Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 25. 7. 2017 22:25

Jedinou hlavu a patu má, že technik je blb :-)
Předpokládám ovšem, že v tom testovacím mobilu máš sim běžící na tom LTE také v síti t-mobile (nebo alespoň O2, s kterým mají často BTS společné), a ne Vodafone, který tam signál LTE má třeba ještě jen na své staré 900 (nevím, jestli jí ještě někde provozujou, nebo už všude nahradili). Což ovšem i pak je technikovo tvrzení o nějakých starších frekvencích u t-mobile pouhý blábol (900 měl jen Vodafone), nebo si nějak doma anténu přednastavil natvrdo jen na 1 800, nebo zamknul na svou BTS u sebe, nebo jednoduše měl nějaký vadný kus.
Reklamoval bych u t-mobile takovéhleho technika.
Co tě o frekvencích tvých BTS říká http://www.gsmweb.cz ?
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 26. 7. 2017 09:38

Tak si nedavej pevný internet, ale pevný internet bez drátů, to ma lte modem jako mobil
narg
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 26. 7. 2017 10:18

To by pak měl za prakticky stejnou měsíční platbu "jen" 60 GB namísto neomezeného připojení. A získaná výhoda přenositelnosti mu to zřejmě v jeho případě nijak nevyváží, chce nahradit místní wifi.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvano 26. 7. 2017 10:55

Díky.
Měřil jsem síť T-Mobile a přes tu jsem taky vždycky připojený.
Kolem jsou vysílače 800, jeden kombinovaný s 2100.
Když vylezu ven, aplikace Network Cell Info Lite mi hlásí -104 dBm na LTE, ApeedAnalytics mi naměří kolem 15/6 Mbit/s ... na telefonu Sony Z2.

A ano, potřebuji neomezený tarif kvůli práci...
tvano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 26. 7. 2017 11:17

Rozhodně to reklamuj. Ti technici jsou kolikrát jen najmutí místní drátařský joudové (viz starší příspěvky), kteří přijedou s vytištěnou mapkou s šipkou kam maj natočit anténu, jinak o tom ví houno. Řeš to s T-mobilem, ať se k tomu vymáčknou jejich technici.
Btw. co tě o běžících bandech říká ten gsmweb.cz ? Nastav si tam svůj okres a LTE T-mobile, a uvidíš všechny jejich béteesky.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvano 26. 7. 2017 11:37

Jak jsem psal, že 800 + 2100, tak to jsem našel právě na tom gsmweb.cz

Je lepší psát nebo volat?
tvano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 26. 7. 2017 12:17

Když u tebe byl už technik, bylo to zřejmě na základě nějaké objednávky. Tehdy tě to nabízelo jen tu variantu 20, nebo i vyšší? I to ověřování adresy říká stále to samé?
Ale díky té objednávce jsi vlastně už asi zákazníkem, měli by se oni sami zajímat, proč nebyla instalace úspěšně dokončená.
Zavolal bych, tam asi online sice zřejmě nic hned nevyřešíš, měli by to aspoň předat k technikům (nebo tě k nim i hned spojit). A podal bych to asi i písemně jako reklamaci, tam můžeš i podrobněji popsat jaké ty BTS máš okolo, stylem 2km JV mám přímý pohled na BTS 800 Dolní Lhota, 5km SZ za kopcem BTS 800 Horní Lhota, a 7 km SV za lesem BTS 800 + 2100 Střední Lhota. Tím uvidí, že to asi jednoduše neokecaj, že o tom něco víš, a podat odborné vysvětlení. Nebo tam znovu poslat schopnějšího najmutého montážníka :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 26. 7. 2017 14:48

Mám v mém bydlišti pouze vysílače s LTE 800. Na netu TM mi nabízí max. rychlost 20Mbit víc prý není možné. Samozřejmě je. Několikrát se tu diskutovalo jestli je možné navýšit v Můj T-mobile na výši tarif i když máte dostupných max 20. Vyzkoušel jsem to tedy navýšit a litá to solidně na 3km vzdálenou BTS s LTE 800. Večer ve špici se rychlost pohybuje asi 30-35/15 Mbit,jinak v noci, ráno, dopoledne až k těm 50/15.
Tak si vyšší tarif možná nechám, už jen z důvodu uploadu a také že mám TM TV která si ukrojí také až 7 Mbit. :-)
Přílohy
Screenshot_20170725-063819.png
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvano 26. 7. 2017 20:37

Tak jsem to vysvětlil paní operátorce a ta mi hned vyřídila novou objednávku a prý pošlou někoho jiného. Dám vědět, jak to dopadlo...
tvano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 26. 7. 2017 21:47

Jo, dej. V kterém okrese to bylo? Sám o zřízení na podzim také uvažuji, ať vím, jestli mě ten tvůj první montážník také nehrozí :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esquire 26. 7. 2017 22:51

Mne tvrdili, ze vice nez 50 Mb tarif tu nejde. Zjistil jsem zde v diskusi a na gsmwebu, jak je v modemu oznacena LTE 1800. Po 3 tydnech od instalace jsem to zvednul na 100 Mb a jede to na jednicku. Takze ty mapy pokryti jsou dost orientacni.
esquire
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 7. 2017 09:32

jaká reálná rychlost je možná na kombinaci 800+2100MHz? obě frekvence chytám v pohodě i doma na mobilu s celkem dostatečným signálem, na bts mám přímý výhled bez překážek, vzdálenost vzdušnou čarou dle map 1,7 km, bohužel max rychlost nezměřím neb mám kaktus a tak mi to ukáže max 20Mbit
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrsalieri 27. 7. 2017 10:07

Rychlost by mohla být teoreticky až 150 Mbps (75+75 Mbps), pokud mají obě pásma 10 Mhz, případně i víc, jestliže je použita větší šířka pásma (například v Brně má frekvence 2100 MHz prokazatelně 15MHz šířku, takže dává i přes 100 Mbps). Bohužel má modem zatím vypnutou funkci Carrier Aggregation, takže pásma neumí spojovat. Rovněž na Moravě a Slezsku je momentálně tato funkce ze strany sítě vypnutá (viz jejich mapy pokrytí, kde není LTE-A), takže budeš ZATÍM rád za těch v praxi cca max. 50 Mbps, že to dá (spíš bych čekal ale míň). Vždycky záleží na konkrétním vysílači, reálnou rychlost bez měření nevím, jak předem zjistit.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 7. 2017 11:34

díky za odpoveď, tak já chápu, že reálnou rychlost nikdo nedokáže říct, jen jestli to že tu jsou dvě pásma je nějaká výhoda oproti pouhé 800, podle map T-mobilu tu je dostupné LTE advanced až 225Mbit, přitom ale podle jednotlivých sítí tu je 75 na 800MHz a 75 na 2100MHz, ale pokud je modem tedy neumí spojit tak tu LTE-A na tom modemu stejně nepojede? rychlost nechci nikterak závratnou rád bych tarif 50Mbit, ale zase nechci platit 50Mbit, aby to ve skutečnosti jelo jen 25, to si pak můžu rovnou navolit 20Mbit protože ten u tak běží pořád
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrsalieri 27. 7. 2017 16:22

Výhoda to je, ale ne teď, dokud je LTE-A na modemu neaktivní. Je to tak, jak říkáš, pojede ti jen jedno pásmo. Zkus přemluvit někoho z okolí, ať udělá test rychlost s TMO kartou a uvidíš, případně si kup Twist kartu a vyzkoušej.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků