Koupě nové TV 65 palců - 50k - 70k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peppies 24. 9. 2018 12:22

Ahoj všem, vypadá to, že pokud mi vrátí peníze za starší TV Samsung u které se objevil 3x závada na různém panelu a já nemám nervy na další výmenu že si koupím novou TV.

A teď otázka :

Jakou TV si nyní koupit ? V minulosti jsem měl Philips s Ambilightem, bohužel SW to strašně zabil a TV v podstatě kolikrát nešla ani zapnout. Nyní jsem měl 7 řadu Samsungu (KS7002 ) S tou problém nebyl a byla vlastně první pohodová TV.

Nyní se rozhoduji mezi těmito favority :

Samsung QE65Q8FN
Samsung QE65Q7FN
Sony KD-65XF9005

Použití klasické - ponejvíce sledování TV, pouštění filmů z HDD a plánuji koupi nějaké konzole - nyní mám Nvidia Shield, kterou prozatím používám. O prvních dvou Samsung TV - nenašel jsem mezi nimi žádný podstatný rozdíl, obě mají Edge LED a tak bych se řadil spíše k té druhé levnější. U Sony se mi líbí plné podsvícení full aray akorát se obávám toho Androida zkušenosti s Philipskou byť na ni byl Android 4.2.2. mi stačili k tomu, že jsem nezapoměl a nechci se trápit s restartama a nefunkčním přepínáním programů. U TV se nechci trápit - žena by to nedala :-)
Stejně tak je pro mě velké plus bezproblémový český servis na TV ( vyzvedneme TV, opravíme a nezkoumáme ) a u těch dvou Samsungů jeden prodejce nabízí PS 4 PRO k tomu.
Cenu si představuji max 70, více ani náhodou a spíše méně je lépe. Philips pokud vím s tou kvalitou je na tom podobně jak před lety a navíc nedělá TV s VA panely ( modely 2018 ) a SW inženýrům moc nevěřím.

Máte někdo osobní zkušenost s těmito TV ? Jakmile jsem zase zabřehl do výběru a koupě TV tak jsem bezradný a neumím si vybrat.
Existují i jiné varianty ? OLED nechci ( zkušenost s vypalovací plasmou Panasonic mám ještě horší než s Philips TV ) a to , že tam existuje možnost vypálení je pro mě varovně zdvižený prst ( zvláště pokud syn bude hrát něco na konsoli ).

Děkuji všem předem za jakoukoliv reakci.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 24. 9. 2018 14:22

Jestli se ti líbí Direct Full Array a neřešíš design (propojení neviditelným kabelem např.), tak se podívej na Q8DN. Má přímé zadní podsvícení a v 65" se dá koupil za 75k.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 24. 9. 2018 15:12

Samsung QE65Q8FN a Samsung QE65Q7FN se liší jen ve vzhledu.
Vzal bych přes T-Mobile viewtopic.php?p=11872231#p11872231 Sony KD-65ZF9, ta je ještě lepší než Samsung Q8DN.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 16. 10. 2018 09:11

TV vyreklamována a uznána závada a po načtení všemožných recenzí a zkušeností lidí se nyní rozhoduji mezi Samsung QE65Q8DN ( direct LED ) a LG OLED65B8 ( OLED )

Jak jsem psal tak zpřesňuji :-) užívání TV je 70% TV večer ( Prima+Nova ) 10% filmy na disku , 10 % hraní na PS4.

Jsem na rozcestí a hodit si korunou můžu vždy ovšem vás požádám kohokoliv o radu. U OLEDu se bojím jen jediné věci a to vypálení loga či statických částí na PS4 při hraní her. Ale učaroval mě obraz OLED a kde ta černá byla dokonalá.
Na druhou stranu Samsung - ovládání znám, kvalita obrazu by měla být také dobrá a navíc by nemělo hrozit vypálení čehokoliv na obrazovce.
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 16. 10. 2018 09:24

Zadny vypaleni te bolet nemusi, pokud tv budes pouzivat normalne a jednu hru hrat treba do tech peti nonstop casu hodin, pak koukat na film, pripadne tv, skutecne to poznas nejdriv po dlouhych letech...

urcite si vzpomenes, na bachorky o vypaleni plazmy...a kdyz to tak vezmes, je mnoho plazmovych tv, jeste funguji a uplne ok... a taky dost vypalenych, proste proto, ze byly spatne, resp. nestastne pouzivany... to same se stane i na lcd... pokud ti tam pojede napr. 8h denne CT24 a pak max film v letter boxu, je celkem jasny, ze dole bude casem lista a nahore logo, ale tohle se prakticky stane na vsech typech, jenom nekde to bude trvat rok, nekde dva, nekde 5-10...

Probira se to porad dokola, ale prakticky vzato, to nema opodstatneni, pokud se nepohybujes v hranicnich podminkach (viz vyse). Zivotnost poslednich OLED panelu nasobne prekonova ony plazmy... tak ceho se bat, kdyz to vis a nebudes to pouzivat jako tydyt .) Nekdo ti sem mozna hodi dlouhodoby test od rtings, ale mej na pameti, ze to je extremni test a na starsim typu panelu, to proste doma nedokazes, pokud nemas rad neco se statickou grafikou nekolik hodin bez preruseni...

Jinak o vikendu by melo byt v datartu minus 20% na LG oledy a snad i Sony, jestli sem to dobre zahlidl, tak si myslim, ze neni co resit :)

65" LG B8 by pak prislo na 46 800kc, to je krasa

(sorry za ty edity, su hlava derava dnes)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husgvos 16. 10. 2018 18:31

Varování k obsahu: Text obsahuje sarkasmus, cynismus a možná i ironii :pozor

Pokud jde o Smart funkce, OS a přívětivost ovládání je jednoznačný vítěz Samsung s Tizen OS, je integrován také o dost výkonnější "PC" kde svižně jede i Steam Link přes Wi-Fi.

Naproti tomu u LG webOS Smart TV dokáže být :twisted: záležitost s ne moc funkčními app s celkem malou podporou, málo inovacemi a aktualizacemi.
Bohužel mluví ze mě vlastní zkušenost máme doma "smartky" od obou výrobců, kde LG je rok a půl starý model a Samsung starý model již 3 roky.

Programové přehledy a jejich management při více zdrojích signálu (DVB T2/C/S2) a větším počtu kanálů dokáže u výrobce s kratším názvem taky výrazně potěšit. Srovnání kanálů po každém "přelazení" bych ordinoval povinně jako součást jakékoliv odvykací kůry :D .

Pokud vybíráš jen podle obrazu a Smart funkce tě neoslovují rozhodni se stejně jako u monitoru, za mě vyžaduji Smart funkce, výkon a delší SW podpora kde vede na plné čáře Ťamaťunk.

Otázkou také je jak si stojí přístup LG a podmínky jejich servisu, ověřil bych si to na webu. Samsung servis na vlastní kůži dobře znáš, na podmínky CZ trhu si stojí nadstandardně.

Samozřejmě chápu částečné zklamání z kvality panelu u Samsungu. Nakonec jsem ti moc nepomohl... :hm
Shanling EM5,FiiO Q1II+X3II+K5,FiioM9
Marantz HD-DAC1+PM6006+CD6006+FiiO DK1,Pro-Ject Essential III RM(OM10)
Audio-Technica AT-DAC100+BHA100+ATH-ADX5000,ATH AD-700X,ATH-M50x,BD DT 880 600Ω,Sennheiser HD660s,HD600,HiFiMAN HE400S,iBasso IT04,TSMR-3 PRO
husgvos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BananRoman 16. 10. 2018 19:52

Mohu ti nabídnout úplně novou, nerozbalenou SONY 65 XE9305 s tříletou zárukou, tu televizi už nikde neseženeš a jedná se o TOP LCD.
Kdybys měl zájem, tak piš nebo volej na telefon 728 670 943
BananRoman
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 16. 10. 2018 20:16

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 7f-q7-2018
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 8f-q8-2018 - v názvu recenze je Q8FN, ale je to to samé jako evropská Q8DN, takže s celoplošným podsvícením
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 16. 10. 2018 20:22

LG B8 (ale klidně i Philips 873/803, Panasonic FZ800E a další OLED) je obrazově podstatně lepší než Q8D, která ani v reálném obsahu nedokáže přesvítit ty OLEDy (přitom je to hlavní disciplína, kde by LCD mohlo vyniknout). Až Q9 může obrazově konkurovat.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peppies 16. 10. 2018 20:40

Díky moc za reakce, opravdu se chci jen pohybovat mezi Q8D a LG B8 ( Philips s Ambilight je mimo mé finanční možnosti ) S vypálením jsem měl smůlu u své první plasmy a to v té době mělo být vyřešeno ( využíval jsem ji jak to jen lze šetrně ale po roce jsem to vzdal a dal ji pryč ) Poté anabáze s Philips a mnou milovaný Ambilight. Bohužel SW to zabil. TV kolikrát nešla ani zapnout/přepínat kanály. Následně Samsung , který mi poctivě sloužil a pokud bych zde neřešil problémy s panely tak bych to neřešil .

Nyní bylo téměř rozhodnuté ve prospěch Samsungu s lokálním podsvícením, ale po návštěvě krámu kde mají OLED jsem si řekl jestli nenastal čas jít do něj. Jediný červíček, který tam mám a zůstal tam po Panasonicu ST50 a tou je vypalování obrazu byť ne trvalé, ale v té době jsem měl otisky i při změně titulků při filmech a to po jedné vteřině. Proto ta obava. Pustím si PS4 - pojedu s malým nějakou hru a budu tam kde jsem byl. Pustím stanici s agresivním logem - typicky JOJ international ( ted já ho nepustím - žena se tam dívá na jeden pořad a budu se obávat, že se mi něco dočasně vypálí.
Anebo jsou obavy zbytečné a při opravdu běžném využívání TV a dodržení jistých pravidel ( nebudu pouštět čt24 po dobu celého dne ) a rozhodnu se pro OLEDku.

K OLED dává LG PS4 PRO - to si opravdu LG tak věří nebo jsem paranoik a obávám se zbytečně ?
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod Aloha 16. 10. 2018 20:53

Každý řeší vypalování ve hrách, ale u nás třeba jede hodně youtube, protože na to kouká prcek a tam taky vidím nějaké ovládací prvky vypálené a je to LCD, takže bych si dal pozor i na tohle.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 10. 2018 06:58

Pokud vim, treba u sedmickove rady lg vypaleni dokonce bralo jako vadu a panely v tv vymenovalo, ale to se tyka jen nekterych rad a jen rok 2017 a snad jen nekterych kusu (serii), toto uz maji pry osetrene a na panely 2018 se to nevztahuje, protoze se to tam pry nedeje, ja bych se toho nebal, prece jen, udavaji uz zivotnost panelu snad 100 000 hodin, drive to bylo 20 nebo 30 000 hodin, takze tusim, ze tak nejak to mely plazmy... proto rikam, ze uz jsou nasobne dal. Jdi se na to nekam podivat... Je to fakt velkej rozdil, ja su na obraz dost haklivej a uz vim, ze dalsi tv bude urcite oled a ted zrovna pockam na tu akci u datartu...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomucet 17. 10. 2018 07:18

O jaké akci v Datartu je řeč? je k tomu někde více informací?
tomucet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 10. 2018 07:43

FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomucet 17. 10. 2018 08:02

Dnes mi má přijít objednaný Philips 65PUS8602 , který se mi líbí díky Ambilight a je za 37 777 se zárukou 5 let. Ale stejně mě pořád láká ten OLED,u kterého se ale bojím při našem způsobu užívání TV vypalování. LG OLED65B8PLA se slevou 20% by vyšla na necelých 48tis, což je rozdíl 10tis mezi LED vs OLED a pořád to ve mě hlodá...
tomucet
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků