Výběr 140cm TV, filmy a hry na PS4, lepší obraz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2018 14:34

Ten sa kupovať neoplati.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 15:01

Ještě se nakonec zeptám na Panasonic TX-58EX703E a LG 55SJ810V, která se mi líbila na začátku, ale nějak jsem jí vynechal poté, co jsem tu četl o RGBW. Pokud tedy z těch všech uvedených TV tady vychází nejlíp Hisense, pak se ještě na ní půjdu podívat jinam a snad to sekání rychlých scén již nebude vidět a dovolí mi pohrát si s nastavením. Každopádně jsem z toho vybírání jelen.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 18:10

Ryan Giggs píše:Ten sa kupovať neoplati.


Tady ho třeba chválí http://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-mu6400
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 25. 6. 2018 18:30

Co tak třeba FHD Samsung UE55M5572?(A+)
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 18:57

Preferoval bych 4K, přece jenom plánuju mít tu TV déle a myslím si, že brzo přijde PS5 (cca 2 roky) a pak bych rád využil 4K na hry minimálně :)
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 6. 2018 19:15

Akorát že ze tří metrů nepoznáš rozdíl mezi Full HD a 4K ani teď, ani za dva roky.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 19:28

ale nemá cenu kupovat za stejnou cenu full HD. Nakonec stejně vlastně nevím, co koupit, každej tvrdí něco jinýho, tak si stejně asi musim vybrat podle svého.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 6. 2018 19:48

No ono někdy může být právě výhodnější koupit za stejnou cenu FullHD TV. Nicméně se domnívám, že Ty vlastně máš svůj směr a více-méně víš co chceš, tak proč se vlastně ptáš.

Mimochodem... i když někteří část LG s RGBW vnímají negativně, určitě se najde skupina spokojených zákazníků. Jestli rozdíly a negativa nevnímáš, nevadí Ti... i LG je cesta.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 19:52

Já tak nějak vím, co chci, ale nevím co si přesně vybrat, jelikož se snažím získat nejlepší poměr cena/výkon a místo toho spíš jdu jen s cenou nahoru. Ještě pořádně projdu obchody a snad mi něco padne do oka a budu věřit tomu, že jsem si vybral správně a nepodlehnul jsem marketingu :)
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 6. 2018 20:09

Každá věc má svoji cenu od které začíná být zajímavá. Ovšem - každý nemá stejné nároky. Pak se jejich základní cenová kategorie pro výběr bude lišit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 6. 2018 05:11

VikkiX píše:
Tady ho třeba chválí http://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-mu6400

Nejaky osslavny nazor sa da najst uplne na vsetko. Aj Samsung MU6172 je lepsi a to je podstatne lacnejsi.


VikkiX píše:ale nemá cenu kupovat za stejnou cenu full HD.

Pokial to ma lepsi obraz, preco by to nemalo cenu kupovat? Ludia vzdy chcu nieco, co v skutocnosti vobec nepotrebuju a nevyuziju. Hlavne ale ze to maju. :-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 26. 6. 2018 10:15

Tak čemu pak má člověk věřit, když jednou na tu stránku i tady lidi používají pro argumentaci a pak u jiné televize je to problém. MU6172 je lepší? To bych klidně ušetřil a koupil si tuhle levnější, ale třeba designově je poznat horší zpracování.

říkal jsem, že chci být připraven na PS5 a 4k, takže to je důvod proč 4k
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 6. 2018 14:28

Nikto netvrdi, že je MU64xx vyslovene zly TV, ale proste pomer cena/kvalita tam nie je dobry.

To som pochopil prečo to chceš. Lenže ty si nepochopil, že z tych 3 metrov ti to je na 55" uplne nanič. Jedine že si pri tom hrani prisadneš.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 26. 6. 2018 16:27

Jelikož větší televize jsou již pro mě nedostupné, tak musím vzít 55", ale počítám s tím, že pokud to bude problém, tak si vždycky na chvíli přisunu tu pohovku, to by snad neměl být problém.

Může mi ještě někdo zodpovědět, jaký je rozdíl mezi KD-55XE8505 a KD-55XE8577? Na jedný stránce měla 77 nějaký funkce navíc, ale zase nepodporovala hodně formátů, což naopak 05 podporovala, ale nějak se mi to nezdá. Každopádně tu mi doporučili dneska v elektrowordu a po srovnávání všech značek jsem se rozhodl, že chci jednoznačně VA panel. Asi mám špatný oči, ale hlavní rozdíly jsem poznal jen podle toho, zda se jednalo o IPS, VA nebo OLED. Myslím si, že nejlepší bude vzít obyčejný VA za pár korun nebo si připlatit jen pro těch 100 Hz, což má ta Sony.

Ještě jsem se tam byl podívat na TX-58EX703E a přišlo mi, že obraz byl solidní, je o něco větší a levnější než sony a hlavně se vejde do těch 20K, jen má pouze 60 Hz myslím.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 6. 2018 18:51

8577 je stříbrná a má vyšší hodnotu softwarové interpolace obrazu (teoreticky je to lepší, ale prakticky to dané vylepšení vůbec nemusíš používat). To s těmi formáty mi přijde jako nesmysl, jednak ty modely staví na stejné platformě, jednak na webu Sony je udávaná podpora stejná. Navíc si na to můžeš jako na Android doinstalovat jiný přehrávač.
TX-58EX703E je taky dobrá televize, má jen 50 Hz, ale zase má místní stmívání (byť velmi základní). A dobré počítat s lesklým panelem, jak je u LCD Panasonicu zvykem.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků