreticích, říct nedá.

Jako člověk, který FZ950 měl možnost vyzkoušet, musím prostě napsat, že jakákoliv kritika obrazu, není na místě. On je tam poznat i rozdíl oproti části konkurence v dočasném vypálení. Nahodíš menu jinde, chvíli si tam hraješ a vidíš otisk. Tady nic.

A pro všechny ostatní. Ještě jednou. Toto vlákno bylo věnováno FZ950. Ale kritizujete zde LCD od Panasonicu. FZ950 je OLED, špičkový OLED, kterému barvy sedí už po vybalení. Má precizně zpracované obrazové profily a vyladěné pro každého tak, aby našel ten svůj. Kdo chce, nechá si telku ještě kalibrovat. Já nejsem člověk, který padá na zadek před jakýmkoliv výrobkem, byť by byl za milion. Těch televizorů, špičkových, jsem viděl mnoho. Ale Panasonic byl zatím jediný, který funguje na první dobrou. A to je ten rozdíl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skorky 16. 12. 2018 19:43

To dočasné vypálení můžu potvrdit (FZ800) po otiscích ani památky,to zvládli na výbornou :tleskani
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 12. 2018 22:04

Se proberte - je to jenom "bedýnka s trubadůry". Až bude pro mě cena odpovídat užitku, tak si to klidně koupím a bude mně jedno, jestli to bude Panasonic, Samsung, nebo třeba Chanchong. Nechápu akorát tu posedlost konkrétní značkou - vždyť je to ujetý - když se třeba někdo raduje, že se třeba Sharpu nedaří, protože on "fandí" Panasoniku. Tohle není fotbal Sparta vs. Slavia
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2018 07:02

Tony70 píše:
, jako třeba tu, že například takový kolotočářsky barevně nastavený Philips toho nabídne stejně za méně peněz! Lžeš a záměrně uvádíš zkreslené informace.

P.S. A rozdíl mezi 800 a 950 není jen v soundbaru TECHNICS, ale i ve dvou prosvětlených a v broušeném kovu provedených dálkových ovládačích, ty "experte" ...

Tak, tak. Sme plateni konkurenciou preto tu spinime Panasonic. Niektori jedinci su teda fakt exoti.

Ktory Philips ma "kolotocarske" farby? Neklames nahodou ty? Schvalne, urcite mas kopu argumentov a faktov ktore potvrdzuju toto mudro. Sem s nimi. Uz sa tesim ako ma argumentacne zotries.

PS: ano, dopustil som sa smrtelneho hriechu, dovolil som si nespomenut dialkovy ovladac. Kajam sa. Fanaticky fans Panaka na mna zoslu ohen a siru. Zhorim v pekle. Pojdem sa vyspovedat, snad mi bude odpustene.
V dnesnej dobe ked sa televizory daju ovladat pomaly aj zubnou kefkou je to vskutku zivotne dolezite. A len za 15 litrov, no nekup to....
S tebou je sranda no. Este daj nieco, prosim. :-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 12. 2018 11:13

Urcite ste uz videli blind test OLEd TV. (tento tam sice nebol,ale mozno zaujme niekoho)
Mne to pride obrazove +/- podobne. Skor by som sa zameral, co mi uzivatelsky viac sedi..Ci Android, ci Webos, ci...
https://www.youtube.com/watch?v=TnSWvTl5abE
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 6. 10. 2019 16:35

Nad některými příspěvky se musím jenom pousmát :-D expertů je tu opravdu hodně :tleskani
Musím podotknout,že nejsem expert ani fanatický zastánce jedné značky,ale když jsem uviděl cenu za jakou se tento model doprodával tak jsem neváhal ani chvilku bylo už poslední pár kousků....Ano není to levná tv pro každého.Takovou tv si koupí opravdoví nadšenci do kvalitního obrazu,kteří dovedou kvalitu patřičně ocenit i za ni nemálo zaplatit :shock: nebo ti co chtějí jenom ukázat,že na to mají.Běžný český divák seriálů asi ne. Ano četl jsem spousty zkušeností,testů,rezenzí a všude byla dobře hodnocena,ale není nad osobní zkušenost s tv.Nemám možnost a to asi nikdo ji porovnat s jinými tv v objektivním testu a jednoznačně stanovit vítěze.Ale i dnes je to stále to nej co lze koupit.Zatím nemám možnost otestovat tv obrazem z ULTRA HD Blu-ray disku protože stále nejsem rozhodnut který bluray přehrávač pořídit.
RADU65
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků